Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (3345 entries)

en: "%s" Shipping Class Cost
ro: Cost clasă de livrare "%s"

en: "%s" Tax Rates
ro: Rate de impozitare "%s"

en: "%s" separate terms
ro: "%s" termeni separați

en: "From" Address
ro: Adresă "De la"

en: "From" Name
ro: Nume expeditor

en: #%s &ndash; The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
ro: #%s &ndash; Fișierul descărcabil %s nu poate fi folosit deoarece nu există pe server.

en: #%s &ndash; The downloadable file %s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %s
ro: #%s &ndash; Fișierul descărcabil %s nu poate fi folosit deoarece nu este un tip de fișier permis. Tipurile permise includ: %s

en: #%s &ndash; Variation SKU must be unique.
ro: #%s &ndash; Variația SKU trebuie să fie unică.

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing the single result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
ro[0]: Arată singurul rezultat
ro[1]: Arată %1$d&ndash;%2$d din %3$d rezultate
ro[2]: Arată %1$d&ndash;%2$d din %3$d de rezultate

en: %1$s could not be installed (%2$s). %3$sPlease install it manually by clicking here.%4$s
ro: %1$s nu a putut fi instalat (%2$s). %3$sTe rog instalează manual dând clic aici.%4$s

en: %1$s is not of type %2$s
ro: %1$s nu este de tipul %2$s

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
ro: %1$s bucăți din %2$s au fost precomandate în comanda #%3$s.

en: %1$s was installed but could not be activated. %2$sPlease activate it manually by clicking here.%3$s
ro: %1$s a fost instalat, dar nu a putut fi activat. %2$sTe rog activează-l manual dând clic aici.%3$s

en: %d Transients Rows Cleared
ro: Au fost șterse %d rânduri Tranzitorii

en: %d item | %d items
ro[0]: %d articol
ro[1]: %d articole
ro[2]: %d articole

en: %d note | %d notes
ro[0]: %d comentariu
ro[1]: %d comentariii
ro[2]: %d comentarii

en: %s - API %s (created on %s at %s).
ro: %s - API %s (creat pe %s la %s).

en: %s - Order #%s
ro: %s - Comanda #%s

en: %s - Pre-order for "%s"
ro: %s - Pre-comandă pentru "%s"

en: %s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %s
ro: %s - Recomandăm o versiune minimă 5.6 pentru MySQL. Vezi: %s

en: %s - We recommend a minimum PHP version of 5.6. See: %s
ro: %s - Versiunea minimă recomandată pentru PHP este 5.6. Vezi: %s

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %s
ro: %s - Recomandăm setarea memoriei la cel puțin 64MB. Vezi: %s

[ctx: %s = amount of the refunds, %d = number of refunded orders.]
en: %s refunded %d order | %s refunded %d orders
ro[0]: %s rambursare %d comandă
ro[1]: %s rambursări %d comenzi
ro[2]: %s de rambursări %d de comenzi

en: %s Actions
ro: Actiuni %s

en: %s Data
ro: Detalii %s

en: %s Notes
ro: Note %s

en: %s Rates
ro: %s Taxe

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
ro[0]: %s și %d altă regiune
ro[1]: %s și %d alte regiuni
ro[2]: %s și %d alte regiuni

en: %s average gross daily sales
ro: Media vânzărilor zilnice brute %s

en: %s average gross monthly sales
ro: Media vânzărilor lunare brute %s

en: %s average net daily sales
ro: %s vânzări medii zilnice

en: %s average net monthly sales
ro: %s vânzări medii lunare

en: %s charged for shipping
ro: %s taxat pentru transport

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
ro[0]: %s cupon mutat în coșul de gunoi.
ro[1]: %s cupoane mutate în coșul de gunoi.
ro[2]: %s de cupoane mutate în coșul de gunoi.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
ro[0]: %s cupon neactualizat, cineva îl editează.
ro[1]: %s cupoane neactualizate, cineva le editează.
ro[2]: %s de cupoane neactualizate, cineva le editează.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
ro[0]: %s cupon șters definitiv.
ro[1]: %s cupoane șterse definitiv.
ro[2]: %s de cupoane șterse definitiv.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
ro[0]: %s cupon restaurat din coșul de gunoi.
ro[1]: %s cupoane restaurate din coșul de gunoi.
ro[2]: %s de cupoane restaurate din coșul de gunoi.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
ro[0]: %s cupon actualizat.
ro[1]: %s cupoane actualizate.
ro[2]: %s de cupoane actualizate.

en: %s coupons used in total
ro: %s cupoane folosite în total

en: %s customer review | %s customer reviews
ro[0]: %s recenzie client
ro[1]: %s recenzii clienți
ro[2]: %s de recenzii clienți

en: %s discounts in total
ro: %s discounturi în total

en: %s download remaining | %s downloads remaining
ro[0]: %s descărcare rămasă
ro[1]: %s descărcări rămase
ro[2]: %s descărcări rămase

en: %s email notification manually sent.
ro: %s notificare email trimisă manual.

en: %s ending in %s
ro: %s se termină în %s

en: %s for %s item | %s for %s items
ro[0]: %s pentru %s produs
ro[1]: %s pentru %s produse
ro[2]: %s pentru %s produse

en: %s gross sales in this period
ro: %s vânzări brute în această perioadă

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
ro[0]: %s a fost adăugat în coș.
ro[1]: %s au fost adăugate în coș.
ro[2]: %s au fost adăugate în coș.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
ro: %s a fost eliminat din coșul dvs., deoarece acesta nu mai poate fi achiziționat. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor.

en: %s in stock
ro: %s în stoc

en: %s is a required field | %s are required fields
ro[0]: % este un câmp obligatoriu
ro[1]: % sunt câmpuri obligatorii
ro[2]: % sunt câmpuri obligatorii

en: %s is available
ro: %s este disponibil

en: %s is low in stock.
ro: %s este in stoc limitat.

en: %s is not of type %s
ro: %s nu este de tipul %s

en: %s is not one of %s
ro: %s nu este unul dintre %s

en: %s is out of stock.
ro: %s  nu mai este pe stoc.

en: %s item | %s items
ro[0]: %s element
ro[1]: %s elemente
ro[2]: %s de elemente

en: %s items purchased
ro: %s produse cumpărate

en: %s must be between %d (exclusive) and %d (exclusive)
ro: %s trebuie să fie între %d (exclusiv) și %d (exclusiv)

en: %s must be between %d (exclusive) and %d (inclusive)
ro: %s trebuie să fie între %d (exclusiv) și %d (inclusiv)

en: %s must be between %d (inclusive) and %d (exclusive)
ro: %s trebuie să fie între %d (inclusiv) și %d (exclusiv)

en: %s must be between %d (inclusive) and %d (inclusive)
ro: %s trebuie să fie între %d (inclusiv) și %d (inclusiv)

en: %s must be greater than %d (exclusive)
ro: %s trebuie să fie mai mare decât %d (exclusiv)

en: %s must be greater than %d (inclusive)
ro: %s trebuie să fie mai mare decât %d (inclusiv)

en: %s must be less than %d (exclusive)
ro: %s trebuie să fie mai mică decât %d (exclusiv)

en: %s must be less than %d (inclusive)
ro: %s trebuie să fie mai mică decât %d (inclusiv)

en: %s net sales in this period
ro: %s vânzări nete în această perioadă

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
ro[0]: %s comandă mutată în coșul de gunoi.
ro[1]: %s comenzi mutate în coșul de gunoi.
ro[2]: %s de comenzi mutate în coșul de gunoi.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
ro[0]: %s comandă neactualizată, cineva o editează.
ro[1]: %s comenzi neactualizate, cineva le editează.
ro[2]: %s de comenzi neactualizate, cineva le editează.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
ro[0]: %s comandă ștearsă definitiv.
ro[1]: %s comenzi șterse definitiv.
ro[2]: %s de comenzi șterse definitiv.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
ro[0]: %s comandă restaurată din coșul de gunoi.
ro[1]: %s comenzi restaurate din coșul de gunoi.
ro[2]: %s de comenzi restaurate din coșul de gunoi.

en: %s order updated. | %s orders updated.
ro[0]: %s comandă actualizată.
ro[1]: %s comenzi actualizate.
ro[2]: %s de comenzi actualizate.

en: %s orders placed
ro: %s comenzi plasate

en: %s parameter is missing
ro: Parametrul %s lipsește

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
ro[0]: %s comandă anterioară legată
ro[1]: %s comenzi anterioare legate
ro[2]: %s de comenzi anterioare legate

en: %s product | %s products
ro[0]: %s produs
ro[1]: %s produse
ro[2]: %s de produse

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
ro[0]: %s produs mutat în coșul de gunoi.
ro[1]: %s produse mutate în coșul de gunoi.
ro[2]: %s de produse mutate în coșul de gunoi.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
ro[0]: %s produs nu a fost actualizat, cineva îl editează.
ro[1]: %s produse nu au fost actualizate, cineva le editează.
ro[2]: %s de produse nu au fost actualizate, cineva le editează.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
ro[0]: %s produs șters permanent.
ro[1]: %s produse șterse permanent.
ro[2]: %s de produse șterse permanent.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
ro[0]: %s produs restaurat din coșul de gunoi.
ro[1]: %s produse restaurate din coșul de gunoi.
ro[2]: %s de produse restaurate din coșul de gunoi.

en: %s product updated. | %s products updated.
ro[0]: %s produs actualizat.
ro[1]: %s produse actualizate.
ro[2]: %s de produse actualizate.

en: %s purchases for the selected items
ro: %s achiziți pentru elementele selectate

en: %s removed.
ro: %s s-a înlăturat.

en: %s review for %s%s%s | %s reviews for %s%s%s
ro[0]: %s recenzie pentru %s%s%s
ro[1]: %s recenzii pentru %s%s%s
ro[2]: %s de recenzii pentru %s%s%s

en: %s sales for the selected items
ro: %s vânzări pentru elementele selectate

en: %s sales in %s
ro: %s vânzări în %s

en: %s signups in this period
ro: %s înregistrări în această perioadă

en: %s top seller this month (sold %d)
ro: Cel mai bine vândut luna aceasta %s ( %d vândute)

[ctx: %s will be a number eventually, but must be a string for now.]
en: %s items
ro: %s articole

en: %s worth of coupons used
ro: %s valoarea cupoanelor utilizate

en: %s would like to connect to your store
ro: %s ar vrea să se conecteze cu magazinul tău

en: &#197;land Islands
ro: Insulele Åland

en: &larr; Choose a category to view stats
ro: &larr; Alege o categorie pentru a vedea statistici

en: &larr; Choose a product to view stats
ro: &larr; Alege un produs pentru a vedea statisticile

en: &lsaquo; Previous
ro: &lsaquo; Anterioară

en: &nbsp;&ndash; Page %s
ro: &nbsp;&ndash; Pagina %s

en: (Copy)
ro: (Copiat)

en: (Order #%s)
ro: (Comanda #%s)

en: (also available on backorder)
ro: (de asemenea disponibil pentru precomandă)

en: (ex. VAT)
ro: (exclude TVA)

en: (ex. tax)
ro: (exclude taxe)

en: (expires %s)
ro: (expiră la %s)

en: (incl. VAT)
ro: (include TVA)

en: (incl. tax)
ro: (include Taxe)

en: (includes %s)
ro: (include %s)

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: + Add Account
ro: + Adaugă cont bancar

en: 1 webhook moved to the Trash. | %d webhooks moved to the Trash.
ro[0]: 1 agățătoare web mutată în coșul de gunoi.
ro[1]: %d agățători web mutate în coșul de gunoi.
ro[2]: %d de agățători web mutate în coșul de gunoi.

en: 1 webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
ro[0]: 1 agățătoare web ștearsă definitiv.
ro[1]: %d agățători web șterse definitiv.
ro[2]: %d de agățători web șterse definitiv.

en: 1 webhook restored from the Trash. | %d webhooks restored from the Trash.
ro[0]: 1 agățătoare web restaurată din coșul de gunoi.
ro[1]: %d agățători web restaurate din coșul de gunoi.
ro[2]: %d de agățători web restaurate din coșul de gunoi.

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
ro: Versiunea <strong style="color:red">%s</strong> pentru <code>%s</code> este invechită. Versiunea de bază este %s

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will delete ALL of your tax rates, use with caution.
ro: <strong class="red">Notă:</strong> Această opțiune va șterge TOATE ratele tale de impozitare, folosește cu prudență.

en: <strong class="red">Note:</strong> This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
ro: <strong class="red">Notă:</ strong> Acest instrument va instala toate paginile WooCommerce lipsă. Pagini deja instalate și definite nu vor fi înlocuite.

en: <strong class="red">Warning:</strong> This tool will delete all customer session data from the database, including any current live carts.
ro: <strong class="red">Atenție:</ strong> Acest instrument va șterge toate sesiunile clientilor din baza de date, inclusiv cele corespunzatoare cosurilor de cumparaturi active live in acest moment.

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
ro[0]: <strong>%s comandă</strong> așteaptă procesarea
ro[1]: <strong>%s comenzi</strong> așteaptă procesarea
ro[2]: <strong>%s comenzi</strong> așteaptă procesarea

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
ro[0]: <strong>%s comandă</strong> în așteptare
ro[1]: <strong>%s comenzi</strong> în așteptare
ro[2]: <strong>%s comenzi</strong> în așteptare

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
ro[0]: <strong>%s produs</strong> cu stoc redus
ro[1]: <strong>%s produse</strong> cu stoc redus
ro[2]: <strong>%s produse</strong> cu stoc redus

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
ro[0]: <strong>%s produs</strong> cu stoc epuizat
ro[1]: <strong>%s produse</strong> cu stoc epuizat
ro[2]: <strong>%s produse</strong> cu stoc epuizat

en: <strong>%s</strong> net sales this month
ro: <strong>%s</strong> vânzări nete în această lună

en: <strong>The Simplify Commerce payment gateway is deprecated</strong> &#8211; Please install our new free Simplify Commerce plugin from WordPress.org. Simplify Commerce will be removed from WooCommerce core in a future update.
ro: <strong>Gateway-ul de plată Simplify Commerce este învechit</strong> &#8211; Te rog instalează noul nostru modul gratuit Simplify Commerce din WordPress.org. Simplify Commerce va fi înlăturat din nucleul WooCommerce într-o actualizare viitoare.

en: <strong>This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping Zones</a>.</strong>
ro: <strong>Această metodă este învechită în 2.6.0 și o vom eliminate în versiunile viitoare - recomandăm s-o dezactivezi și să inițializezi în schimb o rată nouă în <a href="%s">Zonele de livrare</a>.</strong>

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
ro: <strong>Bine ai venit la WooCommerce</strong> &#8211; Ești aproape gata pentru a începe vânzarea :)

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. You can see which files are affected from the %ssystem status page%s. If in doubt, check with the author of the theme.
ro: <strong>Tema ta (%s) conține copii învechite ale unor fișiere șablon WooCommerce.</strong> Aceste fișiere ar putea avea nevoie de actualizare pentru a fi sigur că sunt compatibile cu versiunea curentă WooCommerce. Poți vedea care fișiere sunt afectate în %ssystem status page%s. Dacă ai îndoieli, contactează autorul temei.

en: <strong>Your theme does not declare WooCommerce support</strong> &#8211; Please read our %sintegration%s guide or check out our %sStorefront%s theme which is totally free to download and designed specifically for use with WooCommerce.
ro: <strong>Tema ta nu declară suport pentru WooCommerce</strong>&#8211; Te rog citește ghidul nostru de %sintegrare%s sau verifică tema noastră %sStorefront%s care poate fi descărcată gratuit și este concepută special pentru a fi folosită cu WooCommerce.

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
ro: Un cod de țară din 2 cifre, de exemplu RO. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
ro: Un cod de stat din 2 cifre, de exemplu AL. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor.

en: A Search box for products only.
ro: O căsuță de căutare doar pentru produse.

en: A friendly name for the webhook.
ro: Un nume prietenos pentru agățătoarea web.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
ro: Un rezumat prietenos al răspunsului, inclusiv codul de răspuns HTTP, mesajul și corpul.

en: A human-readable description of the resource.
ro: O descriere lizibilă a resursei.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
ro: O listă a termenilor taxonomiei care poate fi utilizați în privința stărilor comenzii/produsului.

en: A list or dropdown of product categories.
ro: O listă cu selector de categorii de produse.

en: A minimum order amount
ro: O valoare minimă pentru comandă

en: A minimum order amount (defined below)
ro: O Valoare minimă a Comenzii (definită mai jos)

en: A minimum order amount AND a coupon
ro: O Valoare minimă a Comenzii (definită mai jos) ȘI cupon

en: A minimum order amount OR a coupon
ro: O Valoare minimă a Comenzii  (definită mai jos) SAU cupon

en: A modern and robust way to accept credit card payments on your store. %sLearn more about Stripe%s.
ro: Un mod modern și robust de a accepta plăți cu card de credit în magazinul tău. %sAflă mai multe despre Stripe%s.

en: A note has been added to your order
ro: A fost adăugată o notiță comenzii tale

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
ro: A fost trimis un email pentru resetarea parolei la adresa ta email cu privire la fișierul pentru contul propriu, dar poate dura câteva minute până să apară. Te rog așteaptă cel puțin 10 minute înainte de a încerca o altă resetare.

en: A product attribute term with the provided ID could not be found
ro: Un termen al atributului de produs cu ID-ul oferit nu a putut fi găsit

en: A product attribute with the provided ID could not be found
ro: Nu a putut fi găsit un atribut al produsului cu ID-ul furnizat

en: A product category with the provided ID could not be found
ro: O categorie de produse cu ID-ul furnizat nu a putut fi găsită

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
ro: Un produs trebuie să fie din această categorie pentru ca cuponul să rămână valabil sau pentru "Discouturi produs" produse din aceste categorii care vor fi cu discount.

en: A product shipping class with the provided ID could not be found
ro: Nu s-a putut găsi o clasă de livrare a produsului cu ID-ul furnizat

en: A product tag with the provided ID could not be found
ro: Nu s-a găsit nicio etichetă de produs cu ID-ul dat

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
ro: O zonă de livrare este o regiune geografică în care se aplică un anumit set de metode de livrare și rate.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
ro: Un gateway offline simplu care îți permite să accepți plata BACS.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
ro: Un gateway offline simplu care îți permite să accepți un cec ca metodă de plată.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
ro: Un gateway offline simplu care îți permite să accepți bani numerar la livrare.

en: A tax rate with the provided ID could not be found
ro: Nu s-a putut găsi o rată de impozitare cu ID-ul oferit

en: A user could not be found with this email address.
ro: Nu a fost găsit nici un cont de utilizator înregistrat cu această adresă de e-mail.

en: A valid free shipping coupon
ro: Cupon Valid pentru Livrare Gratuită

en: AND
ro: ŞI

en: API Credentials
ro: Date de acces API

en: API Docs
ro: Documentație API

en: API Enabled
ro: API activat

en: API Key
ro: Cheie API

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new API keys now. You won't be able to see it again!
ro: Cheie API generată cu succes. Copiază acum noile tale chei API. Nu vei putea să le mai vezi din nou!

en: API Key revoked successfully.
ro: Cheie API revocată cu succes.

en: API Key updated successfully.
ro: Cheie API actualizată cu succes.

en: API Password
ro: Parola API

en: API Signature
ro: Semnătura API

en: API Username
ro: Nume utilizator API

en: API disabled!
ro: API dezactivat!

en: API user is invalid
ro: API utilizator invalid

en: About WooCommerce
ro: Despre WooCommerce

en: Accept COD if the order is virtual
ro: Acceptă COD dacă comanda este virtuală

en: Accept for virtual orders
ro: Acceptă pentru comenzi virtuale

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
ro: Acceptă plăți prin PayPal folosind soldul contului sau card de credit.

en: Access Denied
ro: Acces refuzat

en: Access Restriction
ro: Restricționare acces

en: Access expires
ro: Accesul expiră

en: Account Creation
ro: Crearea Contului

en: Account Details
ro: Detalii cont

en: Account Name
ro: Titular Cont

en: Account Number
ro: Număr Cont

en: Account Pages
ro: Pagini cont

en: Account Settings
ro: Setări cont

en: Account details changed successfully.
ro: Detaliile contului au fost schimbate cu succes.

en: Account password
ro: Parolă Cont

en: Account username
ro: Cont Utilizator

en: Accounts
ro: Conturi

en: Action
ro: Acțiune

en: Action Event
ro: Eveniment acțiune

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ro: Acțiune eșuată. Te rog împrospătează pagina și reîncearcă.

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Activated <span class="count">(%s)</span>
ro: Activat <span class="count">(%s)</span>

en: Active
ro: Activ

en: Active Filters
ro: Filtre active

en: Active Plugins
ro: Module active

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Attribute
ro: Adaugă Atribut

en: Add Coupon
ro: Adaugă Cupon

en: Add File
ro: Adaugă fișier

en: Add Images to Product Gallery
ro: Adauga Imagini la Galeria Produsului

en: Add Key
ro: Adaugă cheie

en: Add New %s
ro: Adaugă %s nou

en: Add New Attribute
ro: Adăugă atribut nou

en: Add New Coupon
ro: Adaugă cupon nou

en: Add New Order
ro: Adaugă comandă nouă

en: Add New Product
ro: Adaugă un Produs nou

en: Add New Product Category
ro: Adaugă Categorie Nouă de Produs

en: Add New Product Tag
ro: Adaugă etichetă de produs nouă

en: Add New Shipping Class
ro: Adaugă clasă de livrare nouă

en: Add New Webhook
ro: Adaugă Webhook nou

en: Add Order
ro: Adaugă Comandă

en: Add Payment Method
ro: Adaugă o Modalitate de Plată

en: Add Product
ro: Adaugă produs

en: Add Shipping Class
ro: Adaugă clasă de livrare

en: Add Shipping Methods &amp; Zones
ro: Adaugă metode și zone de livrare

en: Add Webhook
ro: Adaugă agățătoare web

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
ro: Adauga o notă pentru referința dvs., sau adăgauți o notă pentru client (clientul va fi notificat).

en: Add a quick summary for your product here. This will appear on the product page under the product name.
ro: Adaugă un rezumat scurt pentru produsul tău. Acesta va apărea în pagina produsului, sub numele produsului.

en: Add a review
ro: Adaugă un comentariu

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
ro: Adaugă cât de multe zone dorești & ndash; clienții vor vedea numai metodele disponibile pentru adresa lor.

en: Add fee
ro: Adaugă taxă

en: Add item(s)
ro: Adaugă element(e)

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Add note
ro: Adaugă notă

en: Add or remove Product Tags
ro: Adaugă sau înlătură etichete de produs

en: Add product gallery images
ro: Adaugă imagini în galeria produsului

en: Add product(s)
ro: Adaugă produs(e)

en: Add products
ro: Adăugare produse

en: Add shipping cost
ro: Adaugă cost de livrare

en: Add shipping method
ro: Adaugă metodă de livrare

en: Add shipping methods to this zone
ro: Adaugă metode de livrare la această zonă

en: Add shipping zone
ro: Adaugă zonă de livrare

en: Add tax
ro: Adăugare taxă

en: Add to Menu
ro: Adaugă în meniu

en: Add to cart
ro: Adaugă în coș

en: Add to cart behaviour
ro: Adaugă la comportament coș

en: Add to gallery
ro: Adaugă în galerie

en: Add variation
ro: Adaugă variație

en: Add&nbsp;meta
ro: Adaugă&nbsp;meta

en: Add-ons
ro: Module

en: Additional Information
ro: Informații suplimentare

en: Additional Rates
ro: Rate suplimentare

en: Additional Tax Classes
ro: Clase de taxare suplimentare

en: Address
ro: Adresă

en: Address 1
ro: Adresă randul 1

en: Address 2
ro: Adresă randul 2

en: Address changed successfully.
ro: Adresa a fost schimbată cu succes

en: Address line 1.
ro: Prima linie a adresei.

en: Address line 2.
ro: A doua linie a adresei.

en: Addresses
ro: Adrese

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
ro: Categorii

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ro: Cupoane

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ro: Comenzi

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ro: Produse

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
ro: Clase de livrare

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ro: Etichete

[ctx: Admin menu name]
en: Webhooks
ro: Agățători web

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Afghan afghani
ro: Afgani

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: After pre-tax discounts.
ro: Reduceri după  pre-impozitare.

en: Albanian lek
ro: Lek

en: Algerian dinar
ro: Dinar algerian

en: All
ro: Toate

en: All %s
ro: Toate %s

en: All Product Categories
ro: Toate categoriile produsului

en: All Product Tags
ro: Toate etichetele de produs

en: All Products
ro: Toate Produsele

en: All Shipping Classes
ro: Toate clasele de livrare

en: All allowed countries
ro: Toate țările permise

en: All coupons
ro: Toate cupoanele

en: All done!
ro: Operațiune finalizată!

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
ro: Toate paginile WooCommerce care lipseau au fost create cu succes.

en: Allow
ro: Permite

en: Allow backorders?
ro: Permiți precomenzi?

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
ro: Permite clienților să-și ridice comenzile ei înșiși. Implicit, când se folosește preluarea locală taxele de bază ale magazinului se vor aplica indiferent de adresa clientului.

en: Allow free shipping
ro: Permite expediere gratuită

en: Allow one item to be bought in a single order.
ro: Permite un singur element să fie cumpărat printr-o singură comandă.

en: Allow reviews.
ro: Permite recenzii.

en: Allow, but notify customer
ro: Permite, dar notifică clientul

en: Allowed ZIP/Post Codes
ro: Coduri Poștale Acceptate

en: Allows check payments. Why would you take checks in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
ro: Permite plăți cu cec. De ce ai accepta cecuri în zilele noastre? Ei bine, probabil n-ai accepta, dar îți permite să faci un test al cumpărăturilor prin testarea emailurilor comenzilor, a paginilor  "succes" etc.

en: Allows customers to checkout without creating an account.
ro: Permite clienților verificarea fără să-și creeze un cont.

en: Allows payments by BACS, more commonly known as direct bank/wire transfer.
ro: Permite plăti prin intermediul BACS, mai comun cunoscut ca transfer bancar.

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
ro: Arată întotdeauna stocul. Exemplu: "12 în stoc"

en: American Samoa
ro: Samoa Americană

en: Amount already refunded
ro: Sumă deja rambursată

en: Amount of downloads remaining.
ro: Numărul de descărcări rămase.

en: Amount of reviews that the product have.
ro: Numărul de recenzii pe care produsul le are.

en: Amount of sales.
ro: Valoarea vânzărilor.

en: Amount of times the product can be downloaded.
ro: De câte ori produsul poate fi descărcat.

en: Amount of times the variation can be downloaded.
ro: De câte ori variația poate fi descărcată.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ro: Există deja un cont înregistrat cu acest nume utilizator. Alegeți altul.

en: An account is already registered with your email address. Please login.
ro: Există deja un cont înregistrat cu această adresă de email. Vă rugăm să vă autentificați.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
ro: Un identificator alfanumeric pentru resursa unică de tipul acesta.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
ro: Un identificator alfanumeric pentru resursă.

en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
ro: Un set de instrumente e-commerce care vă ajută să vindeți orice. Minunat.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
ro: A apărut o eroare în solicitare și atunci nu am putut să trimitem datele clientului

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API
ro: A apărut o eroare în timpul încercării de a crea rambursarea folosind API-ul de acces pentru plată

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
ro: A apărut o eroare în timpul încercării de a crea rambursarea folosind API-ul gateway-ului de plată.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
ro: Un articol care nu mai este disponibil a fost șters din coșul dvs.

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
ro: O comandă a fost creeată pentru dvs. pe site-ul &ldquo; %s &rdquo;. Pentru a achita această comandă vă rugăm să urmați link-ul următor: %s

en: An order note with the provided ID could not be found
ro: Observația la comandă nu a putut fi găsită după numarul de identificare ID

en: An order refund with the provided ID could not be found
ro: Nu s-a putut găsi o rambursare comandă cu ID-ul oferit

en: Andaman and Nicobar Islands
ro: Insulele Andaman și Nicobar

en: Andhra Pradesh
ro: Lasi (Andhra Pradesh)

en: Angolan kwanza
ro: Kwanza

en: Anti-spam field was filled in.
ro: Câmpul anti-spam a fost completat.

en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

en: Any
ro: Oricare

en: Any %s
ro: Orice %s

en: Any category
ro: Orice categorie

en: Application Authentication Request
ro: Cerere de autentificare a aplicației

en: Application/Software
ro: Aplicație/software

en: Apply
ro: Aplică

en: Apply Coupon
ro: Aplică Cupon

en: Approve
ro: Aprobare

en: Archive Template
ro: Șablon arhivă

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ro: Sigur doriți să ștergeți toate variațiile? Acest lucru nu poate fi anulat.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ro: Ești sigur că dorești să ștergi acest atribut?

en: Are you sure you want to delete this template file?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest șablon?

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
ro: Sunteți sigur că doriți să legați toate variațiile? Acest lucru va crea o nouă variantă pentru fiecare combinație posibilă de variație (max 50 pe ciclu).

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
ro: Ești sigur că dorești să ștergi produsele selectate? Dacă ai redus anterior stocul acestui produs, sau dacă a fost trimisă o comandă de către un client, va fi necesar să refaci manual stocul produsului.

en: Are you sure you want to remove this variation?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi această variație?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ro: Ești sigur că dorești să revoci accesul la această descărcare?

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi această notă? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi această rambursare? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ro: Ești sigur că vrei să ștergți această coloană de taxe? Această acțiune nu mai poate fi anulată.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să prelucrezi această rambursare? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Argentine peso
ro: Peso argentinian

en: Armed Forces (AA)
ro: SUA, Forțele Armate

en: Armed Forces (AE)
ro: SUA, Forțele Armate

en: Armed Forces (AP)
ro: SUA, Forțele Armate

en: Armenian dram
ro: Dram

en: Array of the response headers from the receiving server.
ro: Matricea anteturilor de răspuns de la serverul de primire.

en: Aruban florin
ro: Florin aruban

en: As a single total
ro: Ca un singur total

en: Attribute
ro: Atribut

en: Attribute ID.
ro: ID atribut.

en: Attribute name.
ro: Nume atribut.

en: Attribute position.
ro: Poziție atribut.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
ro: Termenii atribut pot fi atribuiți produselor și variațiilor.<br/><br/><b>Notă</b>: Ștergând un termen, el va fi înlăturat din toate produsele și variațiile la care a fost atribuit. Recreând un termen, el nu va fi atribuit automat înapoi la produse.

en: Attribute updated successfully
ro: Atribut actualizat cu succes

en: Attributes
ro: Atribute

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
ro: Atributele îți permit să definești informații suplimentare pentru produs, cum ar fi măsura sau culoarea. Poți să utilizezi aceste atribute în sidebar-ul magazinului folosind widget-ul "layered nav". Notă: nu poți modifica numele unui atribut după creare.

en: Australian dollar
ro: Dolar australian

en: Author URL
ro: URL autor

en: Author: %s
ro: Autor: %s

en: Authorize
ro: Autorizare sumă

en: Automatically generate customer password
ro: Generare automată parolă client

en: Automatically generate username from customer email
ro: Generează automat nume utilizator din email client

en: Availability
ro: Disponibilitate

en: Available Downloads
ro: Descărcări disponibile

en: Available on backorder
ro: Disponibil pentru precomandă

en: Avatar URL.
ro: URL Avatar.

en: Average
ro: Potrivit

en: Average Rating
ro: Notarea Medie

en: Average gross sales amount
ro: Suma medie a vânzărilor brute

en: Average net daily sales.
ro: Media vânzărilor zilnice nete.

en: Average net sales amount
ro: Suma medie a vânzărilor nete

en: Awaiting BACS payment
ro: Așteaptă confirmare plată Transfer Bancar

en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

en: Azerbaijani manat
ro: Manat azer

en: Background Colour
ro: Culoare fundal

en: Backordered
ro: Precomandat

en: Backorders?
ro: Precomenzi?

en: Bahamian dollar
ro: Dolar din Bahamas

en: Bahraini dinar
ro: Dinar din Bahrain

en: Bangladeshi taka
ro: Taka

en: Bank Name
ro: Bancă

en: Bank Transfer (BACS) Payments
ro: Plăți prin transfer bancar (BACS)

en: Bank Transit Number
ro: Numar Transactie Bancara

en: Barbadian dollar
ro: Dolar din Barbados

en: Base Colour
ro: Culoare de bază

en: Base Location
ro: Locaţia Principală

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ro: Fii primul care adauga o recenzie pentru &ldquo;%s&rdquo;

en: Before asking for help we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
ro: Înainte de a cere ajutor îți recomandăm să verifici pagina de stare a sistemului pentru a identifica orice probleme privind configurația ta.

en: Before you can add a variation you need to add some variation attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
ro: Înainte să poți adăuga o variație, trebuie să adaugi câteva atribute de variație pe fila <strong>Atribute</strong>.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ro: Înainte de a putea să-ți încarci fișierul de import, va trebui să corectezi următoarea eroare:

en: Belarusian ruble
ro: Rublă belarusă

en: Belgium
ro: Belgia

en: Belize dollar
ro: Dolar din Belize

en: Bermudian dollar
ro: Dolar din Bermuda

en: Bhutanese ngultrum
ro: Ngultrum

en: Billing
ro: Facturare

en: Billing &amp; Shipping
ro: Facturare &amp; Livrare

en: Billing Address
ro: Adresă de facturare

en: Billing Details
ro: Detalii de facturare

en: Billing Email
ro: Adresa de email utilizată pentru Facturare.

[ctx: Billing FIELDNAME]
en: Billing %s
ro: Facturare %s

en: Billing address
ro: Adresă de facturare

en: Billing address.
ro: Adresă de facturare.

en: Body Background Colour
ro: Culoare fundal corp

en: Body Text Colour
ro: Culoare corp de text

en: Bolivian boliviano
ro: Boliviano

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ro: Bonaire, Saint Eustatius și Saba

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
ro: Marcă bosniacă convertibilă

en: Both
ro: Ambele

en: Botswana pula
ro: Pula

en: Bouvet Island
ro: Insula Bouvet

en: Branch Code
ro: Codul Sucursalei

en: Branch Sort
ro: Numar De Sucursala

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Brazilian real
ro: Real brazilian

en: British Indian Ocean Territory
ro: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: British Virgin Islands
ro: Insulele Virgine Britanice

en: Browse all extensions
ro: Răsfoiește toate extensiile

en: Brunei dollar
ro: Dolar din Brunei

en: Bulgarian lev
ro: Leva

en: Burmese kyat
ro: Kyat

en: Burundian franc
ro: Franc burundez

en: Button text
ro: Text buton

en: Buy Now
ro: Cumpără acum

en: Buy product
ro: Cumpără produsul

en: Calculate Shipping
ro: Calculează Costuri de Livrare

en: Calculate Tax Based On
ro: Calculați taxele fiscale pe baza a

en: Calculate Taxes
ro: Calculare taxe

en: Calculate Total
ro: Calculează totalul

en: Calculate coupon discounts sequentially
ro: Calculează discounturile cuponului secvențial

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
ro: Calculează toate taxele? Se va utiliza ca referință țara clientului. Dacă nu există o adresă de facturare/expediere se va utiliza țara definită a magazinului.

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
ro: Calculezi totalul pe baza articolelor din comanda, discounturilor și livrării?

en: Calculation Type
ro: Tip de calcul

en: Calculations
ro: Calcule

en: Cambodia
ro: Cambodgia

en: Cambodian riel
ro: Riel cambodgian

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
ro: Nu pot seta părinte resursă, taxonomia nu este ierarhică.

en: Canadian dollar
ro: Dolar canadian

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cancel changes
ro: Anulează modificările

en: Cancel order &amp; restore cart
ro: Anulează comand &amp; restaurează Coșul

en: Cancel schedule
ro: Anulează programarea

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Anulată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Anulate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Anulată <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
ro: Comenzi anulate

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
ro: Emailuri de anulare a comenzii sunt trimise către anumiți destinatari când comenzile au fost marcate ca anulate (dacă au fost procesare anterior sau în așteptare).

en: Cannot create coupon, try again
ro: Nu poate fi creat cuponul, încearcă încă odată

en: Cannot create coupon, try again.
ro: Nu pot crea cuponul, încearcă din nou.

en: Cannot create existing %s.
ro: Nu pot crea %s existentă.

en: Cannot create existing resource.
ro: Nu pot crea resursa existentă.

en: Cannot create fee, try again
ro: Nu se poate crea taxa, încearcă din nou

en: Cannot create fee, try again.
ro: Nu se poate crea taxa, încearcă din nou.

en: Cannot create line item, try again
ro: Nu se poate crea rândul articolului, încercați din nou

en: Cannot create line item, try again.
ro: Nu pot crea linia produsului, încearcă din nou.

en: Cannot create order note, please try again
ro: Nu poate fi creată observația la comandă, te rog să încerci încă odată

en: Cannot create order note, please try again.
ro: Nu pot crea notă comandă, te rog încearcă din nou.

en: Cannot create order refund, please try again
ro: Nu se poate crea rambursare comandă, te rog încearcă din nou

en: Cannot create order refund, please try again.
ro: Nu pot crea rambursarea comenzii, te rog încearcă din nou.

en: Cannot create order: %s
ro: Comanda nu poate fi creată: %s

en: Cannot create order: %s.
ro: Nu pot crea comanda: %s.

en: Cannot create shipping method, try again
ro: Nu poate fi creată metoda de livrare, te rog să încerci înca odată

en: Cannot create shipping method, try again.
ro: Nu pot crea metoda de livrare, încearcă din nou.

en: Cannot create webhook: %s
ro: Nu pot crea agățătoare web: %s

en: Cannot update coupon, try again
ro: Nu poate fi actualizat cuponul, încearcă încă odată

en: Cannot update coupon, try again.
ro: Nu pot actualiza cuponul, încearcă din nou.

en: Cannot update fee, try again
ro: Nu se poate actualiza taxa, încearcă din nou

en: Cannot update fee, try again.
ro: Nu se poate actualiza taxa, încearcă din nou.

en: Cannot update line item, try again
ro: Nu se poate actualiza rândul articolului, încercați din nou

en: Cannot update line item, try again.
ro: Nu pot actualiza linia produsului, încearcă din nou.

en: Cannot update shipping method, try again
ro: Nu poate fi actualizată metoda de livrare, te rog să încerci înca odată

en: Cannot update shipping method, try again.
ro: Nu pot actualiza metoda de livrare, încearcă din nou.

en: Capabilities
ro: Capacități

en: Cape Verde
ro: Republica Capului Verde

en: Cape Verdean escudo
ro: Escudo al Capului Verde

en: Capture
ro: Plată imediată

en: Card Code
ro: Cod Card

en: Card Number
ro: Număr card

en: Cart
ro: Coș

en: Cart % Discount
ro: Reducere % Coș

en: Cart Discount
ro: Reducere Coș

en: Cart Page
ro: Pagina Cos

en: Cart Totals
ro: Total coș

en: Cart updated.
ro: Coș actualizat.

en: Cash on Delivery
ro: Plata la Destinație » Ramburs

en: Catalog &amp; search
ro: Cautare &amp; Catalog

en: Catalog Images
ro: Imagini catalog

en: Catalog visibility.
ro: Vizibilitate catalog.

en: Catalog visibility:
ro: Vizibilitate catalog:

en: Catalog/search
ro: Catalog / căutare

en: Categories
ro: Categorii

en: Category ID.
ro: ID categorie.

en: Category Order
ro: Sortează după Categorie

en: Category archive display type.
ro: Tip de afișare arhivă categorie.

en: Category name.
ro: Nume categorie.

en: Category slug.
ro: Descriptor categorie.

en: Category: | Categories:
ro[0]: Categorie:
ro[1]: Categorii:
ro[2]: Categorii:

en: Cayman Islands
ro: Insulele Cayman

en: Cayman Islands dollar
ro: Dolar din Cayman

en: Central African CFA franc
ro:  Franc CFA

en: Central African Republic
ro: Republica Centrafricană

en: Chad
ro: Ciad

en: Change to:
ro: Modifica in:

en: Cheatin&#8217; huh?
ro: Trișezi, nu?

en: Check Payments
ro: Verifică plăți

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
ro: Se așteaptă verificarea plății

[ctx: Check payment method]
en: Check Payments
ro: Verifică plăți

en: Check the "Virtual" box if this is a non-physical item, for example a service, which does not need shipping.
ro: Bifează caseta "Virtual" dacă este un element non-fizic, de exemplu un serviciu, care nu are nevoie de livrare.

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
ro: Bifează această casetă dacă cuponul nu poate fi folosit împreună cu alte cupoane.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
ro: Bifează această casetă dacă cuponul acordă livrare gratuită. O <a href="%s">metodă de livrare gratuită</a> trebuie să fie activată în zona ta de livrare și să fie setată să solicite "un cupon valid pentru livrare gratuită" (vezi setarea "Necesită livrare gratuită").

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are no sale items in the cart.
ro: Bifează această casetă dacă cuponul nu ar trebui să se aplice elementelor de vânzare. Cupoanele per-element vor funcționa numai dacă elementul nu este de vânzare. Cupoanele per-coș vor funcționa numai dacă nu există elemente de vânzare în coș.

en: Checkout
ro: Plasează Comanda

en: Checkout Endpoints
ro: Obiective verificare

en: Checkout Options
ro: Opțiuni verificare

en: Checkout Page
ro: Plasează Comanda

en: Checkout Pages
ro: Pagini de verificare

en: Checkout Process
ro: Proces de verificare

en: Checkout Settings
ro: Setări validare

en: Checkout is not available whilst your cart is empty.
ro: Verificarea nu este disponibilă cât timp coșul tău este gol.

en: Child Theme
ro: Temă copil

en: Chilean peso
ro: Peso chilian

en: Chinese yuan
ro: Yuan renminbi

en: Choose Product Type
ro: Alege tip de produs

en: Choose a country&hellip;
ro: Alege o țară&hellip;

en: Choose a currency&hellip;
ro: Alege o monedă&hellip;

en: Choose a download type - this controls the <a href="%s">schema</a>.
ro: Alege un tip de descărcare - acest lucru controlează <a href="%s">schema</a>.

en: Choose a file from your computer:
ro: Alege un fișier din calculatorul tău:

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
ro: Alege o prioritate pentru această rată de impozitare. Va fi folosită doar o singură rată care se potrivește per prioritate. Pentru a defini mai multe rate de impozitare pentru o singură zonă trebuie să specifici o prioritate diferită per rată.

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
ro: Alege o clasă de taxare pentru acest produs. Clasele de taxare sunt folosite pentru a aplica diferite rate de impozitare specifice pentru anumite tipuri de produse.

en: Choose a type for this product. Simple is suitable for most physical goods and services (we recommend setting up a simple product for now).
ro: Alege un tip pentru acest produs. Simplu este potrivit pentru cele mai multe bunuri fizice și servicii (recomandăm setarea unui produs simplu de acum).

en: Choose an image
ro: Alege o imagine

en: Choose an option
ro: Alegeți o opțiune

en: Choose countries&hellip;
ro: Alege țări&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
ro: Alege cupoane&hellip;

en: Choose file
ro: Alegere fișier

en: Choose from the most used Product tags
ro: Alege din cele mai folosite etichete de produs

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
ro: Alege metoda de livrare pe care vrei s-o adaugi. Numai metodele de livrare care suportă zone sunt listate.

en: Choose where this product should be displayed in your catalog. The product will always be accessible directly.
ro: Alegeți unde ar trebui să fie afișat în catalog acest produs. Produsul va fi întotdeauna direct accesibil.

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
ro: Alege dacă aceasta este sau nu este o rată compusă. Ratele de impozitare compuse se aplică deasupra altor rate de impozitare.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ro: De asemenea, alege dacă această rată de impozitare se aplică sau nu la livrare.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ro: Alege dacă dorești să se efectueze plata imediat sau să doar autorizezi suma de plată.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
ro: Alege în ce țări vrei să livrezi sau alege să livrezi în toate locațiile în care vinzi.

en: Choose which format of email to send.
ro: Alege formatul de email pentru trimitere.

en: Christmas Island
ro: Insula Crăciunului

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
ro: Orașe pentru această regulă. Punctul și virgula (;) separă mai multe valori. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor orașelor.

en: City
ro: Oraș

en: City name.
ro: Nume oraș.

en: Clear
ro: Golește

en: Clear all sessions
ro: Șterge toate sesiunile

en: Clear expired transients
ro: Șterge tranzienți expirați

en: Clear transients
ro: Șterge tranzienți

en: Click "Add shipping method" to get started.
ro: Dă clic pe "Adaugă metodă de livrare" pentru a începe.

en: Click here to enter your code
ro: Click aici pentru a introduce codul cuponului

en: Click here to login
ro: Click aici pentru a vă autentifica.

en: Click here to reset your password
ro: Click aici pentru a vă reseta parola

en: Click to toggle
ro: Dă clic pentru comutare

en: Close
ro: Închide

en: Close modal panel
ro: Închide panoul modal

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Code
ro: Cod

en: Colombia
ro: Columbia

en: Colombian peso
ro: Peso columbian

en: Community Forum
ro: Forum pentru comunitate

en: Comorian franc
ro: Franc comorian

en: Comoros
ro: Comore

en: Company
ro: Companie

en: Company Name
ro: Nume Companie

en: Company name.
ro: Nume companie.

en: Complete
ro: Finalizată

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Completă <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Complete <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Completă <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
ro: Comandă finalizată

en: Compound
ro: Compusa

en: Configure
ro: Configurare

en: Configure terms
ro: Configurează termeni

en: Confirm New Password
ro: Confirmați noua parolă

en: Congolese franc
ro: Franc congolez

en: Consumer Key
ro: Cheie client

en: Consumer Key Ending In
ro: Cheia clientului se termină în

en: Consumer Key is invalid
ro: Cheia consumator este invalidă

en: Consumer Key is invalid.
ro: Cheia client este invalidă.

en: Consumer Key is missing
ro: Cheia consumator lipsește

en: Consumer Secret
ro: Secret client

en: Consumer Secret is invalid
ro: Cheia secretă este invalidă

en: Consumer Secret is invalid.
ro: Secretul client este invalid.

en: Consumer Secret is missing
ro: Cheia secretă lipsește

en: Consumption tax
ro: Taxă pe valoarea adăugată (TVA)

en: Content
ro: Conținut

en: Content Type
ro: Tip de Conținut

en: Continue
ro: Continuă

en: Continue Shopping
ro: Continuă cumpărăturile

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ro: Controlează dacă produsul este sau nu este listat ca "în stoc" sau "stoc epuizat" în partea din față a sitului.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ro: Controlează dacă variația este listată sau nu ca "în stoc" sau "stoc epuizat" în partea din față a sitului.

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Copied!
ro: Copiat!

en: Copy
ro: Copie

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro: Copiezi datele de la facturare la datele de expediere? Această operațiune va șterge datele de expediere introduse în acest moment.

en: Copy file to theme
ro: Copiază fișierul în directorul temei curente

en: Copy for Support
ro: Copiază pentru suport

en: Copy from billing
ro: Copiază datele de la rubrica facturare

en: Copy to a new draft
ro: Copiază într-o ciornă nouă

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
ro: Copierea în clipboard a eșuat. Te rog sa apeși Ctrl/Cmd+C pentru a copia.

en: Costa Rican col&oacute;n
ro: Colón costarican

en: Could not delete the attribute
ro: Nu s-a putut șterge atributul

en: Could not delete the category
ro: Categoria nu s-a putut șterge

en: Could not delete the shipping class
ro: Nu s-a putut șterge clasa de livrare

en: Could not delete the tag
ro: Eticheta nu s-a putut șterge

en: Could not delete the tax class
ro: Nu s-a putut șterge clasa de taxare

en: Could not delete the tax rate
ro: Nu s-a putut șterge rata de impozitare

en: Could not edit the attribute
ro: Nu s-a putut edita atributul

en: Could not edit the category
ro: Categoria nu s-a putut edita

en: Could not edit the shipping class
ro: Nu s-a putut edita clasa de livrare

en: Could not edit the tag
ro: Eticheta nu s-a putut edita

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
ro: Nu am putut acorda acces - este posibil ca utilizatorul să fi primit deja permesiune pentru acest fișier sau adresa de facturare nu este introdusă. Asigură-te că adresa de facturare este introdusă și

en: Could not write to template file.
ro: Nu am putut scrie în fișierul șablon.

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
ro: Nu te putem înregistra&hellip; Mai încearcă odată, nu ezita să ne contactezi dacă problemele continuă.

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
ro: Nu s-a putut determina versiunea PHP deoarece phpversion() nu există.

en: Country
ro: Țară

en: Country Code
ro: Cod Tara

en: Country ISO 3166 code.
ro: Cod ISO 3166 pentru țară

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ro: Cod de țară în format ISO 3166-1 alpha-2.

en: Country&nbsp;Code
ro: Cod&nbsp;Tara

en: County
ro: Județ

en: Coupon
ro: Cupon

en: Coupon "%s" does not exist!
ro: Cuponul "%s" nu există!

en: Coupon Created
ro: Cupon creat

en: Coupon Data
ro: Date cupon

en: Coupon Deleted
ro: Cupon șters

en: Coupon Updated
ro: Cupon actualizat

en: Coupon amount
ro: Valoare cupon

en: Coupon code
ro: Cod cupon

en: Coupon code already applied!
ro: Codul Promoțional a fost deja aplicat!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
ro: Codul cuponului există deja - clienții vor folosi ultimul cupon cu acest cod.

en: Coupon code applied successfully.
ro: Codul Promoțional a fost aplicat cu succes.

en: Coupon code is required
ro: Este solicitat codul cuponului

en: Coupon code is required.
ro: Codul cuponului este obligatoriu.

en: Coupon code removed successfully.
ro: Codul promoțional a fost eliminat cu succes.

en: Coupon code.
ro: Cod cupon.

en: Coupon description.
ro: Descriere cupon.

en: Coupon discount must be a positive amount.
ro: Discountul cuponului trebuie să fie un număr pozitiv.

en: Coupon discount total must be a positive amount
ro: Totalul discountului cuponului trebuie să fie pozitiv

en: Coupon does not exist!
ro: Codul Promoțional nu există!

en: Coupon draft updated.
ro: Ciornă cupon actualizată.

en: Coupon expiry date
ro: Data expirării cuponului

en: Coupon has been removed.
ro: Cuponul a fost sters.

en: Coupon is not valid.
ro: Codul Promoțional nu este valid.

en: Coupon restored to revision from %s
ro: Cupon restaurat la revizia din %s

en: Coupon saved.
ro: Cupon salvat.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ro: Cupon programat pentru : <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon submitted.
ro: Cupon trimis.

en: Coupon type
ro: Tip de cupon

en: Coupon updated.
ro: Cod promoțional actualizat.

en: Coupon usage limit has been reached.
ro: Limita de utilizare a Codului Promoțional a fost atinsă.

en: Coupon(s) Used
ro: Cupon(e) folosit(e)

en: Coupon:
ro: Cupon:

en: Coupons
ro: Cupoane

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
ro: Cupoane sunt o modalitate foarte bună de a oferi discounturi și recompense clienților tăi. Ele vor apărea aici odată create.

en: Coupons by date
ro: Coduri promotionale per data

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
ro: Cupoanele pot fi aplicate din coș și din paginile de verificare.

en: Coupons list
ro: Listă cupoane

en: Coupons navigation
ro: Navigare în cupoane

en: Cox's Bazar
ro: Magazinul lui Cox

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
ro: Creează un cont prin completarea formularului de mai jos. Dacă ai deja cont, te rugăm să te autentifici.

en: Create an account?
ro: Creați un cont?

en: Create coupons
ro: Creare cupoane

en: Create customers
ro: Creare clienți

en: Create orders
ro: Creare comenzi

en: Create products
ro: Creare produse

en: Create variations from all attributes
ro: Crează variații de la toate atributele

en: Create webhooks
ro: Creează agățători web

en: Create your first product!
ro: Crează-ți primul produs!

en: Created at
ro: Create la

en: Credit Card
ro: Card de credit

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Croatia
ro: Croația

en: Croatian kuna
ro: Kuna

en: Cross-sells
ro: Vânzări încrucișate

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
ro: Vânzări încrucișate sunt produse pe care le promovezi în coș, pe baza produsului actual.

en: Cuban convertible peso
ro: Peso convertibil cubanez

en: Cuban peso
ro: Peso cubanez

en: Cura&ccedil;ao
ro: Curaçao

en: Currency
ro: Monedă

en: Currency Options
ro: Opțiuni monedă

en: Currency Position
ro: Poziție monedă

en: Currency the order was created with, in ISO format.
ro: Moneda cu care a fost creată comanda, în format ISO.

en: Current Page
ro: Pagina actuală

en: Current Password (leave blank to leave unchanged)
ro: Parola curentă (lăsați gol pentru a ramâne neschimbată)

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Current page of the collection.
ro: Pagina actuală a colecției.

en: Current product price.
ro: Preț actual produs.

en: Current variation price.
ro: Variație de preț actuală.

en: Custom
ro: Personalizată

en: Custom Base
ro: Bază customizată

en: Custom Topic
ro: Subiect personalizat

en: Custom field deleted.
ro: Câmp personalizat șters.

en: Custom field updated.
ro: Câmp personalizat actualizat.

en: Custom ordering
ro: Ordine de sortare personalizată

en: Custom ordering position.
ro: Poziție ordonare personalizată

en: Custom product attribute
ro: Atribut personalizat de produs

en: Custom:
ro: Personalizat:

en: Customer
ro: Client

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
ro: Emailurile "Client Nou" sunt trimise atunci când un client se înregistrează în Pagina Finalizare Comandă sau Pagina Contul Meu

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
ro: Emailurile "Resetare Parola" sunt trimise atunci când un client își resetează parola.

en: Customer Billing Address
ro: Adresa de Facturare a Clientului

en: Customer Created
ro: Client creat

en: Customer Deleted
ro: Client șters

en: Customer Details
ro: Detalii client

en: Customer ID is invalid
ro: ID-ul Clientului este nevalid

en: Customer ID is invalid.
ro: ID-ul comandă este invalid.

en: Customer IP
ro: IP Client

en: Customer List
ro: Lista de clienți

en: Customer Message
ro: Mesaj Client

en: Customer Orders
ro: Comenzi Client

en: Customer Provided Note
ro: Notă furnizată de client

en: Customer Sales
ro: Vânzări Clienţi Înregistraţi

en: Customer Sessions
ro: Sesiuni client

en: Customer Shipping Address
ro: Adresa de Livrare a Clientului

en: Customer Updated
ro: Client actualizat

en: Customer billing address
ro: Adresa de facturare a clientului

en: Customer details
ro: Detalii Client

en: Customer download link
ro: Legătură descărcare client

en: Customer first name.
ro: Prenume client.

en: Customer invoice
ro: Factură Client

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
ro: Emailurile "Factura Client" sunt trimise catre client atunci cand plaseaza o comanda si includ detaliile comenzii și un link-uri pentru plata acesteia.

en: Customer last name.
ro: Nume client.

en: Customer login name.
ro: Nume autentificare client.

en: Customer not found
ro: Clientul nu a fost găsit

en: Customer note
ro: Mențiune Client

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
ro: Emailurile pentru Notițe Client - sunt trimise atunci când adaugi o notită la o comandă

en: Customer password.
ro: Parolă client.

en: Customer payment page
ro: Pagină de plată a clientului

en: Customer shipping address
ro: Adresa de livrare a clientului

en: Customer's IP address.
ro: Adresă IP client.

en: Customer's notes about the order
ro: Comentariile clientului despre comandă

en: Customer:
ro: Client:

en: Customers
ro: Clienți

en: Customers do not support trashing.
ro: Clienții nu suportă distrugerea.

en: Customers vs. Guests
ro: Clienți vs Vizitatori

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
ro: Clienții care nu vor putea să cumpere bunuri fizice din magazinul tău până ce o metodă de livrare este disponibilă.

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech Republic
ro: Cehia

en: Czech koruna
ro: Coroană cehă

en: Danish krone
ro: Coroană daneză

en: Dashboard
ro: Panou control

en: Database
ro: Bază de date

en: Date
ro: Dată

en: Date:
ro: Data:

en: Debug Log
ro: Jurnal Depanare

en: Decimal Separator
ro: Separator pentru zeci

en: Decrease by (fixed amount or %):
ro: Scăde cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
ro: Scăde prețul normal cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
ro: Scade prețurile obișnuite (valoare fixă sau procent)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
ro: Scade prețurile de vânzare (valoare fixă sau procent)

en: Default
ro: Implicit

en: Default Category Display
ro: Afișare implicită a Categoriilor

en: Default Customer Location
ro: Locație client implicită

en: Default Form Values
ro: Valori formular implicit

en: Default Product Sorting
ro: Sortarea Implicită a Produselor

en: Default Timezone is UTC
ro: Fusul orar implicit este UTC

en: Default sort order
ro: Ordine de sortare implicită

en: Default sort order.
ro: Ordine de sortare implicită.

en: Default sorting
ro: Sortare implicită

en: Default sorting (custom ordering + name)
ro: Sortare implicită (ordonare personalizată + nume)

en: Default timezone is %s - it should be UTC
ro: Fusul orar implicit este %s - ar trebui să fie UTC

en: Default to customer billing address
ro: Implicit pentru adresă de facturare client

en: Default to customer shipping address
ro: Implicit pentru adresă de livrare client

en: Defaults to <code>%s</code>
ro: Implicit la <code>%s</code>

en: Defaults variation attributes.
ro: Atribute variație implicite.

en: Define if can be applied for free shipping.
ro: Definește dacă poate fi aplicat pentru livrare gratuită.

en: Define if should not apply when have sale items.
ro: Definește dacă nu ar trebui să se aplice atunci când ai produse de vânzare.

en: Define if the attribute can be used as variation.
ro: Definește dacă atributul poate fi folosit ca variație.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional Information" tab in the product's page.
ro: Definește dacă atributul este vizibil în fila "Informații suplimentare" în pagina produsului.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
ro: Definește dacă comanda este plătită. Va seta starea procesării și va reduce elementele din stoc.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
ro: Definește dacă întreg produs este sau nu este impozabil, ori numai costul de livrare al lui.

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete ALL tax rates
ro: Șterge TOATE ratele de impozitare

en: Delete Payment Method
ro: Șterge metoda de plată

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Delete all WooCommerce tax rates
ro: Șterge toate ratele de impozitare WooCommerce

en: Delete all variations
ro: Șterge toate variațiile

en: Delete image
ro: Șterge imagine

en: Delete item
ro: Șterge element

en: Delete note
ro: Șterge mențiune

en: Delete selected row(s)
ro: Șterge rândul selectat/rândurile selectate

en: Delete template file
ro: Șterge fișierul șablon

en: Delete this item permanently
ro: Șterge acest element definitiv

en: Deleted %s
ro: Șterse %s

en: Delimiter
ro: Separator

en: Delivery Fee
ro: Taxă de livrare

en: Delivery URL
ro: URL livrare

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Deny
ro: Respinge

en: Description
ro: Descriere

en: Description (optional)
ro: Descriere (facultativ)

en: Description for your reference
ro: Descriere pentru referința ta

en: Description is missing.
ro: Descrierea lipsește.

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
ro: Determină modul în care selectați atributele de produse. Sub panoul de administrare -> produse -> de date produs -> atribute -> valori, <strong>Modul Text <strong> permite introducerea manuală în timp ce <strong> Modul select </ strong> permite termeni de pre-configurate într-o listă verticală.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
ro: Determină ordinea de sortare a termenilor afișată pe paginile magazinului. Dacă utilizezi ordonare personalizată, poți să foloseși drag & drop pentru a rearanja terminii din acest atribut.

en: Determines the type of discount that will be applied.
ro: Determină tipul de discount care va fi aplicat.

en: Developers: Please make sure that you're including jQuery and there are no JavaScript errors on the page.
ro: Dezvoltatori: Vă rog să va asigurați că ați inclus jQuery și că nu aveți erori JavaScript în pagină.

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
ro: Dimensiuni (L&times;l&times;h)

en: Dimensions Unit
ro: Unitatea de măsură pentru Dimensiuni

en: Direct Bank Transfer
ro: Transfer Bancar direct

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
ro: Dezactivează livrare și calcule de livrare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disabled <span class="count">(%s)</span>
ro: Dezactivat <span class="count">(%s)</span>

en: Discount amount
ro: Valoare discount

en: Discount total tax.
ro: Taxă totală discount.

en: Discount total.
ro: Total discount.

en: Discount type
ro: Tip reducere

en: Discount:
ro: Reducere:

en: Dismiss
ro: Refuză

en: Dismiss this notice.
ro: Ignoră această notificare.

en: Display
ro: Afișează

en: Display Prices During Cart and Checkout
ro: Afișează prețurile în coș și pe parcursul verificării

en: Display Prices in the Shop
ro: Afișează prețurile în magazin

en: Display Tax Totals
ro: Afișează total taxe

en: Display a list of recently viewed products.
ro: Afișează o listă cu ultimele produse vizitate:

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
ro: Afișează o listă cu cele mai noi recenzii despre produse pe site.

en: Display a list of your products on your site.
ro: Afișează o listă de produse pe site-ul tău.

en: Display a list of your top rated products on your site.
ro: Afișeaza o listă cu produsele cele mai votate de pe site-ul tău.

en: Display returning customer login reminder on the "Checkout" page
ro: Afișarea optiunea "Pastreaza-ma autentificat" pe pagina "Checkout"

en: Display the user's Cart in the sidebar.
ro: Afișează Coșul de Cumpărături în Bara Laterală.

en: Display type
ro: Mod de afisare

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
ro: Afișează dacă WordPress este sau nu în modul de Depanare.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
ro: Afișează dacă tema actuală activă declară sau nu declară suport pentru WooCommerce.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
ro: Afisează dacă tema curentă este temă-copil sau nu.

en: District
ro: Județ

en: Djiboutian franc
ro: Franc djiboutian

en: Do not allow
ro: Nu permite

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
ro: Vrei să salvezi modificările mai întâi? Datele tale modificate vor fi ignorate dacă alegi să anulezi.

en: Docs
ro: Documente

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
ro: Situl tău forțează un certificat SSL pentru tranzacții?

en: Does your site have REST API enabled?
ro: Situl tău are activat REST API?

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: Dominican peso
ro: Peso dominican

en: Download
ro: Descarcă

en: Download %d
ro: Descarcă %d

en: Download &amp; install
ro: Descarcă și instalează

en: Download ID (MD5).
ro: Descarcă ID (MD5).

en: Download expiry
ro: Expirare descărcare

en: Download file URL.
ro: Descarcă URL fișier.

en: Download limit
ro: Limită de descărcare

en: Download type
ro: Tip de descărcare

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
ro: Tip de descărcare, acest lucru controlează schema din partea din față a sitului.

en: Downloadable
ro: Descarcăbil

en: Downloadable Product Permissions
ro: Permisiuni Produs Descărcabil

en: Downloadable Products
ro: Produse descărcabile

en: Downloadable file name.
ro: Nume fișier descărcabil.

en: Downloadable files
ro: Fișiere descărcabile

en: Downloadable product ID.
ro: ID produs descărcabil.

en: Downloadable products
ro: Produse pentru descărcare

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ro: Produsele descărcabile dau acces la un fișier după cumpărare.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
ro[0]: Timp de descărcare %s
ro[1]: Timpi de descărcare %s
ro[2]: Timpi de descărcare %s

en: Downloads
ro: Descărcări

en: Downloads remaining
ro: Descărcări rămase

en: Downloads require login
ro: Descărcările necesită autentificare

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
ro: Trage și plasează pentru a-ți reordona zonele personalizate. Aceasta este ordinea în care ele  vor fi potrivite cu adresa clientului.

en: Drag and drop to re-order your shipping methods. This is the order in which they will display during checkout.
ro: Trage și plasează pentru a-ți reordona metodele de livrarea. Aceasta este ordinea în care ele vor fi afișate în timpul verificării.

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
ro: Trage și plasează sau dă clic pentru a seta ordinea de variație din administrare

en: Dropdown
ro: Listă derulantă

en: Duplicate
ro: Duplicare

en: Duration
ro: Durată

en: ERROR
ro: EROARE

en: East Caribbean dollar
ro: Dolar Insulele Caraibe de Est

en: Edit
ro: Editează

en: Edit %s
ro: Editează %s

en: Edit Account
ro: Modifică Contul

en: Edit Attribute
ro: Modifică Atributul

en: Edit Coupon
ro: Modifică Cupon

en: Edit Order
ro: Editează comanda

en: Edit Product
ro: Editează produsul

en: Edit Product Category
ro: Modifică Categorie Produs

en: Edit Product Tag
ro: Editare etichetă de produs

en: Edit Shipping Class
ro: Editare clasă de livrare

en: Edit Webhook
ro: Editează agățătoare web

en: Edit failed. Please try again.
ro: Editarea a eșuat. Te rog încearcă din nou.

en: Edit item
ro: Editează elementul

en: Edit this item
ro: Modifică acest articol

en: Edit this item inline
ro: Modifică acest articol inline

en: Education
ro: Educație

en: Egypt
ro: Egipt

en: Egyptian pound
ro: Liră egipteană

en: Email Address
ro: Adresă email

en: Email Heading
ro: Titlu email

en: Email Heading (downloadable)
ro: Antet Email (Produs Descărcabil)

en: Email Heading (paid)
ro: Titlu email (plătit)

en: Email Notifications
ro: Notificări prin email

en: Email Options
ro: Opțiuni email

en: Email Sender Options
ro: Opțiuni expeditor email

en: Email Settings
ro: Setări email

en: Email Subject
ro: Subiect email

en: Email Subject (paid)
ro: Subiect email (plătit)

en: Email Template
ro: Sablon Email

en: Email Type
ro: Tip de email

en: Email address
ro: Adresă email

en: Email address is invalid.
ro: Adresa email este invalidă.

en: Email address.
ro: Adresă email.

en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.
ro: Notificările prin email trimise de la WooCommerce sunt înscrise mai jos. Dă clic pe un email pentru a-l configura.

en: Email restrictions
ro: Restricții e-mail

en: Email type
ro: Tip de email

en: Email you used during checkout.
ro: Adresa de email utilizată la plasarea comenzii.

en: Emails
ro: Emailuri

en: Empty Trash
ro: Golește gunoiul

en: Enable
ro: Activează

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
ro: Activează "suprascriere_adresa" pentru a preveni modificarea informației.

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ro: Activeaza adăugarea prin AJAX la butoane de adăugare în coș în arhive

en: Enable Archives?
ro: Activați Arhive?

en: Enable Bank Transfer
ro: Activează opțiunea de Transfer Bancar

en: Enable COD
ro: Plata Ramburs

en: Enable Cash on Delivery
ro: Activează Plata Ramburs?

en: Enable Check Payments
ro: Acceptă plăți cu cecuri

en: Enable Hosted Payments
ro: Activează Plaţi Găzduite

en: Enable PayPal sandbox
ro: Activează Modul de Testare pentru PayPal

en: Enable PayPal standard
ro: Activează PayPal standard

en: Enable Registration
ro: Activați Înregistrare

en: Enable Sandbox Mode
ro: Activează modul de testare

en: Enable Simplify Commerce
ro: Activează Simplify Commerce

en: Enable Taxes
ro: Activeaza Taxele

en: Enable for shipping methods
ro: Activează pentru Metodele de Livrare

en: Enable guest checkout
ro: Activează verificare vizitator

en: Enable logging
ro: Activează autentificarea

en: Enable low stock notifications
ro: Activare notificări pentru stoc redus

en: Enable out of stock notifications
ro: Activare notificări stoc epuizat

en: Enable ratings on reviews
ro: Permite evaluări la recenzii

en: Enable registration on the "Checkout" page
ro: Permite înregistrarea pe pagina "Checkout"

en: Enable registration on the "My Account" page
ro: Permite înregistrarea pe pagina "Contul meu"

en: Enable reviews
ro: Activeză recenziile

en: Enable site-wide store notice text
ro: Activează o notiță text pe tot situl

en: Enable stock management
ro: Activare administrare stoc

en: Enable stock management at product level
ro: Activează gestionarea stocului la nivel de produs

en: Enable taxes and tax calculations
ro: Activeaza taxele și calcule fiscale

en: Enable the REST API
ro: Activeaza API-ul REST

en: Enable the shipping calculator on the cart page
ro: Activează calculatorul de livrare în pagina coșului

en: Enable the use of coupons
ro: Activează folosirea cupoanelor

en: Enable this email notification
ro: Activează această notificare prin email

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
ro: Activați această opțiune dacă doriți acest atribut să aibă arhive de produse in magazin.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
ro: Activează această opțiune dacă un produs nu este livrat sau nu există niciun cost de livrare

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
ro: Activează această opțiune dacă accesul este dat unui fișier descărcabil la cumpărarea unui produs

en: Enable this option to feature this product.
ro: Activați această opțiune pentru a recomanda acest produs.

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
ro: Activează această opțiune pentru a acorda acces la descărcări atunci când comenzile sunt "prelucrate", mai degrabă decât "finalizate".

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
ro: Activează asta pentru a permite ca numai unul dintre aceste elemente să fie cumpărat printr-o singură comandă

en: Enable/Disable
ro: Activare/dezactivare

en: Enable/Disable attribute archives.
ro: Activează/dezactivează arhive atribut.

en: Enabled
ro: Activat

en: End data of sale price.
ro: Data de încheiere a prețului de vânzare.

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Add Payment Method page
ro: Endpoint pentru Checkout &rarr; Adauga pagina Metoda de plată

en: Endpoint for the My Account &rarr; Downloads page
ro: Punct final pentru Contul meu &rarr; Pagină descărcări

en: Endpoint for the My Account &rarr; Orders page
ro: Punct final pentru Contul meu &rarr; Pagină comenzi

en: Endpoint for the My Account &rarr; Payment Methods page
ro: Obiectv pentru pagina Contul meu &rarr; Metode de plată

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
ro: EndPoint pentru declanșarea "Deconectare" . Puteți adăuga acest EndPoint la meniuri prin intermediul unui link personalizat de genul: yoursite.com/?customer-logout=true

en: Ensure result set excludes specific ids.
ro: Asigură-te că setul de rezultate exclude ID-urile specifice.

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
ro: Intorduceti un codul de păstrare în stoc pentru variație sau lăsati gol pentru folosi codul de păstrare în stoc a produsului părinte

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
ro: Introdu un cost (exclusiv taxă) sau o sumă, de exemplu <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
ro: Introduceți o bază personalizat. O bază <strong> trebuie să </strong> trebuie stabilită sau WordPress va utiliza valoarea implicită în schimb.

en: Enter a name for the new attribute term:
ro: Introduceți un nume pentru noul atribut:

en: Enter a name for this tax rate.
ro: Introdu un nume pentru această rată de impozitare.

en: Enter a new password below.
ro: Introduceți o parolă nouă mai jos.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
ro: Introdu o rată de impozitare (procent) cu 4 zecimale.

en: Enter a username or e-mail address.
ro: Introduceți un nume de utilizator sau o adresă de email.

en: Enter a value
ro: Introduceți o valoare

en: Enter a value (fixed or %)
ro: Introduceți o valoare (fixă sau %)

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
ro: Introdu o greutate pentru această variație sau lasă necompletat pentru a folosi greutatea produsului părinte.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
ro: Introduceți o notă opțională care va fi trimisă clientului după cumpărare

en: Enter price (%s)
ro: Introdu preț (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
ro: Introduceți desitanatarii (separați prin virgulă). Implicit către <code>%s</code>.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
ro: Adaugă recipienți (separați prin virgulă) care vor primi această notificare.

en: Enter sale price (%s)
ro: Introdu preț redus (%s)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ro: Introdu text sau atribute separate de simbolul (|).

en: Enter the Action that will trigger this webhook.
ro: Introdu o acțiune care să declanșeze această agățătoare web.

en: Enter the Custom Topic that will trigger this webhook.
ro: Introdu un subiect personalizat care să declanșeze această agățătoare web.

en: Enter the external URL to the product.
ro: Introdu URL-ul extern al produsului.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
ro: Introdu numărul de zile până când legătura către un produs descărcabil expiră, sau lasă gol.

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your PayPal API Credentials %shere%s.
ro: Introdu datele de conectare pentru API PayPal pentru a prelucra rambursările via PayPal. Învață cum poți accesa datele tale de conectare pentru API PayPal %saici%s.

en: Equatorial Guinea
ro: Guineea Ecuatorială

en: Eritrea
ro: Eritreea

en: Eritrean nakfa
ro: Nakfa

en: Error
ro: Eroare

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
ro: Eroare %d: Nu se poate crea comanda. Te rugăm să încerci încă odată.

en: Error 404
ro: Eroare 404

en: Error creating user in Simplify Commerce.
ro: Eroare creare utilizator in aplicația Simplify Commerce.

en: Error getting remote image %s.
ro: Eroare la obținerea imaginii la distanță %s.

en: Error processing checkout. Please try again.
ro: Eroare la procesarea validării. Te rog încearcă din nou.

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Error: %s.
ro: Eroare: %s.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
ro: Eroare: URL-ul livrare nu poate fi accesat: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
ro: Eroare: URL-ul livrare a returnat codul: %s

en: Error: non-existing attribute ID.
ro: Eroare: ID atribut inexistent.

en: Ethiopia
ro: Etiopia

en: Ethiopian birr
ro: Birr

en: Europe
ro: Europa

en: Europe Zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
ro: Zona Europa = Orice țară din Europa = Livrare forfetară

en: Every %d Minutes
ro: La fiecare %d minute

en: Everywhere
ro: Peste tot

[ctx: Ex: Refund - $date >by< $username]
en: by
ro: de

en: Exclude categories
ro: Excludeți categoriile

en: Exclude products
ro: Exclude produsele

en: Exclude sale items
ro: Exclude elementele de vânzare

en: Excluding selected countries
ro: Excluzând țările selectate

en: Excluding tax
ro: Fara taxe

en: Expand
ro: Extinde

en: Expired Transients
ro: Tranzienți expirați

en: Expires
ro: Expiră

en: Expiry (MM/YY)
ro: Expirare (LL/AA)

en: Expiry Month
ro: Luna expirării

en: Expiry Year
ro: Anul expirării

en: Expiry date
ro: Data expirării

en: Export CSV
ro: Salvează în CSV

en: External/Affiliate
ro: Extern / Afiliat

en: External/Affiliate product
ro: Produs Extern / Afiliat

[ctx: FIELDNAME is a required field.]
en: %s is a required field.
ro: %s este un câmp obligatoriu.

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Eșuată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Eșuată <span class="count">(%s)</span>

en: Failed order
ro: Comandă eșuată

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously processing or on-hold).
ro: Emailurile comenzii eșuate sunt trimise către destinatarul ales/destinatarii aleși atunci când comenzile au fost marcate ca eșuate (dacă au fost în prealabil prelucrate sau în așteptare).

en: Failed to update coupon
ro: Nu s-a reușit actualizarea cuponului

en: Falkland Islands
ro: Insulele Falkland

en: Falkland Islands pound
ro: Liră din Insulele Falkland

en: Faroe Islands
ro: Insulele Feroe

en: Fars (فارس)
ro: Fars

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Featured Product
ro: Produse Recomandate

en: Featured Products
ro: Produse Recomandate

en: Featured product.
ro: Produs reprezentativ.

en: Fee
ro: Taxă

en: Fee Name
ro: Nume taxă

en: Fee Type
ro: Tip de taxă

en: Fee lines data.
ro: Dată linii taxă.

en: Fee name is required.
ro: Numele taxei este obligatoriu.

en: Fee name.
ro: Nume taxă.

en: Fee tax class is required when fee is taxable
ro: Clasa impozitului taxei este obligatorie când taxa este impozabilă

en: Fee tax class is required when fee is taxable.
ro: Clasa impozitului taxei este obligatorie când taxa este impozabilă.

en: Fee title is required
ro: Titlul taxei este obligatoriu

en: Fijian dollar
ro: Dolar fijian

en: File
ro: Fișier

en: File %d
ro: Fișier %d

en: File Download Method
ro: Metodă de descărcare fișier

en: File Name
ro: Nume fișier

en: File URL
ro: URL fișier

en: File URL.
ro: URL fișier.

en: File details.
ro: Detalii fișier.

en: File name.
ro: Nume fișier.

en: File not found
ro: Fișierul nu a fost găsit

en: File was not found.
ro: Fișierul nu a fost găsit.

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter by
ro: Filtrează după

en: Filter by coupon
ro: Filtrare după cupon

en: Filter by price
ro: Filtrează după preț

en: Filter coupons
ro: Filtrează cupoane

en: Filter orders
ro: Filtrează comenzi

en: Filter products
ro: Filtrează produse

en: Filter products by rating when viewing product archives and categories.
ro: Filtrează produsele după evaluare atunci când se vizualizează arhive și categorii de produse.

en: Finally, external products are for linking off-site.
ro: În cele din urmă, produsele externe sunt cele care leagă în afara sitului.

en: Finland
ro: Finlanda

en: First Name
ro: Prenume

en: First name
ro: Prenume

en: First name.
ro: Prenume.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Fixed amount
ro: Sumă Fixă

en: Fixed amount per product
ro: Sumă fixă per produs

en: Flat Rate
ro: Forfetar

en: Flat Rate (Legacy)
ro: Forfetar (moștenire)

en: Footer Text
ro: Text subsol

en: For example:
ro: De exemplu:

en: For further assistance with WooCommerce core you can use the %scommunity forum%s. If you need help with premium add-ons sold by WooThemes, please %suse our helpdesk%s.
ro: Pentru asistență suplimentară cu nucleul WooCommerce poți folosi %sforumul pentru comunitate%s. Dacă ai nevoie de ajutor pentru suplimentele premium vândute de WooThemes, te rog %sfolosește biroul nostru de asistență%s.

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: For your reference, your order details are shown below.
ro: Detaliile despre comandă sunt afișate mai jos.

en: Force Downloads
ro: Descărcări forțate

en: Force HTTP when leaving the checkout
ro: Forțează HTTP la părăsirea verificării

en: Force SSL
ro: Forteaza SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (an SSL Certificate is required).
ro: Forțează SSL (HTTPS) pe paginile de verificare (un certificat SSL este necesar).

en: Force secure checkout
ro: Forțează checkout securizat

en: Force shipping to the customer billing address
ro: Forțează livrarea la adresa de facturare client

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
ro: Forțarea descărcărilor va păstra URL-uri ascunse, dar unele servere pot servi fișiere de dimensiuni mari, nesigure. În schimb, dacă sunt suportate, pot fi folosite <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> pentru a servi descărcări (serverul necesită <code>mod_xsendfile</code>).

en: Found a bug?
ro: Ai găsit o eroare (bug)?

en: Found in your order confirmation email.
ro: Se află în emailul de confirmare a comenzii.

en: France
ro: Franța

en: Free Shipping
ro: Livrare Gratuită

en: Free Shipping (Legacy)
ro: Livrare gratuită (moștenire)

en: Free Shipping Requires...
ro: Necesită livrare gratuită...

en: Free Shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
ro: Livrarea gratuită este o metodă specială care poate fi declanșată cu cupoane și cheltuieli minime.

en: Free shipping coupon
ro: Cupon Livrare Gratuită

en: Free!
ro: Gratis!

en: French Guiana
ro: Guyana Franceză

en: French Polynesia
ro: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro: Teritoriile australe și antarctice franceze

en: Friendly name for identifying this key.
ro: Nume prietenos pentru identificarea acestei chei.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
ro: Nume prietenos pentru identificarea acestei agățători web, implicit pentru agățătoarea web creată pe %s.

en: From your account dashboard you can view your %1$srecent orders%2$s, manage your %3$sshipping and billing addresses%2$s and %4$sedit your password and account details%2$s.
ro: Din panoul control al contului tău poți să-ți vizualizezi %1$scomenzile recente%2$s, să-ți administrezi %3$sadresele de livrare și facturare%2$s și să-ți %4$seditezi parola și detaliile contului%2$s.

en: Full Refund Email Heading
ro: Antet email pentru rambursare completă

en: Full Refund Subject
ro: Subiect rambursare completă

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
ro: Gzip (gzopen) este folosit pentru a deschide baza de date GeoIP de la MaxMind.

en: Gambian dalasi
ro: Dalasi

en: Gateway Disabled
ro: Portal Dezactivat

en: Gateway Display Order
ro: Ordine afișare gateway

en: Gateway ID
ro: ID gateway

en: General Details
ro: Detalii Generale

en: General Options
ro: Opțiuni generale

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Generate API Key
ro: Generează cheie API

en: Geolocate
ro: Geo-localizare

en: Georgian lari
ro: Lari

en: Germany
ro: Germania

en: Get System Report
ro: Obține raportul pentru sistem

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
ro: Get cart nu ar trebui să fie apelată înainte de acțiunea wp_loaded.

en: Get eCommerce advice in your inbox
ro: Obține sfaturi eCommerce prin email

en: Get your API credentials from PayPal.
ro: Obtine date de acces la API de la PayPal

en: Get your API keys from your Simplify account: Settings > API Keys.
ro: Obtineti cheile API din contul dvs. Simplify: Setări> Chei API.

en: Getting started
ro: Primii pași

en: Ghana cedi
ro: Cedi ghanez

en: Gibraltar pound
ro: Liră din Gibraltar

en: Github Project
ro: Proiectul pe Github

en: Give your new product a name here. This is a required field and will be what your customers will see in your store.
ro: Dă-i noului tău produs un nume aici. Acesta este un câmp obligatoriu și va fi ceea ce vor vedea clienții în magazinul tău.

en: Go
ro: Mergi

en: Go Shop
ro: Cumpără

en: Go to shop
ro: Du-te la magazin

en: Go to the first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to the last page
ro: Mergi la ultima pagină

en: Go to the next page
ro: Mergi la pagina următoare

en: Go to the previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Good
ro: Bun

en: Grand total.
ro: Total general.

en: Grant Access
ro: Acordă accesul

en: Grant access to downloadable products after payment
ro: Acordă acces la produsele descărcabile după efectuarea plații

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Gross Sales amount
ro: Valoare vânzări brute

en: Gross sales in the period.
ro: Vânzări brute în perioada.

en: Group type.
ro: Tip de grup.

en: Grouped
ro: grupate

en: Grouped product
ro: Produs Grupat

en: Grouped products are for grouping several simple products into one.
ro: Produsele grupate sunt pentru gruparea mai multor produse simple într-unul singur.

en: Grouping
ro: Grupare

en: Guadeloupe
ro: Guadelupa

en: Guatemalan quetzal
ro: Quetzal

en: Guernsey pound
ro: Liră din Guernsey

en: Guest
ro: Vizitator

en: Guest Orders
ro: Comenzi vizitator

en: Guest Sales
ro: Vânzări Clienţi Neînregistraţi

en: Guinea
ro: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro: Guineea-Bissau

en: Guinean franc
ro: Franc de Guineea

en: Guyanese dollar
ro: Dolar guyanez

en: HTML Email Template
ro:  Șablon e-mail - format HTML

en: HTML description of the resource.
ro: Descrierea HTML a resursei.

en: HTML template
ro: Șablon - format HTML

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
ro: Emailurile HTML/Multipart folosesc DOMDocument pentru a genera CSS în-linie în șabloane.

en: Haitian gourde
ro: Gourde

en: Hard Crop?
ro: Redimensionare imagine?

en: Have a coupon?
ro: Aveți un Cupon de Promoție?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
ro: Clienții plătesc numerar, la livrare.

en: Header Image
ro: Imagine antet

en: Headers
ro: Anteturi

en: Heard Island and McDonald Islands
ro: Insula Heard și Insulele McDonald

en: Height
ro: Înălțime

en: Height (%s)
ro: Înălțime (%s)

en: Hello %s%s%s (not %2$s? %sSign out%s)
ro: Bună %s%s%s (nu ești %2$s? %sDeconectează-te%s)

en: Hello, a note has just been added to your order:
ro: Bună! A fost adăugată o notiță la comanda dvs.:

en: Help &amp; Support
ro: Ajutor și suport

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
ro: Bună! Încarcă un fișier CSV conținând rate de impozitare pentru a importa conținuturile în magazinul tău. Alege un fișier .csv pentru a-l încărca, apoi dă clic pe „Încarcă fișier și importă”.

en: Hi there. Your order on %s has been partially refunded.
ro: Bună. Comanda ta la %s a fost rambursată parțial.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded.
ro: Bună. Comanda ta la %s a fost rambursată.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded. Your order details are shown below for your reference:
ro: Bună. Comanda ta la %s a fost rambursată. Detaliile comenzii tale sunt arătate mai jos pentru referință:

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
ro: Comanda dvs. pe site-ul %s este completă. Detalii comenzii sunt afișate mai jos:

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Hide empty categories
ro: Ascunde categoriile goale

en: Hide free products
ro: Ascunde produsele gratuite

en: Hide if cart is empty
ro: Ascunde în cazul în care Coșul este gol

en: Hide out of stock items from the catalog
ro: Ascunde elementele cu stoc epuizat din catalog

en: Hide shipping costs until an address is entered
ro: Ascunde costurile de livrare până când este introdusă o adresă

en: Hide template
ro: Ascunde șablon

en: Hold Stock (minutes)
ro: Ține în stoc (minute)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
ro: Ține în stoc (pentru comenzi neplătite) timp de x minute. Când se ajunge la această limită, comanda în așteptare va fi anulată. Lasă necompletat pentru dezactivare.

en: Home URL
ro: URL prima pagină

en: Honduran lempira
ro: Lempira

en: Hong Kong Island
ro: Insula Hong Kong

en: Hong Kong dollar
ro: Dolar Hong Kong

en: Hosted Payments
ro: Plaţi Găzduite

en: How many times the coupon can be used per customer.
ro: De câte ori cuponul poate fi folosit de client.

en: How many times the coupon can be used.
ro: De câte ori cuponul poate fi folosit.

en: How many times this coupon can be used before it is void.
ro: De câte ori acest cupon poate fi folosit înainte de a deveni fără valoare.

en: How many times this coupon can be used by an invidual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
ro: De câte ori acest cupon poate fi folosit de către un utilizator individual. Folosește emailul de facturare pentru vizitatori și ID-ul utilizatorului pentru utilizatorii autentificați.

en: How the sender's email appears in outgoing WooCommerce emails.
ro: Cum apare emailul expeditorului în emailurile WooCommerce trimise.

en: How the sender's name appears in outgoing WooCommerce emails.
ro: Cum apare numele expeditorului în emailurile WooCommerce trimise.

en: How to calculate delivery charges
ro: Cum se calculează costurile de livrare

en: How to update your PHP version
ro: Cum să-ți actualizezi versiunea de PHP

en: How will you enter product prices?
ro: Cum vei introduce prețurile produselor?

en: Hungarian forint
ro: Forint unguresc

en: Hungary
ro: Ungaria

en: I will enter prices exclusive of tax
ro: Voi introduce prețurile fără taxă

en: I will enter prices inclusive of tax
ro: Voi introduce prețuri ce includ taxele

en: I&rsquo;ve read and accept the <a href="%s" target="_blank">terms &amp; conditions</a>
ro: Am citit și sunt de acord cu <a href="%s" target="_blank">termenii &amp; condițiile</a>

en: ID is invalid.
ro: ID-ul este invalid.

en: IPN payment completed
ro: Plată IPN finalizată

en: ISO code of the country.
ro: Codul ISO al țării.

en: ISO code or name of the state, province or district.
ro: Cod ISO sau nume județ, regiune sau district.

en: Iceland
ro: Islanda

en: Icelandic kr&oacute;na
ro: Coroană islandeză

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
ro: Dacă această metodă (Plată Ramburs) este disponilbilă numai pentru anumite metode de livrare, introduceţi-le aici. Lăsaţi gol pentru a activa pentru toate metodele.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
ro: Dacă se gestionează stocul, acest lucru controlează dacă precomenzile sunt permise.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
ro: Dacă se gestionează stocul, acest lucru controlează dacă precomenzile sunt permise sau nu. Dacă s-a activat, cantitatea din stoc poate fi sub 0.

en: If purchasing this product gives a customer access to a downloadable file, e.g. software, check this box.
ro: Dacă cumpărarea acestui produs oferă acces pentru client la un fișier descărcabil, de exemplu software, bifează această casetă.

en: If the product is downloadable.
ro: Dacă produsul este descărcabil.

en: If the product is virtual.
ro: Dacă produsul este virtual.

en: If the variation is downloadable.
ro: Dacă variația este descărcabilă.

en: If the variation is virtual.
ro: Dacă variația este virtuală.

en: If the variation is visible.
ro: Dacă variația este vizibilă.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ro: Dacă a fost o greșeală, ignoră acest email și nu se va întâmpla nimic.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
ro: Dacă definești o pagină "Termeni" clientul va fi întrebat dacă îi acceptă la verificare.

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%s">Github issues</a>. Ensure you read the <a href="%s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%s">system status report</a>.
ro: Dacă găsești o eroare în nucleul WooCommerce poți să-ți creezi un tichet la <a href="%s">probleme Github</a>. Asigură-te că ai citit <a href="%s">ghidul de contribuție</a> înainte de a trimite raportul. Pentru a ne ajuta să rezolvăm problema, te rog să fii cât mai descriptiv posibil și să-ți incluzi <a href="%s">raportul de stare a sistemului</a>.

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer, please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
ro: Dacă ai făcut cumpărături înainte cu noi, te rog să-ți introduci detaliile în căsuțele de mai jos. Dacă ești un client nou, te rog să continui la secțiunea Facturare &amp; Livrare.

en: If you like <strong>WooCommerce</strong> please leave us a %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s rating. A huge thanks in advance!
ro: Dacă îți place <strong>WooCommerce</strong> te rog lăsa-ne o evaluare de %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s. Un imens mulțumesc în avans!

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
ro: Dacă e nevoie să accesezi din nou expertul de inițializare, te rog dă clic pe butonul de mai jos.

en: If you will be charging sales tax, or shipping physical goods to customers, you can enable these below. This is optional and can be changed later.
ro: Dacă vei percepe o taxă de vânzare sau livrarea bunurilor fizice către clienți, poți activa cele de mai jos. Este opțional și poate fi modificat ulterior.

en: If you would like to learn about using WooCommerce from an expert, consider following a WooCommerce course ran by one of our educational partners.
ro: Dacă vrei să înveți despre utilizarea WooCommerce de la un expert, ia în considerare urmarea unui curs WooCommerce condus de unul dintre partenerii noștri pentru învățământ.

en: If you're modifying WooCommerce on a parent theme you didn't build personally, then we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
ro: Dacă modifici WooCommerce într-o temă părinte pe care nu ai construit-o personal, atunci îți recomandăm să folosești o temă copil. Vezi: <a href="%s" target="_blank">Cum să creezi o temă copil</a>

en: If your currency is not listed you can %sadd it later%s.
ro: Dacă moneda ta nu este listată o poți %sadăuga mai târziu%s.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
ro: În cazul în care adresa de e-mail principală a contului PayPal diferă de e-mail PayPal introdus mai sus, introduceti adresa de e-mail principală pentru primit a contul dvs. PayPal aici. Acesta este utilizată pentru a valida cererile IPN.

en: Image
ro: Imagine

en: Image ID.
ro: ID imagine.

en: Image URL.
ro: URL imagine.

en: Image alternative text.
ro: Text alternativ imagine.

en: Image data.
ro: Dată imagine.

en: Image name.
ro: Nume imagine.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
ro: Poziție imagine. 0 înseamnă că imaginea este reprezentativă.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ro: Importă <strong>ratele de impozitare</strong> în magazinul tău prin intermediul unui fișier csv.

en: Import Tax Rates
ro: Importă rate de impozitare

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates.
ro: Import finalizat - s-au importat ratele de impozitare <strong>%s</strong>.

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add <code>_wc_session_</code> to the "Ignored Query Strings" option in W3 Total Cache settings <a href="%s">here</a>.
ro: Pentru ca <strong> cache-ul  bazei de date </ strong> să lucreze cu WooCommerce trebuie să adăugați <code> _wc_session_ </ code> la opțiunea  " Interogări ignorate ( Ignored Query Strings ) " în setările W3 Total Cache <a href = "% s"> aici </ a>.

en: In stock
ro: În stoc

en: In stock?
ro: În stoc?

en: Including tax
ro: Incluzand taxele

en: Increase by (fixed amount or %):
ro: Crește cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
ro: Crește prețurile obișnuite (valoare fixă sau procent)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
ro: Crește prețurile de vânzare (valoare fixă sau procent)

en: Increase stock
ro: Mărește stocul

en: Increasing memory allocated to PHP
ro: Suplimentare memorie alocată pentru PHP

en: Indian rupee
ro: Rupie indiană

en: Indicates the order that will appear in queries.
ro: Indică ordinea în care vor apărea în interogări.

en: Individual use only
ro: Numai uz individual

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Indonesian rupiah
ro: Rupie indoneziană

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
ro: Informații despre serverul web care găzduiește în prezent situl tău.

en: Insert file URL
ro: Inserare URL fișier

en: Insert into product
ro: Inserează în produs

en: Insert row
ro: Inserare rând

en: Install WooCommerce Pages
ro: Instalați Paginile WooCommerce

en: Install our new Simplify Commerce plugin
ro: Instalează noul nostru modul Simplify Commerce

en: Install pages
ro: Instalați paginile

en: Installed gateways are listed below. Drag and drop gateways to control their display order on the frontend.
ro: Gateway-urile instalate sunt enumerate mai jos. Trage și plasează gateway-urile pentru a le controla ordinea de afișare în partea din față a sitului.

en: Instructions
ro: Instrucțiuni

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
ro: Instrucțiuni ce vor fi adăugate pe pagina de comandă finalizată și în e-mailuri.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
ro: Instrucțiunile vor fi adăugate pe pagina MULŢUMIM.

en: Integration
ro: Integrare

en: International Flat Rate (Legacy)
ro: Forfetar internațional (moștenire)

en: Introduction
ro: Introducere

en: Invalid %s ID
ro: ID-ul %s este invalid

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
ro: Semnătură invalidă - nu am putut să sortez parametrii

en: Invalid Signature - failed to sort parameters.
ro: Semnătură invalidă - sortarea parametrilor a eșuat.

en: Invalid Signature - provided signature does not match
ro: Semnătură invalidă - semnătura furnizată nu se potrivește

en: Invalid Signature - provided signature does not match.
ro: Semnătură invalidă - semnătura furnizată nu se potrivește.

en: Invalid Signature - signature method is invalid
ro: Semnătură invalidă - metoda semnături este invalidă

en: Invalid Signature - signature method is invalid.
ro: Semnătură invalidă - metoda de semnătură este invalidă.

en: Invalid URL %s
ro: URL invalid %s

en: Invalid URL %s.
ro: URL %s invalid.

en: Invalid authentication method
ro: Metodă de autentificare invalidă

en: Invalid coupon ID
ro: Identificatorul Codului Promoțional este invalid

en: Invalid coupon ID or code: %s
ro: ID sau cod de cupon invalid: %s

en: Invalid coupon code
ro: Cod Promoțional invalid

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
ro: Cupon invalid - tipul cuponului trebuie sa fie orice dintre acestea: %s

en: Invalid customer
ro: Client Invalid

en: Invalid customer "%s"
ro: Client invalid "%s"

en: Invalid customer Email
ro: Adresa de email a clientului este invalidă.

en: Invalid customer ID
ro: ID-ul clientului este invalid

en: Invalid download link.
ro: Acesta nu este link-ul tău pentru descărcări.

en: Invalid id.
ro: ID invalid.

en: Invalid image type.
ro: Tip de imagine invalid.

en: Invalid key
ro: Cheie invalidă.

en: Invalid nonce - nonce has already been used
ro: Nonce invalid - nonce a fost deja utilizat

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
ro: Nunic invalid - nunicul a fost deja folosit.

en: Invalid nonce verification
ro: Verificare nunic invalid

en: Invalid order "%s"
ro: Comandă invalidă "%s"

en: Invalid order ID
ro: ID-ul comenzii este invalid

en: Invalid order ID.
ro: ID comandă invalid.

en: Invalid order id.
ro: ID comandă invalid.

en: Invalid order note ID
ro: Numărul de identificare ID al observațiilor la comandă este invalid

en: Invalid order refund ID
ro: ID rambursare comandă invalid

en: Invalid order refund ID.
ro: ID rambursare comandă invalid.

en: Invalid order status
ro: Stare invalidă comandă

en: Invalid order.
ro: Comandă invalidă.

en: Invalid order. If you have an account please log in and try again.
ro: Comandă invalidă. Dacă aveți un cont conectați-vă și încercați din nou.

en: Invalid payment method
ro: Metodă de plată invalidă

en: Invalid payment method.
ro: Metodă de plată necorespunzătoare.

en: Invalid post id.
ro: ID articol invalid.

en: Invalid product "%s"
ro: Produs invalid "%s"

en: Invalid product SKU
ro: SKU Produs nevalid

en: Invalid product attribute ID
ro: ID atribut produs invalid

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
ro: Tip order_by de atribut produs invalid - tipul order_by de atribut produs trebuie să fie unul dintre acestea: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
ro: Tip de atribut produs invalid - tipul de atribut produs trebuie să fie unul dintre acestea: %s

en: Invalid product category ID
ro: ID-ul categoriei de produse este invalid

en: Invalid product category ID "%s"
ro: ID categorie produs invalid "%s"

en: Invalid product id.
ro: ID produs invalid.

en: Invalid product shipping class ID
ro: ID-ul clasei de livrare al produsului este invalid

en: Invalid product tag ID
ro: ID etichetă de produs invalid

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
ro: Tip de produs nevalid - tipul de produs trebuie să fie oricare dintre acestea: %s

en: Invalid refund amount
ro: Sumă rambursare invalidă

en: Invalid resource id for reassignment.
ro: ID resursă invalid pentru realocare.

en: Invalid resource id.
ro: ID resursă invalid.

en: Invalid scope %s
ro: Domeniu %s invalid

en: Invalid shipping method!
ro: Metodă de livrare invalidă!

en: Invalid tax rate ID: %s
ro: ID rată de impozitare invalid: %s

en: Invalid timestamp
ro: Timstamp-ul este invalid

en: Invalid timestamp.
ro: Datare invalidă.

en: Invalid username or e-mail.
ro: Nume Utilizator sau Email Incorect.

en: Invalid webhook delivery
ro: Livrare agățătoare web invalidă

en: Invalid webhook delivery ID
ro: ID livrare agățătoare web invalid

en: Invalid webhook id.
ro: ID agățătoare web invalid.

en: Inventory
ro: Inventar

en: Invoice Prefix
ro: Prefix Factură

en: Invoice for order {order_number}
ro: Factură pentru Comanda {order_number}

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
ro: Factura pentru comanda {order_number} din {order_date}

en: Iranian rial
ro: Rial iranian

en: Iraqi dinar
ro: Dinar irakian

en: Isle of Man
ro: Insula Man

en: Israeli new shekel
ro: Shekel

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
ro: Este recomandat sa efectuati o copie de rezervă a bazei de date înainte de a continua. Sunteți sigur că doriți să rulați programul de actualizare acum?

en: Italy
ro: Italia

en: Item
ro: Element

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
ro: Stocul articolului #%s a fost crescut de la %s la %s.

en: Item %1$s stock reduced from %2$s to %3$s.
ro: Stocul elementului %1$s redus de la %2$s la %3$s.

en: Item %s stock increased from %s to %s.
ro: Stocul produsului %s a crescut de la %s la %s.

en: Item %s stock reduced from %s to %s.
ro: Stocul produsului %s a fost redus de la %s la %s.

en: Item ID.
ro: ID element.

en: Itemized
ro: Detaliat

en: Items
ro: Elemente

en: Ivory Coast
ro: Coasta de Fildeș

en: JSONP support is disabled on this site
ro: Suportul JSONP este dezactivat pe acest site

en: Jamaican dollar
ro: Dolar jamaican

en: Japan
ro: Japonia

en: Japanese yen
ro: Yen japonez

en: Jersey pound
ro: Liră din Jersey

en: Jordan
ro: Iordania

en: Jordanian dinar
ro: Dinar iordanian

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Kazakhstani tenge
ro: Tenge

en: Key Details
ro: Detalii cheie

en: Keys/Apps
ro: Chei/aplicații

en: Khuzestan  (خوزستان)
ro: Khuzestan (خوزستان)

en: Kuwait
ro: Kuweit

en: Kuwaiti dinar
ro: Dinar kuweitian

en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

en: Kyrgyzstani som
ro: Som kîrgîz

en: L/W/H
ro: L/L/I

en: Language
ro: Limbă

en: Lao kip
ro: Kip laoțian

en: Last 7 Days
ro: Ultimele 7 zile

en: Last Access
ro: Ultima accesare

en: Last Month
ro: Luna trecută

en: Last Name
ro: Nume

en: Last name
ro: Nume

en: Last name.
ro: Nume.

en: Last order
ro: Ultima comandă

en: Last order ID.
ro: ID ultima comandă.

en: Last order data.
ro: Data ultimei comenzi.

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Last warning, are you sure?
ro: Ultima avertizare, ești sigur?

en: Latvia
ro: Letonia

en: Learn More
ro: Află mai multe

en: Learn More About Templates
ro: Află mai multe despre șabloane

en: Learn how to update outdated templates
ro: Aflați cum să actualizați șabloanele învechite

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Learn more about coupons
ro: Află mai multe despre cupoane

en: Learn more about getting started
ro: Citește mai mult despre cum să începi

en: Learn more about orders
ro: Află mai multe despre comenzi

en: Learn more about shipping zones
ro: Află mai multe despre zone de livrare

en: Leave a Reply to %s
ro: Lasă un răspuns pentru %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
ro: Lasă necompletat pentru un număr nelimitat de redescărcări.

en: Lebanese pound
ro: Liră libaneză

en: Lebanon
ro: Liban

en: Left
ro: Stânga

en: Left with space
ro: Stanga cu spațiu

en: Legacy shipping methods (Flat Rate, International Flat Rate, Local Pickup and Delivery, and Free Shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
ro: Metodele de livrare moștenite (Forfetar, Forfetar internațional, Preluare locală, Livrare locală și Livrare gratuită) sunt învechite, dar vor continua să funcționeze în mod normal deocamdată. <b><em>Ele vor fi eliminate în versiunile viitoare ale WooCommerce</em></b>. Recomandăm să le dezactivezi și să inițializezi rate noi în zonele de livrare cât mai repede posibil.

en: Length
ro: Lungime

en: Length (%s)
ro: Lungime (%s)

en: Lesotho loti
ro: Loti

en: Let's Go!
ro: Să mergem!

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
ro: Îți permite să percepi o rată fixă pentru livrare.

en: Liberian dollar
ro: Dollar liberian

en: Libya
ro: Libia

en: Libyan dinar
ro: Dinar libian

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul pentru resursele publicate după o anumită dată conformă cu ISO 8601.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent id.
ro: Limită set de rezultate pentru toate elementele cu excepția celor cu ID părinte special.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
ro: Limită set de rezultate pentru comenzi atribuite unui anumit client.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
ro: Limită set de rezultate pentru comenzi atribuite unui anumit produs.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
ro: Limită set de rezultate pentru comenzi atribuite unei anumite stări.

en: Limit result set to products assigned a specific category.
ro: Limită set de rezultate pentru produse atribuite unei anumite categorii.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class.
ro: Limită set de rezultate pentru produse atribuite unei anumite clase de livrare.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
ro: Limită set de rezultate pentru produse atribuite unei anumite stări.

en: Limit result set to products assigned a specific tag.
ro: Limită set de rezultate pentru produse atribuite unei anumite etichete.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
ro: Limită set de rezultate pentru produse atribuite unui anumit tip.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
ro: Limită set de rezultate pentru produse cu un anumit SKU.

en: Limit result set to products with a specific attribute.
ro: Limită set de rezultate pentru produse cu un anumit atribut.

en: Limit result set to products with a specific slug.
ro: Limită set de rezultate pentru produse cu un descriptor special.

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent.
ro: Limită set de rezultate pentru resurse atribuite unui părinte special.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
ro: Limită set de rezultate pentru resurse atribuite unui produs special.

en: Limit result set to resources with a specific code.
ro: Limită set de rezultate pentru resurse cu un anumit cod.

en: Limit result set to resources with a specific email.
ro: Limită set de rezultate pentru resurse cu un anumit email.

en: Limit result set to resources with a specific role.
ro: Limită set de rezultate pentru resurse cu un rol specific.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
ro: Limită set de rezultate pentru resurse cu un descriptor special.

en: Limit result set to specific ids.
ro: Limită set de rezultate pentru ID-uri speciale.

en: Limit result set to those of particular parent ids.
ro: Limită set de rezultate pentru ID-uri părinte speciale.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
ro: Limită set de rezultate pentru agățători web atribuite unei anumite stări.

en: Limit results to those matching a string.
ro: Limitează rezultatele la cele care se potrivesc unui șir.

en: Limit to specific ZIP/postcodes
ro: Limitează la ZIP/coduri poștale specifice

en: Limit usage to X items
ro: Limiteză utilizare la X ori

en: Line item meta data.
ro: Linie pentru metadate element.

en: Line subtotal (before discounts).
ro: Linie pentru sub-total (înainte de discounturi).

en: Line subtotal tax (before discounts).
ro: Linie pentru sub-total taxe (înainte de discounturi).

en: Line taxes.
ro: Linie impozite.

en: Line total (after discounts).
ro: Linie pentru total (după discounturi).

en: Line total tax (after discounts).
ro: Linie pentru total taxe (după discounturi).

en: Link previous orders
ro: Leagă comenzile anterioare

en: Linked Products
ro: Produse Legate

en: List
ro: Listă

en: List 1 postcode per line
ro: Listează 1 cod poștal per linie

en: List additional tax classes below (1 per line). This is in addition to the default "Standard Rate".
ro: Înscrie clasele de taxare suplimentare de mai jos (1 pe linie). Acest lucru este în plus față de „Rată standard” implicită.

en: List of allowed emails to check against the customer's billing email when an order is placed. Separate email addresses with commas.
ro: Lista emailuri permise pentru a verifica emailul de facturare al clientului când o comandă este plasată. Separă adresele email cu virgulă.

en: List of attributes.
ro: Lista atributelor.

en: List of available term names of the attribute.
ro: Lista numelor termenilor disponibili ale atributului.

en: List of billing address data.
ro: Lista datelor adresei de facturare.

en: List of categories.
ro: Lista categoriilor.

en: List of category ID's the coupon applies to.
ro: Lista ID-urilor categoriilor pentru care se aplică cuponul.

en: List of category ID's the coupon does not apply to.
ro: Lista ID-urilor categoriilor pentru care nu se aplică cuponul.

en: List of created resources.
ro: Lista resurselor create.

en: List of cross-sell products IDs.
ro: Lista ID-urilor produselor cu vânzare încrucișată.

en: List of delete resources.
ro: Lista resurselor șterse.

en: List of downloadable files.
ro: Lista fișierelor care pot fi descărcate.

en: List of email addresses that can use this coupon.
ro: Lista adreselor email care pot folosi acest cupon.

en: List of grouped products ID.
ro: Lista ID-urilor produselor grupate.

en: List of images.
ro: Lista imaginilor.

en: List of product ID's the coupon can be used on.
ro: Lista ID-urilor produselor pentru care cuponul poate fi folosit.

en: List of product ID's the coupon cannot be used on.
ro: Lista ID-urilor produselor pentru care cuponul nu poate fi folosit.

en: List of refunds.
ro: Listă a rambursărilor.

en: List of related products IDs.
ro: Lista ID-urilor produselor similare.

en: List of sales reports.
ro: Rapoarte listă de vânzări.

en: List of shipping address data.
ro: Lista datelor adresei de livrare.

en: List of tags.
ro: Lista etichetelor.

en: List of top sellers products.
ro: Lista celor mai vândute produse.

en: List of up-sell products IDs.
ro: Lista ID-urilor produselor sugerate.

en: List of updated resources.
ro: Lista resurselor actualizate.

en: List of user IDs who have used the coupon.
ro: Lista ID-urilor utilizatorilor care au folosit cuponul.

en: List of variations.
ro: Lista variațiilor.

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Load billing address
ro: Încarcă adresa de facturare

en: Load shipping address
ro: Încarcă adresa de livrare

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ro: Încarcă datele de facturare ale clientului? Această operațiune va șterge datele de facturare introduse în acest moment.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro: Încarcă datele de expediere ale clientului? Această operațiune va șterge datele de expediere introduse în acest moment.

en: Loading&hellip;
ro: Încarcare&hellip;

en: Local Delivery
ro: Livrare Locală

en: Local Delivery (Legacy)
ro: Livrare locală (moștenire)

en: Local Pickup
ro: Preluare locală

en: Local Pickup (Legacy)
ro: Preluare locală (moștenire)

en: Local Zone = California ZIP 90210 = Local pickup
ro: Zonă locală = California ZIP 90210 = Preluare locală

en: Location
ro: Locație

en: Log Directory Writable
ro: Jurnal director editabil

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>%s</code>
ro: Jurnalul de evenimente PayPal, cum ar fi solicitările IPN, în interiorul <code>%s</code>

en: Log file: %s (%s)
ro: Fișier jurnal: %s (%s)

en: Log in
ro: Autentificare

en: Log in to Download Files
ro: Autentificați-vă pentru a descărca Fișierele

en: Logged in as %s
ro: Autentificat ca %s

en: Login
ro: Autentificare

en: Logout
ro: Dezautentificare

en: Logs
ro: Loguri

en: Looking for a WooCommerce theme?
ro: Cauți o temă WooCommerce?

en: Lost Password
ro: Parolă pierdută

en: Lost your password?
ro: Ți-ai pierdut parola?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ro: V-aţi uitat parola? Vă rugăm să introduceţi numele de utilizator sau adresa de e-mail folosită la înregistrare. O să primiţi link-ul pentru resetarea parolei pe adresa de e-mail respectivă.

en: Low Stock Threshold
ro: Prag stoc redus

en: Low in stock
ro: Stoc Redus

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: LxWxH in decimal form
ro: Lxlxh în formă zecimală

en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: MM / YY
ro: LL / AA

en: Macanese pataca
ro: Pataca

en: Macao S.A.R., China
ro: Macao (China)

en: Macedonia
ro: Republica Macedonia

en: Macedonian denar
ro: Denar macedonean

en: Make Default
ro: Fă-l implicit

en: Make a duplicate from this product
ro: Faceti un duplicat la acest produs

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order won't be shipped until the funds have cleared in our account.
ro: Efectuază transferul bancar direct în contul nostru. Folosește numărul comenzi ca referință de plată. Comandă nu va fi expediată până nu vom avea confirmarea transmiterii fondurilor în contul nostru.

en: Malagasy ariary
ro: Ariary

en: Malawian kwacha
ro: Kwacha malawian

en: Malaysia
ro: Malaezia

en: Malaysian ringgit
ro: Ringgit

en: Maldives
ro: Maldive

en: Maldivian rufiyaa
ro: Rufiyaa

en: Manage Stock
ro: Administrare stoc

en: Manage stock?
ro: Administrezi stoc?

en: Managing Orders
ro: Gestionare comenzi

en: Manually sent
ro: Trimitere manuală

en: Manx pound
ro: Liră din Insula Man

en: Mark complete
ro: Marcheaza ca Finalizata

en: Mark on-hold
ro: Marchează în așteptare

en: Mark processing
ro: Marchează în curs de procesare

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mauritanian ouguiya
ro: Ouguiya

en: Mauritian rupee
ro: Rupie mauritiană

en: Max Upload Size
ro: Dimensiune maximă de încărcare

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
ro: Număr maxim de elemente din coș pentru care cuponul poate fi aplicat.

en: Max price
ro: Preț Maxim

en: MaxMind GeoIP Database
ro: Bază de date GeoIP MaxMind

en: Maximum number of items to be returned in result set.
ro: Număr maxim de elemente care să fie returnate în setul de rezultate.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
ro: Suma maximă permisă a comenzii când se folosește cuponul.

en: Maximum size: %s
ro: Dimensiune maxima: %s

en: Maximum spend
ro: Cheltuieli maxime

en: Measurements
ro: Măsurătorile / Dimensiunile

en: Menu order
ro: Ordine meniu

en: Menu order, used to custom sort products.
ro: Ordine meniu, folosită pentru sortarea personalizată a produselor.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
ro: Ordine meniu, folosită pentru sortarea personalizată a resursei.

en: Meta key.
ro: Cheie meta.

en: Meta label.
ro: Etichetă meta.

en: Meta value.
ro: Valoare meta.

en: Method
ro: Metodă

en: Method '%s' not implemented. Must be over-ridden in subclass.
ro: Metoda '%s' neimplementată. Trebuie să fie contramandată în sub-clasă.

en: Method Title
ro: Titlu metodă

en: Method availability
ro: Disponibilitate metodă

en: Mexican peso
ro: Peso mexican

en: Mexico
ro: Mexic

en: Micronesia
ro: Statele Federate ale Microneziei

en: Min price
ro: Preț Minim

en: Minimum Order Amount
ro: Comandă minimă

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
ro: Suma minimă a comenzii care trebuie să fie în coș înainte de aplicarea cuponului.

en: Minimum spend
ro: Valoarea minimă a cumpărăturilor

en: Missing customer_id field
ro: Lipsește câmpul customer_id

en: Missing parameter %s
ro: Lipsește parametrul %s

en: Modal Color
ro: Culoare modală

en: Moldovan leu
ro: Leu moldovenesc

en: Money Spent
ro: Bani cheltuiți

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
ro: Tugrik

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Monthly
ro: Lunar

en: Moroccan dirham
ro: Dirham marocan

en: Morocco
ro: Maroc

en: Most Discount
ro: Cele mai multe discounturi

en: Most Popular
ro: Cel mai popular

en: Most Stocked
ro: Produs cu stoc ridicat

en: Move this item to the Trash
ro: Mută acest element în coșul de gunoi

en: Move to Trash
ro: Mută la gunoi

en: Mozambican metical
ro: Metical mozambican

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
ro: Multibyte String (mbstring) este folosit pentru a converti codificarea caracterelor, cum ar fi pentru emailuri sau convertirea caracterelor în minuscule.

en: Multipart
ro: Mai multe părţi

en: Municipality
ro: Municipalitate

en: Music
ro: Muzică

en: My Account
ro: Contul Meu

en: My Account Endpoints
ro: Puncte finale ale contului meu

en: My Account Page
ro: Pagina Contul Meu

en: MySQL Version
ro: Versiune MySQL

en: N/A
ro: Nu se aplică

en: Name
ro: Nume

en: Name (Last, First)
ro: Nume ( Nume, Prenume )

en: Name (numeric)
ro: Nume (numeric)

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ro: Denumire pentru atribut (afișat vizitatorului).

en: Namibian dollar
ro: Dolar namibian

en: Need a fresh look? Try Storefront child themes
ro: Ai nevoie de un aspect proaspăt? Încearcă temele-copil ale Storefront

en: Need a theme? Try Storefront
ro: Ai nevoie de o temă? Incearcă Storefront

en: Nepalese rupee
ro: Rupie nepaleză

en: Net Sales amount
ro: Valoarea netă a vânzărilor

en: Net profit
ro: Profit NET

en: Net sales in the period.
ro: Vânzări nete în perioada.

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Netherlands Antillean guilder
ro: Gulden Antilele Olandeze

en: Network enabled
ro: Rețea activată

en: Nevada
ro: Nebraska

en: Never
ro: Niciodată

en: Never show stock amount
ro: Nu arăta niciodată cantitatea din stoc

en: New %s
ro: %s nou

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: New Coupon
ro: Cupoane Nou

en: New Order
ro: Comandă nouă

en: New Password (leave blank to leave unchanged)
ro: Noua parolă (lasați gol pentru a rămâne neschimbată)

en: New Product
ro: Produs Nou

en: New Product Category Name
ro: Adaugă nume nou pentru Categorie de produs

en: New Product Tag Name
ro: Nume etichetă de produs nouă

en: New Shipping Class Name
ro: Nume clasă de livrare nouă

en: New Taiwan dollar
ro: Dolar taiwanez

en: New Webhook
ro: Agățătoare web nouă

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: New Zealand dollar
ro: Dolar neozeelandez

en: New account
ro: Cont Nou

en: New customer order
ro: Comandă client nou

en: New order
ro: Comandă nouă

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
ro: Emailuri pentru comandă nouă sunt trimise la destinatar(i) atunci când o comandă nouă este primită.

en: New password
ro: Parola Nouă

en: New passwords do not match.
ro: Parola nouă nu se potrivește.

en: New products
ro: Produse noi

en: New products added to %s
ro: Produse noi adăugate la %s

en: New products tagged %s
ro: Produse noi etichetate cu %s

en: New:
ro: Nou:

en: Next
ro: Următorul

en: Next &rsaquo;
ro: Următoare &rsaquo;

en: Next Steps
ro: Pașii următori

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Next you'll need to give your product a price.
ro: Va trebui să fixezi un preț pentru produsul tău.

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
ro: Córdoba

en: Nigerian naira
ro: Naira nigeriană

en: No
ro: Nu

en: No %1$s data specified to create %1$s
ro: Nu sunt date %1$s specificate pentru a crea %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
ro: Nu sunt date %1$s specificate pentru a crea/edita %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
ro: Nu sunt date %1$s specificate pentru a edita %1$s

en: No %s found with the ID equal to %s
ro: Nu a fost gasit %s cu ID-ul egal cu %s

en: No &quot;%s&quot; found
ro: Niciun &quot;%s&quot; găsit

en: No Coupons found
ro: Nici un Cupon nu a fost găsit

en: No Coupons found in trash
ro: Nici un Cupon nu a fost găsit la Gunoi

en: No Matching Tax Rates Found.
ro: Nu s-au găsit rate de impozitare care se potrivesc.

en: No Orders found
ro: Nu a fost găsită nici o comandă

en: No Orders found in trash
ro: Nu a fost găsită nici o comandă la Gunoi

en: No Product Category found
ro: Nicio categorie produs găsită

en: No Product Tags found
ro: Nu s-au găsit etichete de produs

en: No Products found
ro: Nu a fost găsit nici un produs

en: No Products found in trash
ro: Nu a fost găsit nici un produs la Gunoi

en: No Shipping Class Cost
ro: Fără cost pentru clasă de livrare

en: No Shipping classes have been created.
ro: Nicio clasă de livrare nu a fost creată.

en: No Webhooks found
ro: Nicio agățătoare web găsită

en: No Webhooks found in trash
ro: Nicio agățătoare web găsită în coșul de gunoi

en: No attributes currently exist.
ro: Nu Există nici un atribut.

en: No billing address set.
ro: Nici o adresă de facturare setată.

en: No categories
ro: Nicio categorie

en: No coupons found in range
ro: Niciun cupon găsit în gamă

en: No customer selected
ro: Nu a fost selectat nici un client

en: No customers found.
ro: Nu au fost găsiți clienți.

en: No default
ro: Fără implicit

en: No downloads available yet.
ro: Nu sunt descărcări disponibile încă.

en: No file defined
ro: Nici un fișier definit

en: No location by default
ro: Nicio locație implicită

en: No longer exists
ro: Nu mai există

en: No low in stock products found.
ro: Niciun stoc scăzut de produse găsit.

en: No maximum
ro: Niciun maxim

en: No minimum
ro: Fără valoare minimă

en: No order has been made yet.
ro: Încă nu a fost făcută nicio comandă.

en: No out of stock products found.
ro: Nu au fost găsite produse cu stoc epuizat.

en: No product categories exist.
ro: Nu există nici o categorie de produs.

en: No product to duplicate has been supplied!
ro: Nu a fost selectat nici un produs pentru a fi duplicat!

en: No products found in range
ro: Nu au fost găsite produse în această perioadă

en: No products found.
ro: Nu s-a găsit niciun produs.

en: No products had their stock increased - they may not have stock management enabled.
ro: Nu a fost crescut stocul niciunui produs - este posibil să nu aibă opțiunea de gestionare a stocurilor activată

en: No products had their stock reduced - they may not have stock management enabled.
ro: Nu a fost redus stocul niciunui produs - este posibil să nu aibă opțiunea de gestionare a stocurilor activată

en: No products in the cart.
ro: Niciun produs în coș

en: No products were found matching your selection.
ro: Nu au fost găsite produse care să corespundă criteriilor selectate de dvs.

en: No restrictions
ro: Nicio restricție

en: No route was found matching the URL and request method
ro: Nu a fost găsită nicio rută pentru URL și cererea de metodă

en: No row(s) selected
ro: Nu s-a selectat niciun rând

en: No saved methods found.
ro: Nu s-au găsit metode salvate.

en: No shipping address set.
ro: Adresă de livrare nespecificată.

en: No shipping class
ro: Fără clasă de livrare

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ro: Nu a fost selectată nicio metodă de livrare. Te rog verifică-ți adresa sau contactează-ne dacă ai nevoie de ajutor.

en: No shipping methods offered to this zone.
ro: Nicio metodă de livrare oferită în această zonă.

en: No taxes found in this period
ro: Nu s-au găsit taxe în această perioadă

en: No thanks
ro: Nu, mulțumesc

en: No time right now? If you don’t want to go through the wizard, you can skip and return to the WordPress dashboard. Come back anytime if you change your mind!
ro: Nu ai timp chiar acum? Dacă nu vrei să folosești asistentul, poți sări și să revii la panoul control WordPress. Vino înapoi oricând, dacă te răzgândești!

en: No used coupons found
ro: Nu s-au găsit cupoane folosite

en: No variations added
ro: Nu sunt variații adăugate

en: No, I will enter prices exclusive of tax
ro: Nu, voi introduce prețurile nete, fara taxe

en: No, do not bother me again
ro: Nu, nu mă deranjează din nou

en: None
ro: Nici unul

en: Norfolk Island
ro: Insula Norfolk

en: North America
ro: America de Nord

en: North Khorasan (خراسان جنوبی)
ro: North Khorasan

en: North Korea
ro: Coreea de Nord

en: North Korean won
ro: Won Nord-corean

en: Northern Mariana Islands
ro: Comunitatea Insulelor Mariane de Nord

en: Norway
ro: Norvegia

en: Norwegian krone
ro: Coroană norvegiană

en: Not Declared
ro: Nespecificată

en: Not right now
ro: Nu acum

en: Not that bad
ro: Nu e chiar asa de rău

en: Note
ro: Notiță

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
ro: Comentariu adăugat la comanda ta de la {site_title} din data {order_date}

en: Note left by customer during checkout.
ro: Notă lăsată de client în timpul verificării.

en: Note to customer
ro: Notă către client

en: Note:
ro: Nota:

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
ro: Notă: Permisiuni pentru articolele comandate vor fi acordate în mod automat atunci când se schimbă starea comenzii în Prelucrare / Finalizată.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
ro: Notă: motivul rambursării va fi vizibil pentru client.

en: Notifications
ro: Notificări

en: Number of Decimals
ro: Număr de zecimale

en: Number of Orders
ro: Număr de comenzi

en: Number of coupons used
ro: Număr de cupoane folosite

en: Number of days that the customer has up to be able to download the product.
ro: Numărul de zile pe care clientul le are pentru a descărca produsul.

en: Number of days that the customer has up to be able to download the variation.
ro: Numărul de zile în care clientul are posibilitatea să-și descarce variația.

en: Number of decimal points to use in each resource.
ro: Număr de zecimale de folosit în fiecare resursă.

en: Number of items sold
ro: Număr de produse vândute

en: Number of orders
ro: Număr de comenzi

en: Number of products to show
ro: Numărul produselor care vor fi afișate

en: Number of published products for the resource.
ro: Număr de produse publicate pentru resursă.

en: Number of reviews to show
ro: Numărul recenziilor care va fi afișat

en: Number of times the coupon has been used already.
ro: De câte ori cuponului a fost folosit deja.

en: OR
ro: SAU

en: OR enter path to file:
ro: sau introdu o cale către fișier:

en: Official Extensions
ro: Extensii oficiale

en: Official Themes
ro: Teme oficiale

en: Omani rial
ro: Rial omanez

en: On Hold <span class="count">(%s)</span> | On Hold <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>

en: On-sale Products
ro: Produse Reduse

en: Once created, these pages can be managed from your admin dashboard on the %sPages screen%s. You can control which pages are shown on your website via %sAppearance > Menus%s.
ro: Odată create, aceste pagini pot fi administrate din panoul tău control pe %secranul pagini%s. Poți controla care pagini sunt afișate pe situl tău din %sAspect > Meniuri%s.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
ro: Odată dezactivată, această metodă moștenită nu va mai fi disponibilă.

en: One per line: Option Name | Additional Cost [+- Percents] | Per Cost Type (order, class, or item) Example: <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
ro: Câte unul pe fiecare rând: Nume Opțiune | Cost Suplimentar [+ - Procente] | Cost per Tip (comanda, clasa, sau articol) Exemplu: <code>PRIORIPOST | 6,95 [+ 0,2%] | comanda</ code>.

en: Only %s left in stock
ro: Doar %s rămase în stoc

en: Only allow reviews from "verified owners"
ro: Permite recenzii numai de la „proprietari verificați”

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ro: Numai clienți autentificați care au cumpărat acest produs pot scrie o recenzie.

en: Only show children of the current category
ro: Arată numai subcategoriile din categoria curentă

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
ro: Arată stocul numai când este mic; de exemplu "Numai 2 rămase în stoc" în loc de "În stoc"

en: Option Name | Additional Cost [+- Percents%] | Per Cost Type (order, class, or item)
ro: Numele Opțiune | Costuri Suplimentare [+ - Procente%] | Per Cost tip (comanda, clasa, sau element)

en: Optional
ro: Opțional

en: Optional cost for local pickup.
ro: Cost optional pentru preluare locală.

en: Optional note to send the customer after purchase.
ro: Notă opțională de trimis clientului după cumpărare.

en: Optionally assign categories to your products to make them easier to browse through and find in your store.
ro: Opțional, atribuie categorii produsele tale pentru a face mai ușoară navigarea printre ele și găsirea lor în magazinul tău.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
ro: Opțional, activează "Plată prin transfer de date" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) și apoi copiază-ți token-ul de identificare aici. Va permite ca plățile să fie verificate fără a avea nevoie de IPN PayPal.

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
ro: Opțional, introduceți numele paginii pe care doriți să o folosiți ca șablon. Aceste tipuri de pagină sunt definite în contul dvs. PayPal.

en: Or, enter tax rate ID:
ro: Sau, introdu ID rată de impozitare:

en: Order
ro: Comandă

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
ro: Comanda #%1$s a fost plasată pe %2$s și acum este %3$s.

en: Order #%s
ro: Comanda #%s

en: Order #%s has been marked as refunded - PayPal reason code: %s
ro: Comanda #%s a fost marcată ca rambursată - cod motiv PayPal: %s

en: Order #%s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %s
ro: Comanda #%s a fost marcată în așteptare din cauza unei inversări - cod motiv PayPal: %s

en: Order #%s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %s
ro: Comanda #%s a avut o inversare anulată. Vă rugăm să verificați statutul de plată și actualizați starea comenzii în consecință aici: %s

[ctx: Order #123 details]
en: %s #%s details
ro: Detalii %s #%s

en: Order &ndash; %s
ro: Comanda &ndash; %s

en: Order Again
ro: Comandă din Nou

en: Order Created
ro: Comandă creată

en: Order Deleted
ro: Comandă ștearsă

en: Order Details
ro: Detalii Comandă

en: Order Fully Refunded
ro: Comandă rambursată integral

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Order ID is invalid
ro: Numărul de identificare ID al comenzii este invalid

en: Order ID.
ro: ID comandă.

en: Order Notes
ro: Mențiuni Comandă

en: Order Number:
ro: Număr Comandă:

en: Order Received
ro: Comandă primită

en: Order Total
ro: Total comandă

en: Order Updated
ro: Comandă actualizată

en: Order Updates
ro: Actualizări Comandă

en: Order by
ro: Ordonează după

en: Order cancelled by customer.
ro: Comandă anulată de către client.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
ro: E-mailuri "Comandă completă" sunt trimise către client atunci când comanda este marcată ca completă / finalizată și de obicei înseamnă că articolele din comandă au fost expediate.

en: Order date:
ro: Dată comandă:

en: Order draft updated.
ro: Ciornă comandă actualizată.

en: Order is invalid
ro: Comanda este invalidă.

en: Order item ID provided is not associated with order
ro: ID-ul articolului comandat nu este asociat cu nici o comanda

en: Order item ID provided is not associated with order.
ro: ID-ul produsului din comandă furnizat nu este asociat cu comanda.

en: Order key.
ro: Cheie comandă.

en: Order note is required
ro: Este solicitată obeservația la comandă

en: Order note.
ro: Notă comandă.

[ctx: Order number by X]
en: %s by %s
ro: %s de %s

en: Order number.
ro: Număr comandă.

en: Order number: %s
ro: Număr Comandă: %s

en: Order on-hold
ro: Comandă în așteptare

en: Order partially refunded emails are sent to customers when their orders are partially refunded.
ro: Emailuri pentru comandă rambursată parțial sunt trimise clienților atunci când comenzile lor sunt rambursate parțial.

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are marked refunded.
ro: Emailuri pentru comandă rambursată sunt trimise clienților atunci când comenzile lor sunt marcate ca rambursate.

en: Order restored to revision from %s
ro: Comandă restaurată la revizia din %s

en: Order saved.
ro: Comandă salvată.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ro: Comandă programată pentru: <strong>%1$s</strong>.

en: Order sort attribute ascending or descending.
ro: Ordonează sortarea atributelor ascendent sau descendent.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
ro: Anulată

[ctx: Order status]
en: Completed
ro: Finalizată

[ctx: Order status]
en: Failed
ro: Eșuată

[ctx: Order status]
en: On Hold
ro: În așteptare

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
ro: Plată în așteptare

[ctx: Order status]
en: Processing
ro: Se prelucrează

[ctx: Order status]
en: Refunded
ro: Rambursată

en: Order status changed by bulk edit:
ro: Starea comenzii a fost schimbată prin editarea în masă:

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
ro: Starea comenzii s-a modificat de la %1$s la %2$s.

en: Order status changed to %s.
ro: Starea comenzii a fost modificată în %s.

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
ro[0]: Statusul comenzii a fost schimbat.
ro[1]: %s statusul comenzilor a fost schimbat.
ro[2]: %s statusul comenzilor a fost schimbat.

en: Order status.
ro: Stare comandă.

en: Order status:
ro: Status Comandă:

en: Order submitted.
ro: Comandă trimisă (plasată).

en: Order updated and email sent.
ro: Comandă actualizată și e-mail trimis.

en: Order updated.
ro: Comandă actualizată.

en: Order {order_number} details
ro: Detalii Comandă {order_number}

en: Orders
ro: Comenzi

en: Orders (page %d)
ro: Comenzi (pagina %d)

en: Orders list
ro: Listă comenzi

en: Orders navigation
ro: Navigare în comenzi

en: Other
ro: Alte

en: Our Bank Details
ro: Detaliile noastre bancare

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooThemes.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
ro: Catalogul nostru de extensii WooCommerce poate fi găsit pe WooThemes.com aici: <a href="%s">Catalog extensii WooCommerce</a>

en: Out Of Stock Threshold
ro: Prag stoc epuizat

en: Out Of Stock Visibility
ro: Vizibilitate stoc epuizat

en: Out of stock
ro: Stoc epuizat

en: Overrides
ro: Contramandări

en: Owner of these keys.
ro: Proprietarul acestor chei.

en: PDT payment completed
ro: Plată PDT finalizată

en: PHP Post Max Size
ro: Dimensiune maximă articol PHP

en: PHP Time Limit
ro: Limită de timp PHP

en: PHP Version
ro: Versiune PHP

en: Page %d
ro: Pagina %d

en: Page ID is set, but the page does not exist
ro: ID pagină este setat, dar pagina nu există

en: Page Name
ro: Nume pagină

en: Page Setup
ro: Inițializare pagină

en: Page Style
ro: Stil pagină

en: Page contents:
ro: Conținutul Pagina:

en: Page does not contain the shortcode: %s
ro: Pagina nu conține scurtătura de cod: %s

en: Page does not exist
ro: Pagina nu există

en: Page not set
ro: Pagină nesetată

[ctx: Page setting]
en: Cart
ro: Coș

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ro: Plasează Comanda

[ctx: Page setting]
en: My Account
ro: Contul Meu

[ctx: Page setting]
en: Shop Base
ro: Bază Magazin

[ctx: Page slug]
en: cart
ro: cos

[ctx: Page slug]
en: checkout
ro: finalizare-comanda

[ctx: Page slug]
en: my-account
ro: contul-meu

[ctx: Page slug]
en: shop
ro: magazin

[ctx: Page title]
en: Cart
ro: Coș

[ctx: Page title]
en: Checkout
ro: Plasează Comanda

[ctx: Page title]
en: My Account
ro: Contul Meu

[ctx: Page title]
en: Shop
ro: Magazin

en: Page visibility should be %spublic%s
ro: Vizibilitatea paginii ar trebui să fie %spublic%s

[ctx: Pagination, like `1 of 3`]
en: %1$s of %2$s
ro: %1$s din %2$s

en: Pakistani rupee
ro: Rupie pakistaneză

en: Palestinian Territory
ro: Teritoriile Palestiniene

en: Panamanian balboa
ro: Balboa

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

en: Papua New Guinean kina
ro: Kina

en: Paraguayan guaran&iacute;
ro: Guaraní

en: Parent
ro: Părinte

en: Parent %s
ro: Părinte %s

en: Parent %s:
ro: Părinte %s:

en: Parent Coupon
ro: Părinte Cupon

en: Parent Orders
ro: Părinte Comandă

en: Parent Product
ro: Produs părinte

en: Parent Product Category
ro: Categorie Principală de Produs

en: Parent Product Category:
ro: Categorie Principală de Produs:

en: Parent Shipping Class
ro: Clasă de livrare părinte

en: Parent Shipping Class:
ro: Clasă de livrare părinte:

en: Parent Theme Author URL
ro: URL autor temă părinte

en: Parent Theme Name
ro: Nume temă părinte

en: Parent Theme Version
ro: Versiune temă părinte

en: Parent Webhook
ro: Agățătoare web părinte

en: Parent order ID.
ro: ID comandă părinte.

en: Parent resource doesn't exist.
ro: Resursa părinte nu există.

en: Partial Refund Email Heading
ro: Antet email pentru rambursare parțială

en: Partial Refund Subject
ro: Subiect rambursare parțială

en: Partially Refunded order
ro: Comandă rambursată parțial

en: Password
ro: Parolă

en: Password Change
ro: Schimbarea parolei

en: Password Reset Instructions
ro: Instrucțiuni pentru Resetarea Parolei

en: Password Reset for {site_title}
ro: Resetare parolă pentru {site_title}

en: Password is required.
ro: Parola este necesară.

en: Password reset email has been sent.
ro: A fost trimis un email pentru resetarea parolei.

en: Password reset is not allowed for this user
ro: Ne pare rău,dar din păcate, resetarea parolei nu este permisă pentru acest utilizator.

en: Passwords do not match.
ro: Parolele nu se potrivesc.

en: Paused
ro: In asteptare

en: Paused <span class="count">(%s)</span>
ro: Întrerupt <span class="count">(%s)</span>

en: Pay
ro: Plătește

en: Pay Now
ro: Plateste Acum

en: Pay for Order
ro: Plătește pentru Comandă

en: Pay for order
ro: Plătește pentru comandă

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
ro: Plătește prin PayPal; Nu poți plăti cu cardul tău de credit dacă nu ai un cont PayPal.

en: Pay with cash upon delivery.
ro: Platește cu numerar la Livare.

en: PayPal Acceptance Mark
ro: Aceeptarea de logouri de catre Paypal (PayPal logos, grafica si butoane.)

en: PayPal Email
ro: Adresa contului de PayPal

en: PayPal Express Checkout
ro: Verificare PayPal Express

en: PayPal Identity Token
ro: Cheie identitate PayPal

en: PayPal Standard
ro: PayPal standard

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
ro: PayPal ne permite să trimitem o singură adresă. Dacă folosești PayPal pentru etichete de livrare poate preferi să transmiți adresa de livrare mai degrabă decât adresa de facturare.

en: PayPal by Braintree
ro: PayPal de Braintree

en: PayPal does not support your store currency.
ro: PayPal nu suportă moneda setată implicit pentru magazinul tău.

en: PayPal email address
ro: Adresă email PayPal:

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
ro: Modul de Testare PayPal poate fi utilizat pentru verificarea stării de funcționare a magazinului. Pentru a putea utiliza acest mod trebuie să vă înregistrați creați un cont dezvoltator <a href="%s">de aici</a>.

en: PayPal standard sends customers to PayPal to enter their payment information. PayPal IPN requires fsockopen/cURL support to update order statuses after payment. Check the %ssystem status%s page for more details.
ro: PayPal standard trimite clienții la PayPal pentru a-și introduce informațiile de plată. IPN-ul PayPal necesită suport fsockopen/cURL pentru a actualiza stările comenzii după plată. Pentru mai multe detalii verifică pagina %sstare sistem%s.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
ro: PayPal folosește această metodă de comunicare atunci când trimite înapoi informațiile tranzacției.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
ro: PayPal verifică adresele, de aceea aceasă setare poate cauza erori, recomandăm să o păstrați dezactivată.

en: Payment %s via IPN.
ro: Plata %s prin IPN

en: Payment Action
ro: Acțiune plată

en: Payment Gateway
ro: Gateway de plată

en: Payment Gateways
ro: Gateway-uri de plată

en: Payment Method:
ro: Modalitate de Plata:

en: Payment Methods
ro: Metode de plată

en: Payment Mode
ro: Modalitate de Plata

en: Payment for order #%d from %s has failed. The order was as follows:
ro: Plata pentru comanda #%d de la %s a eșuat. Comanda a fost:

en: Payment for order %s refunded
ro: Plata pentru comanda %s a fost rambursată

en: Payment for order %s reversed
ro: Plata pentru comanda %s a fost  inversată

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
ro: Gateway-urile de plată pot folosi cURL pentru a comunica cu servere la distanță pentru a autoriza plăți, de asemenea, alte module le pot folosi atunci când comunică cu servicii la distanță.

en: Payment method ID and title are required
ro: Sunt necesare ID-ul modalitati de plata si titlu

en: Payment method ID.
ro: ID metodă de plată.

en: Payment method added.
ro: Metoda de plata a fost adaugată.

en: Payment method deleted.
ro: Metodă de plată ștearsă.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
ro: Descrierea metodei de plată care va fi afișată clientului în momentul finalizării comenzii.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
ro: Descrierea metodei de plată pe care clientul o vede pe site.

en: Payment method title.
ro: Titlu metodă de plată.

en: Payment pending: %s
ro: Plată în așteptare: %s

en: Payment to be made upon delivery.
ro: Plata va fi efectuată la livrarea comenzii.

en: Payment via %s
ro: Plată prin %s

en: Payment was declined - please try another card.
ro: Plata a fost refuzată - te rog să încerci cu un alt card.

en: Payment was declined - the customer need to try another card.
ro: Plata a fost refuzată - clientul este solicitat să încerce cu un alt card.

en: Payment was declined by Simplify Commerce.
ro: Plata a fost refuzată de către sistemul simplificat de plata

en: Payments
ro: Plăți

en: Pending Payment <span class="count">(%s)</span> | Pending Payment <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Plată în așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Plăți în așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Plăți în așteptare <span class="count">(%s)</span>

en: Per Class: Charge shipping for each shipping class individually
ro: Per clasă: încarcă livrarea pentru fiecare clasă de livrare separat

en: Per Order: Charge shipping for the most expensive shipping class
ro: Per comandă: încarcă livrarea pentru cea mai scumpă clasă de livrare

en: Percentage of cart total
ro: Procent din totalul Coșului

en: Period
ro: Perioadă

en: Permanently deleted %s
ro: Șterse permantent %s

en: Permanently deleted customer
ro: Client șters definitiv

en: Permanently deleted order note
ro: Observațiile comenzii au fost ștearse definitiv

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Permissions is missing.
ro: Permisiunile lipsesc.

en: Peruvian nuevo sol
ro: Nuevo Sol peruan

en: Philippine peso
ro: Peso filipinez

en: Philippines
ro: Filipine

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone number.
ro: Număr de telefon.

en: Place order
ro: Plasare comandă

en: Place the payment gateway in sandbox mode using sandbox API keys (real payments will not be taken).
ro: Mutați gateway-ul de plată în modul de testare folosind codurile API de testare (nu vor fi procesate plăți reale).

en: Placeholder
ro: Substituent

en: Plain text
ro: Text Simplu

en: Plain text template
ro: Șablon - format text simplu

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ro: Vă rugăm selectați un produs pentru a-l adăuga în coș &hellip;

en: Please choose product options&hellip;
ro: Vă rugăm selectați opțiunile produsului &hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ro: Vă rugăm să alegeţi cantitatea de produse pe care doriți să le adăugați în coş&hellip;

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
ro: Te rog copiază și plasează această informație în tichetul tău atunci când contactezi suportul:

en: Please enter a coupon code.
ro: Vă rugăm introduceți un cod de promoție.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ro: Vă rugăm să introduceți un prefix pentru numerele de facturi. Dacă utilizați contul dvs. de PayPal pentru mai multe magazine, asigurați-vă că acest prefix este unic, deoarece PayPal nu va permite comenzi cu același număr al facturii.

en: Please enter a stronger password.
ro: Te rog introdu o parolă puternică.

en: Please enter a valid account username.
ro: Te rog introdu un nume utilizator cu cont valid.

en: Please enter a valid order ID
ro: Vă rugăm introduceți un ID (Cod Identificare) comandă valid

en: Please enter a valid order email
ro: Vă rugă introduceți o adresă de email validă pentru comandă.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
ro: Vă rugăm introduceți un cod poștal valid.

en: Please enter an account password.
ro: Vă rugăm introduceți o parolă pentru cont.

en: Please enter an address to continue.
ro: Te rog introdu o adresă pentru a continua.

en: Please enter in a value less than the regular price.
ro: Te rugăm introduci o valoare mai mică decat prețul normal.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ro: Vă rugăm să introduceți codul de țară cu două majuscule.

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
ro: Te rugăm introdu în format zecimal (%s) fără separator pentru mii.

en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
ro: Te rugăm introdu în format valutar zecinal (%s) fară separator pentru mii și simbol de monedă.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
ro: Adresa de email cu care a fost creat contul de PayPal; Această adresă de email este necesară pentru ca plățile să fie procesate direct în contul tău de PayPal.

en: Please enter your current password.
ro: Vă rugăm introduceți parola actuală.

en: Please enter your password.
ro: Vă rugăm introduceți parola.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ro: Vă rugăm să vă introduceți datele mai sus pentru a vedea modalitățile de plată.

en: Please fill out all password fields.
ro: Vă rugăm să completați toate câmpurile de parolă.

en: Please make sure your card details have been entered correctly and that your browser supports JavaScript.
ro: Te rog să te asiguri că detaliile cardului au fost introduse corect și că browserul tău suportă JavaScript.

en: Please provide a valid email address.
ro: Te rog introdu o adresă email validă.

en: Please rate the product.
ro: Vă rugăm evaluați produsul.

en: Please re-enter your password.
ro: Vă rugăm să reintroduceți parola dvs.

en: Please select a rating
ro: Vă rugăm selectați o notă

en: Please select some items.
ro: Te rugăm selectează câteva produse.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
ro: Te rog selectează câteva opțiuni pentru produs înainte de a-l adăuga în coșul tău.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
ro: Te rog trimite un cec către Nume magazin, Stradă magazin, Oraș magazin, Județ/regiune magazin, Cod poștal magazin.

en: Please, provide an attribute name and slug.
ro: Vă rugăm, furnizați un nume de atribut și nume scurt.

en: Poland
ro: Polonia

en: Polish z&#x142;oty
ro: Zlot polonez

en: Popular Product Tags
ro: Etichete de produs populare

en: Popularity (sales)
ro: Popularitate (vânzări)

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Postal code.
ro: Cod poștal.

en: Postcode
ro: Cod poștal

en: Postcode / ZIP
ro: Cod Poștal

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
ro: Cod poștal pentru această regulă. Punct și virgulă (;) separă mai multe valori. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor zonelor. Metacaracterele (*) și intervalele de coduri poștale numerice (de exemplu, 12345...12350) pot fi, de asemenea, folosite.

en: Postcode/ZIP.
ro: Cod poștal/cod zip.

en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) and fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported.
ro: Coduri poștale care conțin metacaractere (de exemplu, CB23*) și intervale complet numerice (de exemplu, <code>90210...99000</code>) sunt, de asemenea, acceptate.

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro: Articole etichetate &ldquo;%s&rdquo;

en: Pound sterling
ro: Liră sterlină

en: Powered by WooCommerce
ro: WooCommerce

en: Prefecture
ro: Zonă

en: Premium Support
ro: Suport Premium

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ro: Previzualizare &#8222;%s&#8221;

en: Previous
ro: Anterior

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Price
ro: Preț

en: Price Display Suffix
ro: Sufix pentru afișare preț:

en: Price formatted in HTML.
ro: Preț formatat în HTML.

en: Price:
ro: Preț:

en: Prices
ro: Prețuri

en: Prices Entered With Tax
ro: Prețurile sunt introduse cu Taxe

en: Pricing
ro: Stabilirea preţurilor

en: Prince Edward Island
ro: Insula Prince Edward

en: Priority
ro: Prioritate

en: Private Key
ro: Cheie privată

en: Private note
ro: Notită privată

en: Proceed to Checkout
ro: La finalizare comandă

en: Proceed to PayPal
ro: Continuă la PayPal

en: Processing
ro: Se prelucrează

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În procesare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În procesare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În procesare <span class="count">(%s)</span>

en: Processing order
ro: Comanda în curs de procesare

en: Product
ro: Produs

en: Product % Discount
ro: Reducere % Produs

en: Product Backorder
ro: Precomandă produs

en: Product Categories
ro: Categorii produs

en: Product Categories, Tags, Shipping Classes, &amp; Attributes
ro: Categorii de produse, etichete, clase de livrare și atribute

en: Product Category
ro: Categorie Produs

en: Product Count
ro: Număr de produse

en: Product Created
ro: Produs creat

en: Product Data
ro: Date Produs

en: Product Deleted
ro: Produs șters

en: Product Description
ro: Descriere produs

en: Product Discount
ro: Reducere Produs

en: Product Gallery
ro: Galeria de imagini a produsului

en: Product ID or SKU is required
ro: ID produs sau SKU sunt obligatorii

en: Product ID or SKU is required.
ro: ID produs sau SKU sunt obligatorii.

en: Product ID provided does not match this line item
ro: ID-ul produsului furnizat, nu se potriveste cu elementul din acest rand

en: Product ID.
ro: ID produs:

en: Product IDs
ro: ID-urile de produs

en: Product Image
ro: Imagine produs

en: Product Image Gallery
ro: Galeria cu imagini produse

en: Product Images
ro: Imagini produs

en: Product Name
ro: Nume produs

en: Product Permalinks
ro: Legături permanente produs

en: Product Ratings
ro: Calificative Produs

en: Product SKU must be unique.
ro: Codul de păstrare în stoc a produsului trebuie să fie unic

en: Product SKU.
ro: Cod Păstrare Produs în Stoc.

en: Product Search
ro: Căutare produs

en: Product Settings
ro: Setări produs

en: Product Short Description
ro: O scurtă descriere a produsului

en: Product Tag
ro: Etichetă de produs

en: Product Tags
ro: Etichete de produs

en: Product Thumbnails
ro: Miniaturi produs

en: Product Transients Cleared
ro: Elementele tranzitorii ale produsului au fost șterse

en: Product Type
ro: Tip de produs

en: Product Types
ro: Tipuri de Produse

en: Product URL
ro: URL produs

en: Product URL.
ro: URL produs.

en: Product Updated
ro: Produs actualizat

en: Product attribute base
ro: Bază atribute produse

en: Product categories
ro: Categorii produs

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
ro: Categoriile de produse ale magazinului tău pot fi gestionate aici. Pentru a schimba ordinea categoriilor în partea din față a sitului, le poți trage și plasa pentru sortare. Pentru a vedea mai multe categorii listate, dă clic pe legătura "opțiuni ecran" din partea de sus a paginii.

en: Product category base
ro: Bază categorii produse

en: Product category parent is invalid
ro: Categoria părintele produse este invalidă

en: Product creation failed, could not find original product:
ro: Crearea produsului nu a reușit, nu s-a putut găsi produsul original:

en: Product description.
ro: Descriere produs.

en: Product dimensions.
ro: Dimensiuni produs.

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ro: Ciornă produs actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează produsul</a>

en: Product external URL. Only for external products.
ro: URL produs extern. Numai pentru produsele externe.

en: Product external button text. Only for external products.
ro: Text buton produs extern. Numai pentru produsele externe.

en: Product height (%s).
ro: Înălțime produs (%s).

en: Product is invalid
ro: Produsul este invalid

en: Product is invalid.
ro: Produsul este invalid.

en: Product length (%s).
ro: Lungime produs (%s).

en: Product low in stock
ro: Produs cu stoc redus

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
ro: Produs nu trebuie să fie din această categorie pentru ca cuponul să rămână valabil sau pentru "Discouturi produs" produse din aceste categorii care nu vor fi cu discount.

en: Product name
ro: Nume produs

en: Product name.
ro: Nume produs.

en: Product out of stock
ro: Produsul nu mai este pe stoc

en: Product parent ID.
ro: ID părinte produs.

en: Product price.
ro: Preț produs.

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
ro: Produs publicat. <a href="%s">Vezi produsul</a>

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
ro: Cantitate

en: Product quantity is required
ro: Se solicita cantitatea produsului

en: Product quantity is required.
ro: Cantitatea de produse este obligatorie.

en: Product quantity must be a positive float
ro: Cantitatea produsului trebuie să fie o valoare cu zecimale pozitiva

en: Product regular price.
ro: Preț obișnuit produs.

en: Product restored to revision from %s
ro: Produs restaurat la versiunea din %s

en: Product sale price.
ro: Preț de vânzare produs.

en: Product saved.
ro: Produs salvat.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
ro: Produs programat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează produsul</a>

en: Product shipping class parent is invalid
ro: Clasa părinte de livrare a produsului este invalidă

en: Product short description.
ro: Descriere scurtă produs.

en: Product slug.
ro: Descriptor produs.

en: Product status (post status).
ro: Stare produs (stare articol).

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ro: Produs trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează produsul</a>

en: Product tag base
ro: Bază etichete de produs

en: Product type.
ro: Tip de produs.

en: Product updated.
ro: Produs Actualizat.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
ro: Produs actualizat. <a href="%s">Vezi produsul</a>

en: Product weight (%s).
ro: Greutate produs (%s).

en: Product width (%s).
ro: Lățime produs (%s).

en: Products
ro: Produse

en: Products list
ro: Listă produse

en: Products navigation
ro: Navigare în produse

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro: Produse etichetate &ldquo;%s&rdquo;

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
ro: Produsele care nu trebuie să fie în coș pentru a folosi acest cupon sau pentru "Discouturi produs" produsele care nu au discount.

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
ro: Produsele care trebuie să fie în coș pentru a folosi acest cupon sau pentru "Discouturi produs" produsele care au discount.

en: Provided order currency is invalid
ro: Moneda furnizată pentru comandă este invalidă

en: Province
ro: Provincie

en: Public Key
ro: Cheie publică

en: Publish Your Product!
ro: Publică-ți produsul!

en: Puerto Rico
ro: Porto Rico

en: Purchase note
ro: Notă de cumpărare

en: Purchased
ro: Achiziționat

en: QRCode
ro: Cod QR

en: Qatari riyal
ro: Rial qatarian

en: Qom (قم)
ro: Qom

en: Qty
ro: Cantitate

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Quantity of orders made by the customer.
ro: Numărul comenzilor făcute de client.

en: Quantity ordered.
ro: Cantitate comandată.

en: Quantity: %s
ro: Cantitate: %s

en: Query type
ro: Mod interogare

en: Quick&nbsp;Edit
ro: Editează rapid

en: Random
ro: Aleator

en: Rate
ro: Tarif

en: Rate %
ro: Rată %

en: Rate (%)
ro: Rată (%)

en: Rate code
ro: Cod rată

en: Rate name
ro: Nume rată

en: Rate&hellip;
ro: Notează&hellip;

en: Rate&nbsp;%
ro: Cota&nbsp;%

en: Rated %d out of 5
ro: Evaluat la %d din 5

en: Rated %s and above
ro: Evaluat ca %s și mai sus

en: Rated %s out of 5
ro: Evaluat la %s stele din 5

en: Ratings are required to leave a review
ro: Notarea este necesară pentru a lăsa o recenzie

en: Razavi Khorasan (خراسان رضوی)
ro: Razavi Khorasan

en: Re-enter new password
ro: Re-introduceti noua parolă.

en: Read
ro: Citire

en: Read More About Storefront
ro: Citește mai multe despre Storefront

en: Read all about it
ro: Citește tot despre ea

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Read/Write
ro: Citire/Scriere

en: Ready to start selling something awesome?
ro: Ești pregătit să vinzi ceva minunat?

en: Ready!
ro: Gata!

en: Reason for refund (optional)
ro: Motivul rambursării (opțional)

en: Reason for refund.
ro: Motiv pentru rambursare.

en: Receiver Email
ro: Adresa la care se vor primi emailurile

en: Recent Orders
ro: Comenzi Recente

en: Recent Reviews
ro: Recenzii Recente

en: Recently Viewed Products
ro: Produse recent vizualizate

en: Recipient(s)
ro: Destinatar(i)

en: Recount terms
ro: Renumărare termeni

en: Redirect only
ro: Numai redirecționare

en: Redirect to the cart page after successful addition
ro: Redirecționa către pagina de coș după adăugarea cu succes

en: Reduce stock
ro: Redu stocul

en: Reduced Rate%sZero Rate
ro: Cota redusă%sCota Zero

en: Refresh stats
ro: Împrospătează statisticile

en: Refreshed stats for %s
ro: Împrospătează statisticile pentru %s

en: Refund
ro: Rambursare

[ctx: Refund $amount]
en: Refund %s via %s
ro: Rambursare %s via %s

[ctx: Refund $amount manually]
en: Refund %s manually
ro: Rambursează %s manual

en: Refund &ndash; %s
ro: Rambursare &ndash; %s

en: Refund Failed: No transaction ID
ro: Rambursare eșuată: nu există ID tranzacție

en: Refund ID.
ro: ID rambursare

en: Refund amount
ro: Sumă de rambursat

en: Refund amount is required
ro: Suma de rambursare este obligatorie

en: Refund amount must be greater than zero.
ro: Valoarea rambursării trebuie să fie mai mare decât zero.

en: Refund amount must be positive
ro: Suma de rambursare trebuie să fie pozitivă

en: Refund amount.
ro: Valoare rambursare.

en: Refund failed
ro: Rambursarea a eșuat

en: Refund reason.
ro: Motiv rambursare.

en: Refund total.
ro: Total rambursare.

en: Refund was declined.
ro: Rambursarea a fost refuzată.

en: Refunded
ro: Rambursată

en: Refunded %s - Refund ID: %s
ro: %s rambursată - ID rambursare: %s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Rambursată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Rambursate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Rambursate <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
ro: Comandă rambursată

en: Refunds
ro: Rambursări

en: Regenerate download permissions
ro: Regenerare permisiuni de descărcare

en: Region
ro: Regiune

en: Region(s)
ro: Regiune(i)

en: Register
ro: Înregistrare

en: Registered customers will be able to manage their account details and view past orders on this page.
ro: Clienții înregistrați vor putea să-și gestioneze detaliile contului și să-și vizualizeze comenzile anterioare pe această pagină.

en: Regular Price
ro: Preț Normal

en: Regular price
ro: Preț obișnuit:

en: Related Products
ro: Produse similare

en: Remaining
ro: Rămas

en: Remember me
ro: Ține-mă minte

en: Remote Post
ro: Articol de la distanță

en: Remove
ro: Înlătură

en: Remove All Data
ro: Înlătură toate datele

en: Remove filter
ro: Șterge filtru

en: Remove image
ro: Înlătură imagine

en: Remove product image
ro: Șterge imagine produs

en: Remove selected account(s)
ro: Șterge contul/conturile selectate

en: Remove selected row(s)
ro: Elimină rândul/rândurile selectate

en: Remove this attribute?
ro: Ștergeti acest Atribut?

en: Remove this image
ro: Înlătură această imagine

en: Remove this item
ro: Înlătură acest element

en: Remove this item meta?
ro: Șterge informația meta pentru acest produs?\v

en: Report a bug
ro: Raportați o eroare (bug)

en: Report period.
ro: Perioadă raport.

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Republic of Ireland
ro: Irlanda

en: Request
ro: Solicitare

en: Request body.
ro: Corp cerere.

en: Request headers.
ro: Antete cerere.

en: Resend order emails
ro: Retrimite e-mailurile comenzii

en: Reset
ro: Resetează

en: Reset Password
ro: Resetează parola

en: Reset Usage Tracking Settings
ro: Resetează setările de urmărire a utilizării

en: Reset capabilities
ro: Resetează capacitățile

en: Reset password
ro: Resetează parola

en: Reset usage tracking settings
ro: Resetați setările de urmărire a utilizării

en: Resource doesn't exist.
ro: Resursa nu există.

en: Response
ro: Răspuns

en: Rest of the World
ro: Restul lumii

en: Restock refunded items
ro: Reaprovizionează articolele rambursate

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restore this item from the Trash
ro: Restaurează acest element din coșul de gunoi

en: Return To Cart
ro: Înapoi la coș

en: Return To Shop
ro: Înapoi la magazin

en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
ro: Vânzări returnate pentru o dată de încheiere specifică, data trebuie să fie în formatul %s.

en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
ro: Vânzări returnate pentru o dată de începere specifică, data trebuie să fie în formatul %s.

en: Return to Emails
ro: Înapoi la emailuri

en: Return to shop
ro: Înapoi la magazin

en: Return to the WordPress Dashboard
ro: Întoarce-te la Panou control WordPress

en: Returning customer?
ro: Client existent?

en: Reunion
ro: Réunion

en: Reversal cancelled for order #%s
ro: Inversare anulată pentru comanda #%s

en: Review rating (0 to 5).
ro: Evaluare recenzie (de la 0 la 5).

en: Reviewer email.
ro: Email recenzent.

en: Reviewer name.
ro: Nume recenzent.

en: Reviews
ro: Recenzii

en: Reviews (%d)
ro: Recenzii (%d)

en: Reviews average rating.
ro: Evaluare medie prin recenzii.

en: Revoke
ro: Revocare

en: Revoke API Key
ro: Revocă cheie API

en: Revoke Access
ro: Revocare acces

en: Revoke Key
ro: Revocare cheie

en: Right
ro: Dreapta

en: Right with space
ro: Dreapta cu spațiu

en: Roles successfully reset
ro: Drepturile de acces au fost resetate cu succes

en: Romania
ro: România

en: Romanian leu
ro: Leu românesc

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
ro: Taxă rotunjită la nivel de sub-total, în loc de rotunjire pe fiecare linie

en: Rounding
ro: Rotunjire

en: Routing Number
ro: Număr de rutare

en: Run the Setup Wizard
ro: Rulează asistentul de instalare

en: Run the updater
ro: Rulați programul de actualizare

en: Russia
ro: Rusia

en: Russian ruble
ro: Rublă rusească

en: Rwandan franc
ro: Franc rwandez

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ro: São Tomé și Príncipe

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
ro: Dobra

en: SKU
ro: Cod Păstrare în Stoc

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
ro: Cod Produs se referă la o Codul de identificare a produsului în stoc, un identificator unic pentru fiecare produs și serviciu care poate fi achiziționat.

en: SKU:
ro: Cod Produs:

en: SUHOSIN Installed
ro: SUHOSIN instalat

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. %sLearn more about PayPal%s.
ro: Plăți sigure și securizate cu carduri de credit sau cu contul PayPal al clientului. %sAflă mai mult despre PayPal%s.

en: Saint Barth&eacute;lemy
ro: Saint-Barthélemy

en: Saint Helena
ro: Sfânta Elena

en: Saint Helena pound
ro: Liră din Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro: Sfântul Cristofor și Nevis

en: Saint Lucia
ro: Sfânta Lucia

en: Saint Martin (Dutch part)
ro: Insula Sfântul Martin

en: Saint Martin (French part)
ro: Saint-Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
ro: Saint Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro: Sfântul Vicențiu și Grenadinele

en: Sale
ro: Vânzare

en: Sale Price
ro: Preț de vânzare

en: Sale end date
ro: Data de încheiere a vânzării

en: Sale price
ro: Preț de vânzare

en: Sale price dates
ro: Date preț de vânzare

en: Sale start date
ro: Data de începere a vânzării

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ro: Data de inceput a reducerii (in format AAAA-LL-ZZ sau lasa gol)

en: Sale!
ro: Reducere!

en: Sales
ro: Vânzări

en: Sales Reports
ro: Rapoarte de vânzări

en: Sales amount
ro: Valoare vânzări

en: Sales by category
ro: Vânzări per categorie

en: Sales by date
ro: Vânzări per dată

en: Sales by product
ro: Vânzări per produs

en: Same as parent
ro: La fel ca părintele

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
ro: Tala samoan

en: Sandbox
ro: Testare

en: Sandbox Private Key
ro: Cheie Privată  pentru Modul de Testare

en: Sandbox Public Key
ro: Cheie Publică pentru Modul de Testare

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Saudi riyal
ro: Rial saudit

en: Save
ro: Salvează

en: Save %s
ro: Salvează %s

en: Save Address
ro: Salvează Adresa

en: Save Shipping Classes
ro: Salvează clase de livrare

en: Save Webhook
ro: Salvează agățătoare web

en: Save attributes
ro: Salvează atribute

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Save changes before changing page?
ro: Salvezi modificările înainte de a schimba pagina?

en: Save changes to continue adding shipping methods to this zone
ro: Salveaza modificările pentru a continua adăugarea metodelor de livrare la această zonă

en: Save to Account
ro: Salvează în cont

en: Save/update the %s
ro: Salvează/Actualizează %s

en: Schedule
ro: Program

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
ro: Domeniul în care se formulează cererea; determină câmpurile prezente în răspuns.

en: Search
ro: Cautare

en: Search %s
ro: Caută %s

en: Search Coupons
ro: Caută prin Cupoane

en: Search Key
ro: Caută cheie

en: Search Orders
ro: Caută prin Comenzi

en: Search Product Categories
ro: Caută prin Categoriile de Produs

en: Search Product Tags
ro: Caută etichete de produs

en: Search Products
ro: Caută Produse

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
ro: Rezultatele Căutării &ldquo;%s&rdquo;

en: Search Shipping Classes
ro: Caută clase de livrare

en: Search Webhooks
ro: Caută agățători web

en: Search customers
ro: Caută clienții

en: Search for a customer&hellip;
ro: Căutați un client&hellip;

en: Search for a downloadable product&hellip;
ro: Caută un produs descărcabil&hellip;

en: Search for a product&hellip;
ro: Caută un produs&hellip;

en: Search for:
ro: Caută:

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
ro: Rezultate căutări pentru &ldquo;%s&rdquo;

en: Search&hellip;
ro: Caută&hellip;

en: Select
ro: Selectează

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select Page
ro: Selectare pagină

en: Select a category
ro: Selectează o categorie

en: Select a country&hellip;
ro: Selectează țara&hellip;

en: Select a page&hellip;
ro: Selectează o pagină&hellip;

en: Select a state&hellip;
ro: Selectează Stat&hellip;

en: Select all
ro: Selectează tot

en: Select an option&hellip;
ro: Selectează o opțiune&hellip;

en: Select categories&hellip;
ro: Selectați categoriile&hellip;

en: Select none
ro: Nu selecta nimic

en: Select options
ro: Selectează opțiuni

en: Select regions within this zone
ro: Selectează regiunile din această zonă

en: Select shipping methods
ro: Selectează modalitatea de expediere

en: Select some countries
ro: Selectează câteva țări

en: Select terms
ro: Selectează termeni

en: Select the access type of these keys.
ro: Selectare tip acces pentru aceste chei.

en: Selected attribute term name.
ro: Nume termen atribut selectat.

en: Selected countries
ro: Țări selectate

en: Sell to All Countries
ro: Vinde in toate țările

en: Sell to All Countries, Except For&hellip;
ro: Vinde în toate țările, cu excepția&hellip;

en: Sell to Specific Countries
ro: Vinde în anumite țări

en: Selling Location(s)
ro: Locație(i) de vânzare

en: Semnan (سمنان)
ro: Semnan

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
ro: În locul informațiilor de facturare, trimite informațiile de livrare.

en: Separate Product Tags with commas
ro: Separă etichetele de produs cu virgulă

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
ro: Codurile separate cu o virgulă. Acceptă metacaractere, de exemplu, <code>P*</code> se va potrivi cu un cod poștal ca PE30. De asemenea, acceptă un model, de exemplu, <code>NG1 ___</code> se potriveste NG1 1AA dar nu NG10 1AA

en: Serbian dinar
ro: Dinar sârbesc

en: Server Environment
ro: Mediul Server

en: Server Info
ro: Informații despre server

en: Sessions successfully cleared
ro: Sesiunile au fost șterse cu succes.

en: Set Default Payment Method
ro: Setează metoda de plată implicită

en: Set product image
ro: Alege imagine produs

en: Set regular prices
ro: Setare prețuri obișnuite

en: Set sale prices
ro: Setare prețuri de vânzare

en: Set scheduled sale dates
ro: Setează programă pentru date de vânzare

en: Set the color of the buttons and titles on the modal dialog.
ro: Setați culoarea butoanelor și titlurile din dialogul modal.

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
ro: Setează această opțiune pentru a face acest produs ca parte a unui produs grupat.

en: Set variation image
ro: Alege imaginea variaţiei

en: Settings
ro: Setări

[ctx: Settings group label]
en: Checkout Process
ro: Proces de verificare

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
ro: Plasează Comanda

en: Setup Wizard
ro: Asistent de configurare

en: Setup shipping zones
ro: Inițializează zone de livrare

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
ro: Câteva extensii WooCommerce pot scrie jurnale care fac mai ușoare problemele de depanare. Directorul trebuie să fi editabil pentru ca acest lucru să se întâmple.

en: Seychellois rupee
ro: Rupie seychelleză

en: Ship to
ro: Livrează la

en: Ship to Specific Countries
ro: Livrează în anumite țări

en: Ship to a different address?
ro: Livrati la o altă adresă?

en: Ship to all countries
ro: Livrare în toate țările

en: Ship to all countries you sell to
ro: Livrează în toate țările în care vinzi

en: Ship to specific countries only
ro: Livrează numai în anumite țări

en: Shipping
ro: Livrare

en: Shipping &amp; Tax
ro: Livrare și taxe

en: Shipping &amp; Tax Setup
ro: Inițializare livrare și taxe

en: Shipping Address
ro: Adresă de livrare

en: Shipping Class
ro: Clasă de livrare

en: Shipping Class Costs
ro: Costuri clasă de livrare

en: Shipping Class Name
ro: Nume clasă de livrare

en: Shipping Classes
ro: Clase de livrare

en: Shipping Debug Mode
ro: Modul Depanare pentru Transport

en: Shipping Destination
ro: Destinația de livrare

en: Shipping Details
ro: Detalii Livrare

[ctx: Shipping FIELDNAME]
en: Shipping %s
ro: Livrare %s

en: Shipping Location(s)
ro: Locație(i) de livrare

en: Shipping Method
ro: Metodă de livrare

[ctx: Shipping Method Settings]
en: %s Settings
ro: Setări %s

en: Shipping Method(s)
ro: Metodă(e) de livrare

en: Shipping Name
ro: Nume livrare

en: Shipping Options
ro: Opțiuni Livrare

en: Shipping Tax Amount
ro: Valoare Taxe Livrare

en: Shipping Tax Class
ro: Clasă taxă de livrare

en: Shipping Zones
ro: Zone de livrare

en: Shipping address
ro: Adresă de livrare

en: Shipping address.
ro: Adresă de livrare.

en: Shipping amount
ro: Valoare livrare

en: Shipping class
ro: Clasă de livrare

en: Shipping class ID.
ro: ID clasă de livrare.

en: Shipping class name.
ro: Nume clasă de livrare.

en: Shipping class slug.
ro: Descriptor clasă de livrare.

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
ro: Clasele de livrare sunt folosite de anumite metode de livrare pentru a grupa produse similare.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type and can be used by some Shipping Methods (such as Flat Rate Shipping) to provide different rates to different classes of product.
ro: Clasele de livrare pot fi folosite pentru a grupa produsele de tipuri similare și pot fi folosite de unele metode de livrare (precum livrare forfetară) pentru a oferi rate diferite pentru clase diferite de produse.

en: Shipping costs updated.
ro: Costuri de livrare actualizate.

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
ro: Costurile de livrare vor fi calculate după ce furnizezi adresa ta.

en: Shipping is currently enabled, but you haven't added any shipping methods to your shipping zones.
ro: Livrarea este acum activată, dar nu ai adăugat nicio metodă de livrare pentru zonele tale de livrare.

en: Shipping lines data.
ro: Date linii de livrare.

en: Shipping method ID is required
ro: Este solicitată numărul de identificare ID al metodei de livrare

en: Shipping method ID is required.
ro: ID metodă de livrare este obligatoriu.

en: Shipping method ID.
ro: ID metodă de livrare.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
ro: Metoda de livrare nu a putut fi adăugată. Te rog reîncearcă.

en: Shipping method name.
ro: Nume metodă de livrare.

en: Shipping only
ro: Numai livrare

en: Shipping tax class based on cart items
ro: Clasă taxă de livrare bazată pe articole din coș

en: Shipping tax total.
ro: Total taxe de livrare.

en: Shipping total must be a positive amount
ro: Totalul costurilor de livrare trebuie să fie pozitiv

en: Shipping total must be a positive amount.
ro: Totalul livrărilor trebuie să fie un număr pozitiv.

en: Shipping via %s
ro: Expediere prin intermediul %s

en: Shipping:
ro: Transport:

en: Shop & Product Pages
ro: Pagini magazin și produs

en: Shop Manager
ro: Manager Magazin

en: Shop Page
ro: Pagină magazin

en: Shop Page Display
ro: Afișare Pagină Magazin

en: Shop base
ro: Bază Magazin

en: Shop base address
ro: Bazat pe adresa magazinului

en: Shop base with category
ro: Bază magazin cu categorie

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, %splease read our documentation%s. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
ro: Dacă ai nevoie de ajutor pentru înțelegerea, folosirea și extinderea WooCommerce, %ste rog citește documentația noastră%s. Vei găsi tot felul de resurse, inclusiv fragmente, tutoriale și multe altele.

en: Show
ro: Arată

en: Show "verified owner" label for customer reviews
ro: Arată eticheta „proprietar verificat” pentru recenzii ale clientului

en: Show all product types
ro: Afișează toate tipurile de produse

en: Show all types
ro: Afișează toate tipurile

en: Show as dropdown
ro: Afișează ca selectție

en: Show categories
ro: Arată categorii

en: Show categories &amp; products
ro: Arată categorii și produse

en: Show hidden products
ro: Afișează produsele ascunse

en: Show hierarchy
ro: Afișează ierarhie

en: Show if is a compound tax rate.
ro: Arată dacă este o rată de impozitare compusă.

en: Show more details
ro: Arată mai multe detalii

en: Show product counts
ro: Afișează numărul de produse

en: Show products
ro: Afiseaza produse

en: Show subcategories
ro: Afișează subcategoriile

en: Show subcategories &amp; products
ro: Arată subcategorii și produse

en: Showing reports for:
ro: Se afișează rapoarte pentru:

en: Showing the single result | Showing all %d results
ro[0]: Se arată singurul rezultat
ro[1]: Se arată toate rezultatele pentru %d
ro[2]: Se arată toate rezultatele pentru %d

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
ro: Afișează un widget cu atribute ce permite filtrarea produsele atunci când este vizualizată o pagină de categorie.

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
ro: Afișează un filtru de preț într-un widget ce permite micșorarea listei de produse afișate, în funcție de minimul și maximul ales.

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
ro: Afişează filtrele active, astfel încât utilizatorii le pot vede şi dezactiva.

en: Shows if backorders are allowed.
ro: Arată dacă precomenzile sunt permise.

en: Shows if the prices included tax during checkout.
ro: Arată dacă prețurile includ taxe în timpul verificării.

en: Shows if the product can be bought.
ro: Arată dacă produsul poate fi cumpărat.

en: Shows if the product is on backordered.
ro: Arată dacă produsul este precomandat.

en: Shows if the product is on sale.
ro: Arată dacă produsul este de vânzare.

en: Shows if the product need to be shipped.
ro: Arată dacă produsul trebuie să fie livrat.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
ro: Arată dacă recenzentul a cumpărat sau nu a cumpărat produsul.

en: Shows if the variation can be bought.
ro: Arată dacă variația poate fi cumpărată.

en: Shows if the variation is on backordered.
ro: Arată dacă variația este precomandată.

en: Shows if the variation is on sale.
ro: Arată dacă variația este de vânzare.

en: Shows where the order was created.
ro: Arată unde a fost creată comanda.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
ro: Arată dacă livrarea produsului este sau nu este impozabilă.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
ro: Arată/definește dacă nota este numai pentru referință sau pentru client (utilizatorul va fi notificat).

en: Sierra Leonean leone
ro: Leone

en: Sign up for Simplify Commerce
ro: Înregistrează-te pentru Simplify Commerce

en: Signups
ro: Înscrieri

en: Simple
ro: Simplu

en: Simple Products
ro: Produse simple

en: Simple product
ro: Produs Simplu

en: Simplify Commerce Error: Please enter your public and private keys
ro: Eroare Simplify Commerce: te rog să introduci cheia publică și privată

en: Simplify Commerce Error: Simplify commerce requires PHP 5.3 and above. You are using version %s.
ro: Eroare Simplify Commerce: Simplify commerce necesită PHP 5.3 și mai sus. Utilizați versiunea %s.

en: Simplify Commerce by MasterCard
ro: Simplify Commerce de la Mastercard

en: Simplify Commerce is enabled, but the <a href="%s">force SSL option</a> is disabled; your checkout may not be secure! Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate - Simplify Commerce will only work in sandbox mode.
ro: Simplify Commerce este activată, dar <a href="%s"> opțiunea forteaz SSL </a> este dezactivată; finalizarea comenzii poate să nu fie sigură! Vă rugăm să activați SSL și asigurați-vă serverul dvs. are un certificat SSL valabil - Simplify Commerce va funcționa doar în modul de testare.

en: Simplify Commerce is your merchant account and payment gateway all rolled into one. Choose Simplify Commerce as your WooCommerce payment gateway to get access to your money quickly with a powerful, secure payment engine backed by MasterCard.
ro: Simplify Commerce este contul dvs. de comerciant și gateway-ul de plată, toate la un loc. Alege Simplify Commerce ca gateway-ul de plată WooCommerce pentru a avea acces la banii rapid, cu un motor puternic de plată, securizat susținută de MasterCard.

en: Simplify Transaction Failed (%s)
ro: Tranzacția prin aplicația Simplify a eșuat (%s)

en: Simplify payment approved (ID: %s, Auth Code: %s)
ro: Plată prin Simplify aprobată (ID: %s, Cod Autorizare: %s)

en: Simplify payment declined
ro: Aplicația Simplify refuză plata

en: Simplify payment error: %s
ro: Eroare plată Simplify: %s

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ro: Având în vedere că browser-ul dvs. nu suportă JavaScript sau cel mai probabil JavaScript-ul este dezactivat, vă rugăm să apăsați butonul <em>Actualizare Totaluri</em> înainte de plasa comanda. Există riscul să vi se factureze mai mult decât ar trebui dacă uitați să apăsați butonul <em>Actualizare Totaluri</em>.

en: Singapore dollar
ro: Dolar singaporez

en: Single Product Image
ro: Imagine pentru Produs Singur

en: Site URL
ro: URL sit

en: Skip Setup
ro: Sari peste inițializare

en: Skip this step
ro: Sari peste acest pas

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Slug
ro: Descriptor

en: Slug "%s" is already in use.
ro: Descriptorul "%s" este folosit deja.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
ro: Numele scurt "%s" este deja folosit. Vă rugăm schimbati-l.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term.
ro: Descriptorul "%s" nu este permis deoarece este un termen rezervat.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ro: Numele scurt "%s"  nu este permis pentru că este un termen rezervat. Vă rugăm schimbati-l.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max).
ro: Descriptorul "%s" este prea lung (maxim 28 de caractere).

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ro: Numele scurt "%s" este prea lung (maxim 28 de caractere). Vă rugăm scurtati-l.

en: Sold %s worth in the last %d days
ro: Vândut în valoare de %s în ultimele %d zile

en: Sold 1 item in the last %d days | Sold %d items in the last %d days
ro[0]: Vândut 1 produs în ultimele %d zile
ro[1]: Vândut %d produse în ultimele %d zile
ro[2]: Vândut %d produse în ultimele %d zile

en: Sold Individually?
ro: Vândut individual?

en: Sold individually
ro: Vândute individual

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: Solomon Islands dollar
ro: Dolar solomonian

en: Somali shilling
ro: Șiling somalez

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
ro: Unele servicii web, cum ar fi cele de livrare, folosesc SOAP pentru a obține informații de la serverele de la distanță, de exemplu ofertele live de livrare de la FedEx necesită ca SOAP să fie instalat.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ro: Cineva a cerut ca parola să fie resetată pentru următorul cont:

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
ro: Ne pare rău dar a fost o problemă la stergerea acestui cupon.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro: Ne pare rău, însă produsul "%s" nu este în stoc. Vă rugăm să modificați Coșul de Cumpărături și să încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ro: Ne pare rău, dar cuponul "%s" a fost deja folosit și nu poate fi folosit împreună cu alte cupoane

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro: Ne pare rău dar se pare că nu există metode de acceptare a plății în locația dvs. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de mai multe informații.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro: Ne pare rău dar se pare că nu există metode de plată activate pentru statul dvs. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de mai multe informații

en: Sorry, it seems that there are no payment methods which support adding a new payment method. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro: Ne pare rău, dar se pare că nu există metode de plată care să permită adăugarea unei noi metode de plată. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor sau doriți să faceți aranjamente alternative.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
ro: Ne pare rău, cuponul "%s" este invalid - a fost eliminat din comanda dvs.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
ro: Ne pare rău, cuponul "%s" nu vă aparține - a fost eliminat din comanda dvs.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ro: Ne pare rău, dar nu avem produse care sa corespundă criteriilor dvs. Vă rugăm încercați o altă combinație.

en: Sorry, the minimum allowed order total is 0.50 to use this payment method.
ro: Ne pare rău dar minimul alocat pentru o comandă este 0.50 utilizând această metodă de plată.

en: Sorry, there has been an error.
ro: Regret, a apărut o eroare.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
ro: Scuze, acest cupon nu poate fi aplicat acestor categorii: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
ro: Scuze, acest cupon nu poate fi folosit cu acest produs: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
ro: Regret, acest cupon nu se aplică pentru conținutul coșului tău.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
ro: Regret, acest cupon nu este valabil pentru elemente de vânzare.

en: Sorry, this download has expired
ro: Ne pare rău acest fișier descărcabil nu mai este disponibil

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
ro: Ne pare rău, această comandă este invalidă și nu se poate efectua o plată pentru aceasta.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
ro: Ne pare rău, acest produs nu poate fi achiziționat.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ro: Ne pare rău, acest produs nu este disponibil. Te rugăm să alegi o altă combinație.

en: Sorry, we could not find that order ID in our database.
ro: Ne pare rău, nu am putut găsi ID-ul acelei comenzi în baza de date.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro: Ne pare rău însă nu avem suficiente produse "%s" în stoc pentru a vă onora comanda. Doar %s produse sunt în stoc. Vă rugăm editați Coșul de Cumpărături și să încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order right now. Please try again in %d minutes or edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro: Ne pare rău însă nu avem suficient din produsul "%s" în stoc pentru a vă onora comanda. Doar %s produse sunt în stoc. Vă rugăm editați Coșul de Cumpărături și încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
ro: Regret, nu ai dreptul de a crea resurse.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
ro: Regret, nu ai dreptul de a șterge %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
ro: Regret, nu ai dreptul de a șterge această resursă.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
ro: Regret, nu ai dreptul de a edita această resursă.

en: Sorry, you are not allowed to manipule this resource.
ro: Regret, nu ai voie să manipulezi această resursă.

en: Sorry, you cannot create new resource.
ro: Regret, nu poți crea o resursă nouă.

en: Sorry, you cannot delete resource.
ro: Regret, nu poți șterge resursa.

en: Sorry, you cannot list resources.
ro: Regret, nu poți lista resursele.

en: Sorry, you cannot update resource.
ro: Regret, nu poți actualiza resursa.

en: Sorry, you cannot view this resource.
ro: Regret, nu poți vedea această resursă.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ro: Ne pare rău ai atins limita permisă de descărcări pentru acest fișier.

en: Sorry, your session has expired.
ro: Ne pare rău, sesiunea dvs. a expirat.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
ro: Regret, sesiunea ta a expirat. <a href="%s" class="wc-backward">Înapoi la magazin</a>

en: Sort Code
ro: Cod Sortare

en: Sort Products
ro: Ordoneaza Produse

en: Sort by average rating
ro: Sortează după Nota Medie

en: Sort by most recent
ro: Sortează după cel mai recent

en: Sort by newness
ro: Sortează după noutate

en: Sort by popularity
ro: Sortează după popularitate

en: Sort by price (asc)
ro: Sortează după preț (crescător)

en: Sort by price (desc)
ro: Sortează după preț (descrescător)

en: Sort by price: high to low
ro: Sortează după preț: Mare la Mic

en: Sort by price: low to high
ro: Sortează după preț: Mic la Mare

en: Sort by tax class.
ro: Sortează după clasă taxă.

en: Sort collection by object attribute.
ro: Sortează colecția după atribut obiect.

en: Sort collection by resource attribute.
ro: Sortează colecția după atribut resursă.

[ctx: Sorting order]
en: Order
ro: Comandă

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: South African rand
ro: Rand sud-african

en: South America
ro: America de Sud

en: South Georgia/Sandwich Islands
ro: Georgia de Sud / Insulele Sandwich

en: South Korea
ro: Coreea de Sud

en: South Korean won
ro: Won sud-coreean

en: South Sudan
ro: Sudanul de Sud

en: South Sudanese pound
ro: Liră sud-sudaneză

en: Spain
ro: Spania

en: Specific Countries
ro: Anumite țări

en: Sri Lankan rupee
ro: Rupie srilankeză

en: Standard Product
ro: Produs standard

en: Standard Rate
ro: Rată standard

en: Standard Rates
ro: Rate standard

en: Standard will display the credit card fields on your store (SSL required). %1$s Hosted Payments will display a Simplify Commerce modal dialog on your store (if SSL) or will redirect the customer to Simplify Commerce hosted page (if not SSL). %1$s Note: Hosted Payments need a new API Key pair with the hosted payments flag selected. %2$sFor more details check the Simplify Commerce docs%3$s.
ro: Standard va afișa câmpurile cardurilor de credit în magazinul tău (necesită SSL). Plățile găzduite %1$s vor afișa un dialog modal Simplify Commerce în magazinul tău (dacă ai SSL) sau vor redirecționa clientul la pagina găzduită Simplify Commerce (dacă nu ai SSL). Notă %1$s: Plățile găzduite au nevoie de o nouă pereche de chei API cu steagul plăților găzduite selectat. %2$sPentru mai multe detalii verifică documentele Simplify Commerce%3$s.

en: Start date of sale price.
ro: Data de început a prețului de vânzare.

en: State
ro: Județ

en: State / County
ro: Stat / Județ

en: State / Zone
ro: Țara / Zona

en: State / county
ro: Stat / Județ

en: State Code
ro: Cod Judet

en: State code.
ro: Cod județ/regiune.

en: State&nbsp;Code
ro: Cod&nbsp;Judet

en: State/County
ro: Județ

en: State/County or state code
ro: Județ sau codul județului

en: Status
ro: Stare

en: Status code: %s
ro: Cod stare: %s

en: Stock
ro: Stoc

en: Stock Display Format
ro: Format de afișare stoc

en: Stock Keeping Unit
ro: Unitate de menținere a stocului

en: Stock Qty
ro: Cantitate stoc

en: Stock management at product level.
ro: Management stocuri la nivel de produs.

en: Stock management at variation level.
ro: Management stocuri la nivel de variație.

en: Stock quantity
ro: Cantitate în stoc

en: Stock quantity.
ro: Cantitate în stoc.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
ro: Cantitate în stoc. Dacă acesta este un produs variabil, această valoare va fi folosită pentru a controla stocul pentru toate variațiile, cu excepția cazului când definești stocul la nivel de variație.

en: Stock status
ro: Stare stoc

en: Store Locale
ro: Locală magazin

en: Store Locale Setup
ro: Inițializare locală magazin

en: Store Notice
ro: Observație magazin

en: Store Notice Text
ro: Text observație magazin

en: Storefront is an intuitive, flexible and %sfree%s WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
ro: Storefront este o temă de WordPress %sgratuită%s, intuitivă și flexibilă ce oferă o profundă integrare cu WooCommerce și multe dintre cele mai populare extensii orientate către nevoile clientului.

en: Subcategories
ro: Subcategorii

en: Subject
ro: Subiect

en: Subject (downloadable)
ro: Subiect (Descărcabil)

en: Submit
ro: Trimite

en: Subtotal
ro: Sub-total

en: Suburb
ro: Cartier

en: Sudanese pound
ro: Liră sudaneză

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
ro: Suhosin este un sistem de protecție avansată pentru instalările PHP. A fost conceput, pe de o parte, pentru a proteja serverele împotriva unui număr de probleme bine cunoscute în aplicațiile PHP și, pe de altă parte, împotriva unor vulnerabilități potențiale necunoscute în cadrul aplicațiilor sau nucleul PHP în sine. Dacă este activat pe serverul tău, Suhosin poate ar trebui să fie configurat pentru a-și mări limitele de transmitere a datelor.

en: Sum of all taxes.
ro: Suma tuturor taxelor.

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
ro: Suportă următorii substituenți: <code>[qty]</code> = număr de elemente, <code>[cost]</code> = cost al elementelor, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = taxă bazată pe procente.

en: Suriname
ro: Surinam

en: Surinamese dollar
ro: Dolar surinamez

en: Svalbard and Jan Mayen
ro: Svalbard și Jan Mayen

en: Swazi lilangeni
ro: Lilangeni

en: Sweden
ro: Suedia

en: Swedish krona
ro: Coroană suedeză

en: Swiss franc
ro: Franc elvețian

en: Switzerland
ro: Elveția

en: Syria
ro: Siria

en: Syrian pound
ro: Liră siriană

en: System Status
ro: Stare Sistem

en: TEST MODE ENABLED. Use a test card: %s
ro: MOD TEST ACTIVAT. Utilizeaza cardul de test: %s

en: Table does not exist
ro: Tabelul nu există

en: Tag ID.
ro: ID etichetă.

en: Tag name.
ro: Nume etichetă.

en: Tag slug.
ro: Descriptor etichetă.

en: Tag: | Tags:
ro[0]: Etichetă:
ro[1]: Etichete:
ro[2]: Etichete:

en: Tags
ro: Etichete

en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

en: Tajikistani somoni
ro: Somoni tadjik

en: Take payments via Simplify Commerce - uses simplify.js to create card tokens and the Simplify Commerce SDK. Requires SSL when sandbox is disabled.
ro: Accepta plăți prin Simplify Commerce - folosește simplify.js a crea token-uri de acces pentru carduri și Simplify Commerce SDK. Necesită SSL când modul de testare este dezactivat.

en: Taking a while? Click here to run it now.
ro: Durează ceva mai mult? Click aici pentru a rula acum.

en: Tanzanian shilling
ro: Șiling tanzan

en: Tasmania
ro: Tazmania

en: Tax
ro: Taxă

en: Tax Amount
ro: Valoare taxă

en: Tax Class
ro: Clasă de taxare

en: Tax Name
ro: Nume Taxa

en: Tax Options
ro: Opțiuni pentru taxă

en: Tax Settings
ro: Setări taxă

en: Tax Status
ro: Stare taxă

en: Tax class
ro: Clasă de taxare

en: Tax class already exists
ro: Clasa de taxare deja există

en: Tax class name.
ro: Nume clasă taxă.

en: Tax class of fee.
ro: Clasă impozit pentru taxă.

en: Tax class of product.
ro: Clasa taxei produsului.

en: Tax class.
ro: Clasă taxă.

en: Tax priority.
ro: Prioritate taxă.

en: Tax rate ID.
ro: ID rată de impozitare.

en: Tax rate ID: %s
ro: ID rată de impozitare: %s

en: Tax rate code.
ro: Cod rată de impozitare.

en: Tax rate label.
ro: Etichetă rată de impozitare.

en: Tax rate name.
ro: Nume rată de impozitare.

en: Tax rate.
ro: Rată de impozitare.

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (10 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
ro: Ratele de impozitare trebuie să fie definite cu coloane într-o anumită ordine (10 coloane). <a href="%s">Dă clic aici pentru a descărca o mostră</a>.

en: Tax rates successfully deleted
ro: Ratele de impozitare au fost șterse cu succes.

en: Tax status
ro: Stare taxă

[ctx: Tax status]
en: None
ro: Niciuna

en: Tax status of fee.
ro: Stare impozit pentru taxă.

en: Tax status.
ro: Stare taxă.

en: Tax subtotal.
ro: Sub-total taxe.

en: Tax total (not including shipping taxes).
ro: Total taxe (nu include taxe de livrare).

en: Tax total.
ro: Total taxe.

en: Tax&nbsp;Name
ro: Nume&nbsp;Taxa

en: Taxable
ro: Impozabil

en: Taxes
ro: Taxe

en: Taxes by code
ro: Taxe după cod poștal

en: Taxes by date
ro: Taxe per dată

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Taxonomy doesn't exist.
ro: Taxonomia nu există.

en: Tehran  (تهران)
ro: Tehran (تهران)

en: Telephone
ro: Telefon

en: Telephone:
ro: Telefon:

en: Template Debug Mode
ro: Modul Depanare șablon

en: Template file copied to theme.
ro: Fișier șablon copiat în directorul temei.

en: Template file deleted from theme.
ro: Fișier șablon șters din temă.

en: Templates
ro: Șabloane

en: Term ID
ro: Cod Identificare Termen

en: Term counts
ro: Număr termeni

en: Term name.
ro: Nume termen.

en: Terms
ro: Termeni

en: Terms and Conditions
ro: Termeni și condiții

en: Terms successfully recounted
ro: Termenii au fost renumărați cu succes

en: Thai baht
ro: Baht thailandez

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Thank you for choosing WooCommerce to power your online store! This quick setup wizard will help you configure the basic settings. <strong>It’s completely optional and shouldn’t take longer than five minutes.</strong>
ro: Îți mulțumim că ai ales WooCommerce pentru a-ți propulsa magazinul online! Acest asistent de configurare rapidă te va ajuta să-ți configurezi setările de bază. <strong>Este complet opțional și nu ar trebui să dureze mai mult de cinci minute.</strong>

en: Thank you for selling with WooCommerce.
ro: Iți mulțumim că vinzi cu WooCommerce.

en: Thank you for your order
ro: Mulțumim pentru comanda dvs.

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with credit card using Simplify Commerce by MasterCard.
ro: Îți mulțumim pentru comandă, te rog dă clic pe butonul de mai jos pentru a plăti cu cardul de credit folosind Simplify Commerce de la MasterCard.

en: Thank you. Your order has been received.
ro: Vă mulțumim! Comanda dvs. a fost recepționată.

en: Thanks :)
ro: Mulțumesc :)

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>
ro: Îți mulțumim pentru crearea unui cont pe %s. Numele tău de utilizator este <strong>%s</strong>

en: The "publish" order status is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
ro: Statusul de "publica" comanda nu mai este in WooCommerce 2.2! Ar trebui să folosiți noul WooCommerce post_status în schimb, <a href="%s"> citește mai mult ... </a>

en: The %s cannot be deleted.
ro: %s nu poate fi șters.

en: The %s has already been deleted.
ro: %s a fost deja ștearsă.

en: The %s is not a valid URL
ro: %s nu este un URL valid

en: The API key provided does not have read permissions
ro: Cheia API furnizată nu are permisiuni de citire

en: The API key provided does not have read permissions.
ro: Cheia API furnizată nu are permisiuni de citire.

en: The API key provided does not have write permissions
ro: Cheia API furnizată nu are permisiuni de scriere

en: The API key provided does not have write permissions.
ro: Cheia API furnizată nu are permisiuni de scriere.

en: The CSV is invalid.
ro: Fișierul CSV este invalid.

en: The GeoIP database from MaxMind is used to geolocate customers.
ro: Baza de date GeoIP de la MaxMind este folosită pentru geo-localizarea clienților.

en: The HTTP response code from the receiving server.
ro: Codul de răspuns HTTP de la serverul de primire.

en: The HTTP response message from the receiving server.
ro: Mesajul de răspuns HTTP de la serverul de primire.

en: The JSONP callback function is invalid
ro: Funcția JSONP pentru apelul invers (callback) este invalidă

en: The SKU already exists on another product
ro: SKU există deja la un alt produs

en: The URL of your WooCommerce shop's cart (along with the page ID).
ro: URL-ul coșului magazinului tău WooCommerce (împreună cu ID-ul paginii).

en: The URL of your WooCommerce shop's checkout (along with the page ID).
ro: URL-ul verificării magazinului tău WooCommerce (împreună cu ID-ul paginii).

en: The URL of your WooCommerce shop's homepage (along with the Page ID).
ro: URL-ul primei tale pagini a magazinului WooCommerce (împreună cu ID-ul paginii).

en: The URL of your WooCommerce shop's “My Account” Page (along with the page ID).
ro: URL-ul paginii "Contul meu" a magazinului tău WooCommerce (împreună cu ID-ul paginii).

en: The URL of your site's homepage.
ro: URL-ul primei pagini a sitului tău.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
ro: URL-ul unde sarcina de plată a agățătorii web este livrată.

en: The URL where the webhook was delivered.
ro: URL-ul unde agățătoarea web a fost livrată.

en: The amount of discount.
ro: Valoarea discountului.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
ro: Timpul (în secunde) pe care situl tău îl va consuma pentru singură operație înainte de sincronizare (pentru a evita blocările serverului)

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
ro: Culoarea fundalului pentru șabloanele email WooCommerce. Implicit <code>#f5f5f5</code>.

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
ro: Culoarea de bază pentru șabloanele email WooCommerce. Implicit <code>#557da1</code>.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
ro: Pagina de bază poate fi, de asemenea, folosită în <a href="%s">legături permanente produs</a>.

en: The callback_url need to be over SSL
ro: callback_url trebuie să fie peste SSL

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
ro: Coșul de Cumpărături a fost umplut cu produse comandate anterior.

en: The cart page will be where the customers go to view their cart and begin checkout.
ro: Pagina coșului de cumpărături va fi unde clienții merg să-și vizualizeze coșul și încep verificarea.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ro: Modificările efectuate se vor pierde dacă părăsești această pagină.

en: The checkout page will be where the customers go to pay for their items.
ro: Pagina de verificare va fi unde clienții merg să-și plătească produsele.

en: The coupon code already exists
ro: Codul cuponului exista deja

en: The coupon code cannot be empty.
ro: Codul cuponului nu poate fi gol.

en: The current language used by WordPress. Default = English
ro: Limba actuală folosită de WordPress. Implicit = Engleză

en: The customer cannot be deleted
ro: Clientul nu poate fi șters

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
ro: Data la care cuponul a fost creat, în fusul orar al sitului.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care cuponul a fost modificat ultima dată, în fusul orar al sitului.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
ro: Data la care clientul a fost creat, în fusul orar al sitului.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care clientul a fost modificat ultima dată, în fusul orar al sitului.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată imaginea, în fusul orar al sitului.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost modificată ultima dată imaginea, în fusul orar al sitului.

en: The date the order has been paid, in the site's timezone.
ro: Data la care comanda a fost plătită, în fusul orar al sitului.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
ro: Data la care nota comenzii a fost creată, în fusul orar al sitului.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
ro: Data la care rambursarea comenzii a fost creată, în fusul orar al sitului.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
ro: Data la care comanda a fost finalizată, în fusul orar al sitului.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
ro: Data la care comanda a fost creată, în fusul orar al sitului.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care comanda a fost modificată ultima dată, în fusul orar al sitului.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creat produsul, în fusul orar al sitului.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care produsul a fost modificat ultima dată, în fusul orar al sitului.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
ro: Data la care recenzia a fost creată, în fusul orar al sitului.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată variația, în fusul orar al sitului.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost modificată ultima dată variația, în fusul orar al sitului.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
ro: Data la care livrarea agățătorii web a fost autentificată, în fusul orar al sitului.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
ro: Data la care agățătoarea web a fost creată, în fusul orar al sitului.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care agățătoarea web a fost modificată ultima dată, în fusul orar al sitului.

en: The date when the download access expires, in the site's timezone.
ro: Data la care expiră accesul la descărcare, în fusul orar al sitului.

en: The date you provided is invalid.
ro: Data pe care ai furnizat-o este invalidă.

en: The decimal separator of displayed prices.
ro: Separatorul zecimal al prețurilor afișate.

en: The default timezone for your server.
ro: Fusul orar implicit pentru serverul tău.

en: The delivery duration, in seconds.
ro: Durata de livrare, în secunde.

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
ro: Fișierul descărcabil %s nu poate fi folosit deoarece nu există pe server.

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %s
ro: Fișierul descărcabil %s nu poate fi folosit deoarece nu este un tip de fișier permis. Tipurile permise includ: %s

en: The email address for the customer.
ro: Adresa email a clientului.

en: The email address you provided is invalid.
ro: Adresa email pe care ai furnizat-o este invalidă.

en: The file does not exist, please try again.
ro: Fișierul nu există, te rog încearcă din nou.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ro: Următoarea adresă va fi utilizată în mod implicit pe pagina de Finalizare a Comenzii.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
ro: Următoarele opțiuni afectează modul în care sunt afișate prețurile pe front-end.

en: The following shipping methods apply to customers with shipping addresses within this zone.
ro: Următoarele metode de livrare se aplică clienților cu adrese de livrare în cadrul acestei zone.

en: The following tax rates will be imported automatically for you. You can read more about taxes in %1$sour documentation%2$s.
ro: Următoarele rate de impozitare vor fi importate automat pentru tine. Poți citi mai mult despre taxe în %1$sdocumentația noastră%2$s.

en: The handler for the route is invalid
ro: Ruta pentru acest manipulant este invalidă

en: The id for the parent of the resource.
ro: ID-ul pentru părintele resursei.

en: The installed version of the current active theme.
ro: Versiune instalată a temei active.

en: The installed version of the parent theme.
ro: Versiunea instalată a temei părinte.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
ro: Cea mai mare dimensiune a fișierului pe care o poate conține un singur articol.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
ro: Cea mai mare dimensiune a fișierului care poate fi încărcată la instalarea WordPress.

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
ro: Culoarea fundalului corpului principal. Implicit <code>#fdfdfd</code>.

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
ro: Culoarea textului corpului principal. Implicit <code>#505050</code>.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
ro: Memoria (RAM) maximă pe care situl tău o poate folosi la un moment dat.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
ro: Numărul maxim de elemente individuale pe care acest cupon le poate aplica când se folosesc discounturi pentru produs. Lasă necompletat pentru a se aplica tuturor elementelor introduse în coș.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
ro: Numărul maxim de variabile pe care serverul tău le poate folosi pentru o singură funcție pentru a evita încărcările excesive.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
ro: Cheltuiala maximă pentru acest cupon este %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
ro: Valoarea minimă a facturii pentru a utiliza acest cupon este de %s.

en: The name of the current active theme.
ro: Numele actual al temei active.

en: The name of the parent theme.
ro: Numele temei părinte

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
ro: Numărul de zecimale arătate în prețurile afișate.

en: The order #%d from %s has been cancelled. The order was as follows:
ro: Comanda #%d de la %s a fost anulata. Comanda a fost urmatoarea:

en: The order note ID provided is not associated with the order
ro: ID-ul notitei furnizat nu este asociat cu o comanda

en: The order refund ID provided is not associated with the order
ro: ID-ul rambursare comandă dat nu este asociat cu comanda

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
ro: Totalul comenzii a fost actualizat. Vă rugăm confirmați comanda dvs. prin apăsarea butonului "Plasare Comandă" de la sfârșitul paginii.

en: The parent theme developers URL.
ro: URL dezvoltatori temă părinte

en: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ro: Parola trebuie să aibă minim șapte caractere. Pentru a o întări, folosește și majuscule, numere și simboluri ca ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: The payment gateway used to place this order does not support automatic refunds.
ro: Accesul la plată folosit pentru a plasa această comandă nu acceptă rambursări automate.

en: The position of the currency symbol.
ro: Poziția simbolului monedei.

en: The product variation is invalid
ro: Variatia de produse este invalida

en: The register_routes() method must be overriden
ro: Metoda register_routes() trebuie să fie contramandată

en: The resource cannot be deleted.
ro: Resursa nu poate fi ștearsă.

en: The response body from the receiving server.
ro: Corpul răspunsului de la serverul de primire.

en: The root URL of your site.
ro: URL-ul rădăcină al sitului tău.

en: The sale will end at the beginning of the set date.
ro: Vânzarea se va încheia la începutul datei setate.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
ro: Setările pentru dimensiune acestei imaginii au fost dezactivate deoarece valorile sale sunt suprascrise de un filtru.

en: The shop page will display your products.
ro: Pagina magazinului va afișa produsele tale.

en: The shop_order_status taxonomy is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
ro: Taxonomia shop_order_status nu mai este in WooCommerce 2.2! Ar trebui să folosiți noul WooCommerce post_status în schimb, <a href="%s"> citește mai mult ... </a>

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
ro: Textul care să apară în subsolul emailurilor WooCommerce.

en: The theme developers URL.
ro: URL dezvoltatori temă

en: The thousand separator of displayed prices.
ro: Separatorul pentru mii al prețurilor afișate.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
ro: Versiunea MySQL instalată pe serverul tău de găzduire.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
ro: Versiunea PHP instalată pe serverul tău de găzduire.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
ro: Versiunea WooCommerce instalată pe situl tău.

en: The version of WooCommerce that the database is formatted for. This should be the same as your WooCommerce Version.
ro: Versiunea WooCommerce pentru care baza de date este formatată. Ar trebui să fie aceeași ca și versiunea ta WooCommerce.

en: The version of WordPress installed on your site.
ro: Versiunea WordPress instalată pe situl tău.

en: The version of cURL installed on your server.
ro: Versiunea cURL instalată pe server tău.

en: Theme
ro: Temă

en: Theme Integration Guide
ro: Ghid de integrare tema

en: There are %d left
ro: Au mai rămas %d

en: There are currently no logs to view.
ro: În prezent nu există log-uri pentru a fi vizualizate.

en: There are no notes yet.
ro: Nu există notite încă.

en: There are no product reviews yet.
ro: Nu există recenzii încă.

en: There are no reviews yet.
ro: Nu există încă recenzii.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ro: Se pare că nu este disponibilă nici o metodă de transport. Vă rugăm să verificați din nou adresa dvs., sau contactați-ne dacă aveți nevoie de ajutor.

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
ro: Au fost semnalate câteva probleme cu produsele din coșul dvs. - Vedeți informații mai sus. Vă rugăm să vă întoarceți la pagina de Coș și să remediați aceste probleme înainte de Finaliza Comanda.

en: There was a problem adding this card.
ro: A apărut o problemă la adăugarea acestui card.

en: There was an error calling %s
ro: A apărut o eroare când am apelat %s

en: These are the attributes that will be pre-selected on the frontend.
ro: Acestea sunt atributele care vor fi pre-selectate pe partea din față a sitului.

en: These costs can optionally be added based on the %sproduct shipping class%s.
ro: Aceste costuri pot fi adăugate opțional pe baza %sclasei de livrare a produsului%s.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to access account related functionality.
ro: Aceste pagini trebuie să fie stabilite astfel încât WooCommerce să știe unde va trimite utilizatorii pentru a accesa funcționalitati legate de cont.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
ro: Aceste pagini trebuie să fie setate astfel încât WooCommerce să știe unde să trimită utilizatorii pentru verificare.

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
ro: Aceste rate sunt opțiuni suplimentare de livrare cu costuri adiționale (pe baza ratei globale).

en: These settings affect the display and dimensions of images in your catalog - the display on the front-end will still be affected by CSS styles. After changing these settings you may need to <a href="%s">regenerate your thumbnails</a>.
ro: Aceste setări afectează afișarea și dimensiunile imaginilor în catalogul tău - afișarea în partea din față a sitului va fi în continuare afectată de stilurile CSS. După modificarea acestor setări, poate fi necesar să-ți <a href="%s">regenerezi miniaturile</a>.

en: These settings control the permalinks used specifically for products.
ro: Aceste setări controlează legăturile permanente folosite în mod special pentru produse.

en: This %s cannot be deleted
ro: Acest %s nu poate fi șters

en: This Month
ro: Luna aceasta

en: This Webhook has no log yet.
ro: Această agățătoare web nu are încă niciun jurnal.

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
ro: Controlează cum este afișat stocul în partea din față a sitului.

en: This controls the default sort order of the catalog.
ro: Aceasta controlează ordinea de sortare implicită a catalogului.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ro: Aceasta opțiune controlează ceea ce utilizator va vedea în timpul plasării comenzii.

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
ro: Această setare controlează Subiectul Emailului.Lasă cîmpul gol pentru a utiliza forma setată implicit: <code>%s</code>.

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
ro: Aceasta controlează Antetul principal conținut în notificările prin email. Lăsaţi liber pentru a utiliza Antetul implicit: <code>%s</code>.

en: This controls the position of the currency symbol.
ro: Aceasta controlează poziția simbolului monedei.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ro: Controlează titlul pe care îl vede utilizatorul în timpul verificării.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ro: Aceasta controlează ce monedă este afişată în catalog și moneda în care gatewayul va procesa plata.

en: This controls what is shown on category archives.
ro: Aceasta controlează ceea ce este afișat pe pagina de arhiva categorilor.

en: This controls what is shown on the product archive.
ro: Aceasta controlează ceea ce este afișat pe paginile arhivelor de produs.

en: This controls what unit you will define lengths in.
ro: Acest lucru controlează în ce unitate de măsură vei defini lungimile.

en: This controls what unit you will define weights in.
ro: Acest lucru controlează în ce unitate de măsură vei defini greutățile.

en: This controls which shipping address is used by default.
ro: Acest lucru controlează care adresă de livrare este folosită implicit.

en: This coupon has expired.
ro: Acest cupon a expirat.

en: This email address is already registered.
ro: Această adresă de e-mail este deja înregistrată.

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal, including taxes) allowed when using the coupon.
ro: Acest câmp îți permite să setezi minimul de cheltuieli permise (subtotal, inclusiv taxe) atunci când se folosești cuponul.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal, including taxes) allowed to use the coupon.
ro: Acest câmp îți permite să setezi minimul de cheltuieli permise (subtotal, inclusiv taxe) pentru a folosi cuponul.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
ro: Această funcție nu ar trebui să fie apelată înainte de woocommerce_init.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ro: Acesta magazin demo pentru testare &mdash; nici o comandă nu va fi onorată.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold.
ro: Aceasta este o notificare pentru comandă trimisă clienților, care conține detaliile comenzii după plasarea ei în așteptare.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
ro: Aceasta este o notificare pentru comandă trimisă clienților, care conține detalii asupra comenzii după efectuarea plății.

en: This is not your download link.
ro: Acesta nu este link-ul tău pentru descărcări.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
ro: Acesta este URL-ul sau calea absolută către fișierul la care clienții vor avea acces. URL-urile introduse aici ar trebui să fie deja codificate.

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
ro: Aceasta este locația de bază pentru afacerea ta. Ratele de impozitare se vor baza pe această țară.

en: This is the name of the download shown to the customer.
ro: Acesta este numele descărcării care este arătată clientului.

en: This is the shipping and handling total costs for the order.
ro: Acestea sunt costurile totale de livrare și de manipulare pentru comandă.

en: This is the size used by the main image on the product page.
ro: Aceasta este dimensiunea folosită de imaginea principală pe pagina produsului.

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
ro: Aceasta este suma câmpului "Total comandă" în comenzile tale.

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
ro: Aceasta este suma câmpului "Total livrare" în comenzile tale.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
ro: Aceasta este suma comenzilor totale după orice fel de rambursări, exceptând livrare și taxe.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
ro: Aceasta este suma comenzilor totale după orice fel de rambursări, inclusiv livrare și taxe.

en: This is the total discount. Discounts are defined per line item.
ro: Acesta este discountul total. Discounturile sunt definite per element de rând.

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
ro: Aceasta este taxa totală pentru rată (taxă livrare + taxă produs).

en: This is where store orders are stored.
ro: Aici sunt stocate Comenzile Magazinului

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ro: De aici se pot adăuga cupoane ce pot fi utilizate de clienții magazinului.

en: This is where you can add new products to your store.
ro: De aici poți adăuga produse noi pentru magazin.

en: This is your products main body of content. Here you should describe your product in detail.
ro: Acesta este corpul principal al conținutului produselor tale. Aici ar trebui să-ți descrii produsul în detaliu.

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
ro: Această opțiune determină o locație clienți implicită. Baza de date GeoLite MaxMind va fi descărcată periodic în directorul wp-content dacă folosești geo-localizarea.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
ro: Această opțiune determină ce adresă este folosită pentru a calcula taxele fiscale.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
ro: Această opțiune este importantă, deoarece va afecta modul în care sunt introduse prețurile. Schimbarea nu va actualiza produsele existente.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
ro: Această opțiune îți permite să limitezi țările în care vrei să vinzi.

en: This order is no longer editable.
ro: Această comandă nu mai este editabilă.

en: This order note cannot be deleted
ro: Această notă a comenzii nu poate fi ștearsă

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ro: Statutul acestei comenzi este &ldquo;%s&rdquo;&mdash; si nu poate fi plătită. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de asistență.

en: This payment method was successfully set as your default.
ro: Această metodă de plată a fost setată cu succes ca implicită.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ro: Acest produs nu este prezent în stoc și este indisponibil.

en: This product is protected and cannot be purchased.
ro: Acest produs este protejat și nu poate fi achiziționat.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
ro: Această secțiune îți dă voie să personalizezi emailurile WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Dă clic aici pentru a-ți previzualiza șablonul de email</a>.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
ro: Această secțiune arată toate fișierele care nu țin cont de paginile șablon implicite WooCommerce.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
ro: Setează pagina de bază a magazinului - aici este locul unde va fi arhiva produsului.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
ro: Aceasta stabilește separatorul de zecimale pentru prețurile afișate.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
ro: Aceasta stabilește numărul de zecimale afișat la prețuri.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
ro: Aceasta stabilește separatorul de mii pentru prețurile afișate.

en: This setting does not apply to guest purchases.
ro: Această setare nu se aplică pentru cumpărăturile vizitatorului.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
ro: Această metodă de livrare nu are nici o setare pentru configurare.

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
ro: Această dimensiune este folosită de obicei pentru galeria de imagini pe pagina produsului.

en: This size is usually used in product listings
ro: Această dimensiune este folosită de obicei în listări de produse

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
ro: Acest șablon a fost înlocuit de tema dvs. și poate fi găsit la în: <code>%s</code>.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
ro: Acest text va fi arătat pe butonul care leagă un produs extern.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
ro: Acest instrument va șterge toate tranzitoriile expirate din baza de date a WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
ro: Această unealtă va șterge tot cache-ul tranzienților produselor/magazinului.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
ro: Acest instrument va renumăra produse pentru fiecare termen / atribut - util atunci când modificaţi setările într-un mod care ascunde produse din catalog.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
ro: Acest instrument va reseta rolurile admin, client și shop_manager la valorile implicite. Utilizați această opțiune dacă utilizatorii nu pot accesa toate paginile de administrare WooCommerce.

en: This variable product has no active variations. Add or enable variations to allow this product to be purchased.
ro: Acest produs variabil nu are o variații active. Adaugă sau validează variațiile pentru a permite cumpărarea acestui produs.

en: This will give "%s" <strong>%s</strong> access which will allow it to:
ro: Va da acces "%s" <strong>%s</strong> care va permite să:

en: This will reset your usage tracking settings, causing it to show the opt-in banner again and not sending any data.
ro: Această optiune va reseta setările de urmărire a utilizării, făcându-l să arate bannerul cu optiuni din nou și să nu trimită niciun fel de date.

en: This zone is used for shipping addresses that aren&lsquo;t included in any other shipping zone. Adding shipping methods to this zone is optional.
ro: Această zonă este folosită pentru adrese de livrare care nu sunt incluse în orice altă zonă de livrare. Adăugarea metodelor de livrare acestei zone este opțională.

en: Thousand Separator
ro: Separator pentru mii

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Timor-Leste
ro: Timorul de Est

en: Title
ro: Titlu

en: To allow logging, make <code>%s</code> writable or define a custom <code>WC_LOG_DIR</code>.
ro: Pentru a permite autentificarea, fă <code>%s</code> editabil sau definește un <code>WC_LOG_DIR</code> personalizat.

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or %2$scancel and return to %1$s%3$s
ro: Pentru a te conecta la %1$s trebuie să fii autentificat. Autentifică-te mai jos în magazin sau %2$sanulează și întoarce-te la %1$s%3$s

en: To edit this order change the status back to "Pending"
ro: Pentru a edita această comandă modifică starea înapoi la „În așteptare”

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
ro: Pentru a înlocui şi edita acest şablon de e-mail, copiază <code>%s</code> în directorul: <code>%s</code> din interiorul temei active.

en: To reset your password, visit the following address:
ro: Pentru a vă reseta parola, vă rugăm să vizitaţi următoarea adresă:

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
ro: Pentru a urmări comanda dvs. vă rugăm introduceți Codul de Identificare a Comenzii în căsuța de mai jos și apăsați butonul "Urmărire". Codul de Identificare a comenzii a fost trimis odată cu factura și emailul de confirmare a plasării comenzii.

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
ro: Comutare &quot;Descărcabil&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
ro: Comutare &quot;Activat&quot;

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
ro: Comutare &quot;Gestionare stoc&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
ro: Comutare &quot;Virtual&quot;

en: Toggle featured
ro: Comuta Recomandarea

en: Tongan pa&#x2bb;anga
ro: Dolar (Paʻanga) Tongan

en: Tools
ro: Instrumente

en: Top Earners
ro: Top Câştiguri

en: Top Freebies
ro: Top gratuități

en: Top Rated Products
ro: Cele mai bine cotate produse

en: Top Sellers
ro: Top Vânzări

en: Topic
ro: Subiect

en: Total Sales
ro: Vânzări totale

en: Total Shipping
ro: Total livrare

en: Total Tax
ro: Total Taxe

en: Total amount spent.
ro: Sumă totală cheltuită.

en: Total available to refund
ro: Total disponibil pentru rambursare

en: Total charged for shipping.
ro: Total perceput pentru livrare.

en: Total charged for taxes.
ro: Total perceput pentru taxe.

en: Total discount amount for the order.
ro: Valoare totală discount pentru comandă.

en: Total discount tax amount for the order.
ro: Valoare totală taxă discount pentru comandă.

en: Total number of purchases.
ro: Număr total de cumpărături.

en: Total of coupons used.
ro: Totalul cupoanelor folosite.

en: Total of items purchased.
ro: Totalul elementelor cumpărate.

en: Total of orders placed.
ro: Totalul comenzilor plasate.

en: Total of refunded orders.
ro: Totalul comenzilor rambursate.

en: Total sales minus shipping and tax.
ro: Total vânzări minus livrare și taxă

en: Total shipping amount for the order.
ro: Valoare totală de livrare pentru comandă.

en: Total shipping tax amount for the order.
ro: Valoare totală taxă de livrare pentru comandă.

en: Totals
ro: Totaluri

en: Totals.
ro: Totaluri.

en: Town / City
ro: Oraș

en: Town / District
ro: Oraș / Sector

en: Track
ro: Urmărește

en: Transaction ID
ro: ID tranzacție

en: Transnistrian ruble
ro: Rublă transnistreană

en: Trash
ro: Coș de gunoi

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

en: Trinidad and Tobago dollar
ro: Dolar Trinidad Tobago

en: Tunisian dinar
ro: Dinar tunisian

en: Turkey
ro: Turcia

en: Turkish lira
ro: Liră turcească

en: Turkmenistan manat
ro: Manat turkmen

en: Turks and Caicos Islands
ro: Insulele Turks și Caicos

en: Type
ro: Tip

en: Type of attribute.
ro: Tipul de atribut.

en: URL to an image you want to show in the email header. Upload images using the media uploader (Admin > Media).
ro: URL-ul unei imagini care vrei să apară în antetul emailului. Încarcă imagini folosind încărcătorul media (Administrare > Media).

en: URL where the webhook payload is delivered.
ro: URL unde sarcina de plată a agățătorii web este livrată.

en: US Domestic Zone = All US states = Flat rate shipping
ro: Zona internă SUA = Toate statele din SUA = Livrare forfetară

en: UTC DateTime of the customer last order.
ro: Data și ora UTC pentru ultima comandă a clientului.

en: UTC DateTime when the coupon expires.
ro: Data și ora UTC când expiră cuponul.

en: Ugandan shilling
ro: Șiling ugandez

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: Ukrainian hryvnia
ro: Grivnă ucrainiană

en: Unable to accept more than %s items for this request
ro: Nu se pot accepta mai mult de %s elemente pentru această solicitare

en: Unable to accept more than %s items for this request.
ro: Nu se pot accepta mai mult de %s elemente pentru această solicitare.

en: Unable to update order from %1$s to %2$s.
ro: Nu pot actualiza comanda de la %1$s la %2$s.

en: Uncategorized
ro: Fără categorie

en: Understanding the Status Report
ro: Înțelegerea raportului de stare

en: Undo?
ro: Revii?

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
ro: Din păcate <strong>noi nu livrăm %s</strong>. Te rog să introduci o altă adresă de livrare.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ro: Din păcate comanda nu poate fi procesată deoarece banca de origine/comerciantul a refuzat tranzacția ta. Te rog încearcă din nou să faci cumpărătura.

en: Unique identifier for the object.
ro: Identificator unic pentru obiect.

en: Unique identifier for the resource.
ro: Identificator unic pentru resursă.

en: Unique identifier.
ro: Identificator unic.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
ro: Link/referință unic pentru acest atribut; trebuie să fie mai scurt decât 28 caractere.

en: Unique transaction ID.
ro: ID tranzacție unică.

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Arab Emirates dirham
ro: Dirham EAU

en: United Kingdom (UK)
ro: Regatul Unit (UK)

en: United States (US)
ro: Statele Unite ale Americii (SUA)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
ro: Insulele Minore Îndepărtate ale Statelor Unite

en: United States (US) Virgin Islands
ro: Insulele Virgine Americane

en: United States dollar
ro: Dolar american

en: Units in stock
ro: Bucăți în stoc

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
ro: Comenzile neachitate au fost anulate - Limita de timp în care se putea efectua plata a fost atinsă.

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Unsupported request method
ro: Metoda de cerere este neacceptata

en: Update
ro: Actualizează

en: Update %s
ro: Actualizează %s

en: Update Cart
ro: Actualizare coș

en: Update Product Category
ro: Actualizează Categorie Produs

en: Update Product Tag
ro: Actualizare etichetă de produs

en: Update Shipping Class
ro: Actualizare clasă de livrare

en: Update Totals
ro: Actualizează Totaluri

en: Update country
ro: Actualizează țara

en: Update totals
ro: Actualizează Totaluri

en: Updated at
ro: Actualizate la

en: Upload an image
ro: Încarcă o imagine

en: Upload file and import
ro: Încarcă fișier și importă

en: Upload or assign an image to your product here. This image will be shown in your store's catalog.
ro: Încarcă sau atribuie o imagine pentru produsul tău aici. Această imagine va fi arătată în catalogul magazinului tău.

en: Upload/Add image
ro: Încarcă / Adaugă o imagine

en: Uploaded to this product
ro: Încărcat în acest produs

en: Uruguayan peso
ro: Peso uruguayan

en: Usage / Limit
ro: Utilizare / Limita

en: Usage Limits
ro: Limite utilizare

en: Usage Restriction
ro: Restricții utilizare

en: Usage limit per coupon
ro: Limită de utilizare per cupon

en: Usage limit per user
ro: Limită de utilizare per utilizator

en: Usage tracking settings successfully reset.
ro: Setările de urmărire a utilizării au fost resetate cu succes.

en: Use $args argument as an array instead. Deprecated argument will be removed in WC 2.2.
ro: Folosește argument $args într-un array ca înlocuitor. Acest argument învechit va fi înlăturat în WC 2.2.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
ro: Folosește <code>[qty]</code> pentru numărul de elemente, <br/><code>[cost]</code> pentru costul total al elementelor și <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> pentru taxele bazate pe procente.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
ro: Folosește argumente WP Query pentru a modifica răspunsul; variabilele de interogare privată necesită autorizare corespunzătoare.

en: Use a new card
ro: Folosește un card nou

en: Use a new payment method
ro: Folosește o metodă nouă de plată.

en: Use as product image
ro: Folosește ca imagine produs

en: Use image
ro: Folosește imaginea

en: Used for variations
ro: Folosit pentru variații

en: User
ro: Utilizator

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
ro: ID-ul utilizatorului căruia îi aparține comanda. 0 pentru vizitatori.

en: User agent of the customer.
ro: Agent utilizator al clientului.

en: User is missing.
ro: Utilizatorul lipsește.

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Username is required.
ro: Numele de utilizator este necesar.

en: Username isn't editable.
ro: Numele utilizator nu este editabil.

en: Username or email
ro: Nume utilizator sau email

en: Username or email address
ro: Nume de utilizator sau adresa de e-mail

en: Username: %s
ro: Nume utilizator: %s

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
ro: Pentru a beneficia de Livrare Gratuită, vizitatorii trebuie să aibă o comandă cu această valoare minimă (dacă este activată mai sus).

en: Uzbekistani som
ro: Som uzbec

en: VAT
ro: TVA

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
ro: Eroare în timpul Validării: Răspunul PayPal IPN este de la o adresă de email diferită (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
ro: Eroare de validare: Sumele PayPal nu se potrivesc (sumă %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
ro: Eroare în timpul Validării: Sumele PayPal nu se potrivesc (brut %s ).

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
ro: Eroare de validare: monedele PayPal nu corespund (cod %s).

en: Value
ro: Valoare

en: Value of the coupon.
ro: Valoare cupon

en: Value(s)
ro: Valoare(i)

en: Vanuatu vatu
ro: Vatu

en: Variable
ro: Variabil

en: Variable is for more complex products such as t-shirts with multiple sizes.
ro: Variabila este pentru produse mai complexe, cum ar fi tricouri de mai multe mărimi.

en: Variable product
ro: Produs Variabil

en: Variation #%s of %s
ro: Variația nr. %s din %s

en: Variation ID, if applicable.
ro: ID variație, dacă este cazul.

en: Variation ID.
ro: ID variație.

en: Variation ID:
ro: ID Variatie:

en: Variation URL.
ro: URL variație.

en: Variation description
ro: Descriere variație

en: Variation dimensions.
ro: Variație dimensiuni.

en: Variation height (%s).
ro: Variație înălțime (%s).

en: Variation image data.
ro: Dată imagine variație.

en: Variation length (%s).
ro: Variație lungime (%s).

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
ro: Ordine meniu variație (determină poziția în lista variațiilor)

en: Variation price (required)
ro: Preţul variaţiei (obligatoriu)

en: Variation regular price.
ro: Variație preț obișnuit.

en: Variation sale price.
ro: Variație preț de vânzare.

en: Variation weight (%s).
ro: Variație greutate (%s).

en: Variation width (%s).
ro: Variație lățime (%s).

en: Variations
ro: Variații

en: Venezuelan bol&iacute;var
ro: Bolívar venezuelan

en: Version
ro: Versiune

[ctx: Version info]
en: %s is available
ro: %s este disponibil

en: Version of WooCommerce when the order was made.
ro: Versiunea WooCommerce când a fost făcută comanda.

en: Very Poor
ro: Foarte slab

en: Via
ro: Prin

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
ro: Dong vietnamez

en: View
ro: Vizualizare

en: View &#8220;%s&#8221;
ro: Vezi &#8222;%s&#8221;

en: View Cart
ro: Vezi Coș

en: View Coupon
ro: Vezi Cupoane

en: View Coupons
ro: Vezi Cupoane

en: View Education Partners
ro: Vezi partenerii pentru învățământ

en: View Order
ro: Vizualizare comandă

en: View Product
ro: Vizualizează Produs

en: View Tax Rates
ro: Vezi rate de impozitare

en: View Webhook
ro: Vizualizează agățătoare web

en: View Webhooks
ro: Vizualizează agățători web

en: View WooCommerce API Docs
ro: Vezi documentația API WooCommerce

en: View WooCommerce Documentation
ro: Vezi documentația WooCommerce

en: View WooCommerce Settings
ro: Vezi setările WooCommerce

en: View and manage coupons
ro: Vizualizare și administrare cupoane

en: View and manage customers
ro: Vizualizare și administrare clienți

en: View and manage orders and sales reports
ro: Vizualizare și administrare comenzi și rapoarte de vânzări

en: View and manage products
ro: Vizualizare și administrare produse

en: View coupons
ro: Vezi cupoane

en: View customers
ro: Vezi clienţi

en: View more Storefront child themes
ro: Vezi mai multe teme copil Storefront

en: View order: %s
ro: Vezi comenzile: %s

en: View orders
ro: Vezi comenzi

en: View orders and sales reports
ro: Vizualizare comenzi și rapoarte de vânzări

en: View other orders
ro: Vezi alte comenzi

en: View products
ro: Vezi produse

en: View template
ro: Vizualizează șablon

en: View/Edit
ro: Vizualizează/Editează

en: Virtual Products
ro: Produse virtuale

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
ro: Produsele virtuale sunt intangibile și nu sunt livrate.

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Visible on the product page
ro: Vizibil pe pagina produsului

en: Visit Premium Customer Support Forum
ro: Vizitează centrul de ajutor pentru clienții premium

en: Visit Store
ro: Vizitează magazin

en: Visit plugin homepage
ro: Vizitează prima pagină a modulului

en: WC Database Version
ro: Versiune baza de date WC

en: WC Pages
ro: Pagini WC

[ctx: WC Pages links in the System Status]
en: Edit %s page
ro: Modifică pagina %s

en: WC Transients
ro: Tranzienți WC

en: WC Version
ro: Versiune WC

en: WP Debug Mode
ro: Mod depanare WP

en: WP Memory Limit
ro: Limită de memorie WP

en: WP Multisite
ro: Multi-sit WP

en: WP Version
ro: Versiune WP

en: Wallis and Futuna
ro: Wallis și Futuna

en: Want to help make WooCommerce even more awesome? Allow WooThemes to collect non-sensitive diagnostic data and usage information, and get %s discount on your next WooThemes purchase. %sFind out more%s.
ro: Vrei să ajuți ca WooCommerce să fie mult mai bun? Permite WooThemes să colecteze date de diagnostic non-sensibile și informații de utilizare și obții un discount de %s pentru următoarea cumpărare de la WooThemes. %sAflă mai multe%s.

en: Want to help make WooCommerce even more awesome? Allow WooThemes to collect non-sensitive diagnostic data and usage information. %sFind out more%s.
ro: Vrei să contribui la a face WooCommerce mai grozav? Permite ca WooThemes să colecteze date non-confidențiale de diagnoză și informații de utilizare. %sAflă mai multe%s.

en: Watch the WC 101 video walkthroughs
ro: Uită-te la videoul WC 101 cu un tur demonstrativ

en: We need to update your store's database to the latest version.
ro: Trebuie să actualizezi baza ta de date la ultima versiune.

en: We recommend Storefront, the %sofficial%s WooCommerce theme.
ro: Îți recomandăm Storefront, tema %soficială%s WooCommerce.

en: We were unable to process your order, please try again.
ro: Momentan nu va putem procesa comanda, va rugam incercati mai tarziu.

en: Webhook
ro: Agățătoare web

en: Webhook Actions
ro: Acțiuni agățătoare web

en: Webhook Data
ro: Date agățătoare web

en: Webhook Logs
ro: Jurnale agățătoare web

en: Webhook Settings
ro: Setări agățătoare web

en: Webhook created on %s
ro: Agățătoare web creată pe %s

en: Webhook created successfully.
ro: Agățătoare web creată cu succes.

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
ro: URL-ul de livrare al agățătoarei web trebuie să fie un URL valid care începe cu http:// sau https://

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
ro: URL-ul de livrare al agățătoarei web trebuie să fie un URL valid care începe cu http:// sau https://.

en: Webhook event.
ro: Eveniment agățătoare web.

en: Webhook resource.
ro: Resursă agățătoare web.

en: Webhook status.
ro: Stare agățătoare web.

en: Webhook topic is required and must be valid
ro: Subiectul agățătoarei web este obligatoriu și trebuie să fie valid

en: Webhook topic is required and must be valid.
ro: Subiectul agățătoarei web este obligatoriu și trebuie să fie valid.

en: Webhook topic must be valid
ro: Subiectul agățătoarei web trebuie să fie valid

en: Webhook topic must be valid.
ro: Subiectul agățătoarei web trebuie să fie valid.

en: Webhook topic.
ro: Subiect agățătoare web.

en: Webhook updated successfully.
ro: Agățătoare web actualizată cu succes.

en: Webhooks
ro: Agățători web

en: Weight
ro: Greutate

en: Weight Unit
ro: Unitatea de măsură pentru Greutate

en: Weight in decimal form
ro: Greutate în formă zecimală

en: Welcome to the world of WooCommerce!
ro: Bine ai venit în lumea WooCommerce!

en: Welcome to {site_title}
ro: Bine ai venit la {site_title}

en: Western Sahara
ro: Sahara Occidentală

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
ro: Ce coduri poștale/ZIP sunt disponibile pentru livrare locală?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
ro: Ce coduri poștale/ZIP sunt disponibile pentru preluare locală?

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
ro: Ce taxă vrei să ceri pentru livrare locală, ignorând faptul dacă alegi gratuit. Lasă necompletat pentru a dezactiva.

en: What is PayPal?
ro: Ce este PayPal ?

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
ro: Când se aplică mai multe cupoane, aplică primului cupon la prețul întreg și al doilea cupon la prețul cu discount și așa mai departe.

en: When you are finished editing your product, hit the "Publish" button to publish your product to your store.
ro: Când ai terminat editarea produsului, apasă butonul "Publicare" pentru a-ți publica produsul în magazin.

en: When you receive a new order, it will appear here.
ro: Când primești o comandă, va apare aici.

en: Where is your store based?
ro: Unde se află magazinul tău?

en: Whether coupon can only be used individually.
ro: Dacă cuponul poate fi folosit numai individual.

en: Whether or not this is a compound rate.
ro: Oricum acesta este o rată compusă.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ro: Oricum această rată de impozitare se aplică, de asemenea, la livrare.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
ro: Dacă ai WordPress Multisit activat sau nu.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
ro: Fie pentru a ascunde resursele neatribuite niciunui produs.

en: Which currency will your store use?
ro: Ce monedă va folosi magazinul tău?

en: Which unit should be used for product dimensions?
ro: Ce unitate de măsură ar trebui să fie folosită pentru dimensiunile produsului?

en: Which unit should be used for product weights?
ro: Ce unitate de măsură ar trebui să fie folosită pentru greutatea produsului?

en: Width
ro: Lățime

en: Width (%s)
ro: Lățime (%s)

en: Will you be charging sales tax?
ro: Vei percepe o taxă de vânzare?

en: Will you be shipping products?
ro: Vei livra produsele?

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
ro: WooCommerce &rsaquo; Asistent de configurare

en: WooCommerce API - Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
ro: API WooCommerce - Folosește o cheie client în câmpul nume utilizator și un secret al clientului în câmpul pentru parolă.

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field
ro: API WooCommerce. Folosește o cheie client în câmpul nume utilizator și un secret client în câmpul parolă

en: WooCommerce Add-ons/Extensions
ro: Extensii/module WooCommerce

en: WooCommerce Average Rating Filter
ro: Filtru de evaluare medie WooCommerce

en: WooCommerce Cart
ro: WooCommerce Coş

en: WooCommerce Data Update
ro: Actualizare date WooCommerce

en: WooCommerce Endpoints
ro: Obiective WooCommerce

en: WooCommerce Price Filter
ro: WooCommerce Filtrează după Preţ

en: WooCommerce Product Categories
ro: WooCommerce Categorii de Produse

en: WooCommerce Product Search
ro: WooCommerce Caută Produs

en: WooCommerce Product Tags
ro: Etichete de produs WooCommerce

en: WooCommerce Products
ro: Produse WooCommerce

en: WooCommerce Recently Viewed
ro: Produse vizualizate recent WooCommerce

en: WooCommerce Settings
ro: Setări WooCommerce

en: WooCommerce Status
ro: Status WooCommerce

en: WooCommerce Support
ro: Suport WooCommerce

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
ro: Rate de impozitare WooCommerce (CSV)

en: WooCommerce Top Rated Products
ro: WooCommerce Cele mai bine cotate produse

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
ro: Nume acțiune WooCommerce asociată cu agățătoarea web.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. %2$sAdditional payment methods%3$s can be installed later and managed from the %1$scheckout settings%3$s screen.
ro: WooCommerce poate accepta plăți atât online cât și offline. %2$sMetodele de plată adiționale%3$s pot fi instalate ulterior și administrate din ecranul %1$ssetări de verificare%3$s.

en: WooCommerce data update complete. Thank you for updating to the latest version!
ro: Actualizarea datelor WooCommerce a fost finalizată. Iți mulțumim pentru actualizarea la ultima versiune!

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
ro: Modulele WooCommerce pot utiliza această metodă de comunicare atunci când verifică actualizările modulului.

en: WooCommerce will automatically choose the correct shipping zone based on your customer&lsquo;s shipping address and present the shipping methods within that zone to them.
ro: WooCommerce va alege automat zona de livrare corectă bazându-se pe adresa de livrare a clientului tău și îi prezintă metodele de livrare din acea zonă.

en: WooThemes Helpdesk
ro: Birou de asistență WooThemes

en: WordPress Environment
ro: Mediu WordPress

en: WordPress Requirements
ro: Cerințe WordPress

en: WordPress.org Project
ro: Proiectul pe WordPress.org

en: Write
ro: Scriere

en: Y/m/d
ro: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s A
ro: d.m.Y g:i:s A

en: Year
ro: An

en: Yemeni rial
ro: Ryal

en: Yes
ro: Da

en: Yes, I will be charging sales tax
ro: Da, voi percepe o taxă de vânzare

en: Yes, I will be shipping physical goods to customers
ro: Da, voi livra bunuri fizice clienților

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
ro: Da, voi introduce prețurile brute, inclusiv taxele

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
ro: Puteți accesa contul dvs. pentru a vizualiza comenzile dvs. și schimba parola aici: %s.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
ro: Poți adăuga mai multe metode de livrare în cadrul acestei zone. Numai clienții din zona le vor vedea.

en: You can only have 1 %s in your cart.
ro: Puteți avea în Coș doar 1 %s.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
ro: Nu puteți adăuga acest produs (&quot;%s&quot; ) în Coșul dvs., deoarece produsul nu mai este în stoc.

en: You cannot add another &quot;%s&quot; to your cart.
ro: Nu puteți adăuga un alt &quot;%s&quot; în Coșul dvs.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
ro: Numărul de &quot;%s&quot; introdus nu poate fi adăugat în Coș, deoarce mai avem doar %s produse în stoc.

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
ro: Nu poți adăuga cantitatea respectivă în coș &mdash; avem %s în stoc și ai deja %s în coșul tău de cumpărături.

en: You cannot add the same tax rate twice!
ro: Nu poți adăuga aceeași rată de impozitare de două ori!

en: You do not have permission to create coupons
ro: Nu aveți permisiunea de a creea cupoane

en: You do not have permission to create order notes
ro: Nu aveți permisiunea pentru a crea obeservații la comandă

en: You do not have permission to create order refunds
ro: Nu ai permisiunea să creezi rambursări comandă

en: You do not have permission to create orders
ro: Nu aveți permisiunea de a crea comenzi

en: You do not have permission to create product attributes
ro: Nu ai permisiunea de a crea atribute produs

en: You do not have permission to create product categories
ro: Nu ai permisiunea de a crea categorii produse

en: You do not have permission to create product shipping classes
ro: Nu ai permisiunea să creezi clase de livrare ale produsului

en: You do not have permission to create product tags
ro: Nu ai permisiunea să creezi etichete de produs

en: You do not have permission to create products
ro: Nu aveți permisiunea pentru a crea produsele

en: You do not have permission to create tax classes
ro: Nu ai permisiunea să creezi clasele de taxare

en: You do not have permission to create tax rates
ro: Nu ai permisiunea să creezi rate de impozitare

en: You do not have permission to create this customer
ro: Nu aveți permisiunea de a crea acest client

en: You do not have permission to create webhooks
ro: Nu ai permisiunea de a crea agățători web

en: You do not have permission to delete product attribute terms
ro: Nu ai permisiunea să ștergi termenii atributului de produs

en: You do not have permission to delete product attributes
ro: Nu ai permisiunea de a șterge atribute produs

en: You do not have permission to delete product category
ro: Nu ai permisiunea să ștergi o categorie  de produs

en: You do not have permission to delete product shipping classes
ro: Nu ai permisiunea să stergi clasele de livrare ale produsului

en: You do not have permission to delete product tag
ro: Nu ai permisiunea să ștergi eticheta de produs

en: You do not have permission to delete tax classes
ro: Nu ai permisiunea să ștergi clasele de taxare

en: You do not have permission to delete tax rates
ro: Nu ai permisiunea să ștergi ratele de impozitare

en: You do not have permission to delete this %s
ro: Nu aveți permisiunea de a șterge acest %s

en: You do not have permission to delete this customer
ro: Nu aveți permisiunea de a șterge acest client

en: You do not have permission to edit product attributes
ro: Nu ai permisiunea de a edita atribute produs

en: You do not have permission to edit product categories
ro: Nu ai permisiunea să editezi o categorie de produs

en: You do not have permission to edit product shipping classes
ro: Nu ai permisiunea să editezi clasele de livrare ale produsului

en: You do not have permission to edit product tags
ro: Nu ai permisiunea să editezi etichetele de produs

en: You do not have permission to edit tax rates
ro: Nu ai permisiunea să editezi ratele de impozitare

en: You do not have permission to edit this %s
ro: Nu aveți permisiunea de a modifica acest %s

en: You do not have permission to edit this customer
ro: Nu aveți permisiunea de a modifica acest client

en: You do not have permission to read product attribute terms
ro: Nu ai permisiunea să citești termenii atributului de produs

en: You do not have permission to read product attributes
ro: Nu ai permisiunea de a citi atributele produsului

en: You do not have permission to read product categories
ro: Nu aveți permisiunea de a citi categoriile de produse

en: You do not have permission to read product shipping classes
ro: Nu ai permisiunea să citești clasele de livrare ale produsului

en: You do not have permission to read product tags
ro: Nu ai permisiunea să citești etichete de produs

en: You do not have permission to read tax classes
ro: Nu ai permisiunea să citești clasele de taxare

en: You do not have permission to read tax rate
ro: Nu ai permisiunea să citești rata de impozitare

en: You do not have permission to read the coupons count
ro: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de cupoane

en: You do not have permission to read the customers count
ro: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de clienți

en: You do not have permission to read the orders count
ro: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de comenzi

en: You do not have permission to read the products count
ro: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de produse

en: You do not have permission to read the tax classes count
ro: Nu ai permisiunea să citești numărul claselor de taxare

en: You do not have permission to read the taxes count
ro: Nu ai permisiunea să citești numărul taxelor

en: You do not have permission to read the webhooks count
ro: Nu aveți permisiunea de a citi numărul de webhooks

en: You do not have permission to read this %s
ro: Nu aveți permisiunea de a vizualiza acest %s

en: You do not have permission to read this customer
ro: Nu aveți permisiunea de a vizualiza acest client

en: You do not have permission to read this report
ro: Nu aveți permisiunea de a viazualiza acest raport

en: You do not have permissions to access this page!
ro: Nu ai permisiunea să accesezi această pagină!

en: You don't have permissions to create Webhooks!
ro: Nu ai permisiuni să creezi agățători web!

en: You don't have permissions to delete Webhooks!
ro: Nu ai permisiuni să ștergi agățători web!

en: You don't have permissions to edit Webhooks!
ro: Nu ai permisiuni să editezi agățători web!

en: You have not set up this type of address yet.
ro: Încă nu ai setat acest tip de adresă.

en: You have received an order from %s.
ro: Ati primit o comanda de la %s.

en: You have received an order from %s. The order is as follows:
ro: Ai primit o comadă de la %s. Comanda este următoarea:

en: You may also like&hellip;
ro: Ați putea dori, de asemenea&hellip;

en: You may be interested in&hellip;
ro: Ai mai putea fi interesat de:

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
ro: Trebuie să acceptați Termenii și Condițiile noastre.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a review.
ro: Trebuie să fi <a href="%s">autentificat </a> pentru a posta o recenzie.

en: You must be logged in to checkout.
ro: Trebuie să fiți logat pentru a Finaliza Comanda.

en: You must be logged in to download files.
ro: Trebuie să fi autentificat pentru a descărca fișiere.

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
ro: Va trebui să ceri manual o rambursare prin gateway-ul de plată după ce folosești asta.

en: Your Rating
ro: Evaluarea dvs.

en: Your Review
ro: Recenzia ta

en: Your Store is Ready!
ro: Magazinul tău este gata!

en: Your account on {site_title}
ro: Contul tău la {site_title}

en: Your cart is currently empty.
ro: Coșul tău este gol.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
ro: Datele tale modificate vor fi pierdute dacă părăsești această pagină fără salvare.

en: Your changes have been saved.
ro: Modificările tale au fost salvate.

en: Your changes were not saved. Please retry.
ro: Modificările tale nu au fost salvate. Te rog reîncearcă.

en: Your comment is awaiting approval
ro: Comentariul tău este în curs de aprobare

en: Your current password is incorrect.
ro: Parola actuală este incorectă.

en: Your database is being updated in the background.
ro: Baza ta de date este actualizată în fundal.

en: Your most used product tags in cloud format.
ro: Cele mai folosite etichete de produs în format nor.

en: Your order
ro: Comanda dvs.

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ro: Comanda dvs. nu mai poate fi anulată. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor.

en: Your order has been fully refunded
ro: Comanda ta a fost rambursată în totalitate

en: Your order has been partially refunded
ro: Comanda ta a fost rambursată parțial

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
ro: Comanda dvs. a fost primită şi este în curs de procesare. Detaliile dvs. de comandă sunt prezentate mai jos pentru referinţă:

en: Your order is complete
ro: Comanda dvs. a fost completă.

en: Your order is complete - download your files
ro: Comanda dvs. este completă - descărcați fișierele dvs.

en: Your order is on-hold until we confirm payment has been received. Your order details are shown below for your reference:
ro: Comanda ta este în așteptare până când confirmăm că plata a fost primită. Detaliile comenzii tale sunt prezentate mai jos pentru referință:

en: Your order was cancelled.
ro: Comanda dvs. a fost anulată.

en: Your password has been automatically generated: <strong>%s</strong>
ro: Parola dvs. a fost generat automat: <strong>%s</strong>

en: Your password has been reset.
ro: Parola dvs. a fost resetată

en: Your password is <strong>%s</strong>.
ro: Parola dumneavoastră este <strong>%s</strong>.

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
ro: Produsul are variații! Înainte de a schimba tipul de produs, este o idee bună să ștergeți variațiile pentru a evita erori în rapoartele de stoc.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
ro: Serverul tău nu are activat fsockopen sau cURL - PayPal IPN și alte scripturi care comunică cu alte servere nu vor funcționa. Contactează-ți furnizorul de găzduire.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
ro: Serverul tău nu are clasa %s activată - emailurile HTML/Multipart și, de asemenea, unele extensii nu vor funcționa fără DOMDocument.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
ro: Serverul tău nu are clasa %s activată - unele module gateway ce folosesc SOAP s-ar putea să nu funcționeze conform așteptărilor.

en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
ro: Serverul tău nu suportă funcția %s - acest lucru este necesar pentru a utiliza baza de date GeoIP de la MaxMind.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
ro: Serverul tău nu suportă funcțiile %s - acest lucru este necesar pentru codificarea mai bună a caracterelor. Unele rezerve vor fi folosite în locul lor.

en: Your settings have been saved.
ro: Setările tale au fost salvate.

en: Your store needs a few essential %spages%s. The following will be created automatically (if they do not already exist):
ro: Magazinul tău are nevoie de câteva %spagini%s esențiale. Vor fi create automat următoarele (dacă nu există deja):

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
ro: Tema ta are un fișier woocommerce.php, nu vei putea să contramandezi șablonul personalizat woocommerce/archive-product.php deoarece woocommerce.php are prioritate față de archive-product.php. Acest lucru are ca scop prevenirea problemelor de afișare.

en: Your {site_title} order from {order_date}
ro: Comanda ta de la {site_title} din data {order_date}

en: Your {site_title} order from {order_date} has been partially refunded
ro: Comanda ta {site_title} din {order_date} a fost parțial restituită

en: Your {site_title} order from {order_date} has been refunded
ro: Comanda ta {site_title} din {order_date} a fost restituită.

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
ro: Comanda ta de la {site_title} din data {order_date} este finalizată

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete - download your files
ro: Comanda ta de la {site_title} din data {order_date} este finalizată - descarcă fișierele tale

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
ro: Chitanța ta pentru comanda de la {site_title} din data {order_date}

en: ZIP/Postcode
ro: Cod poștal

en: Zero size file downloaded
ro: Fișier descărcat cu dimensiune 0

en: Zero size file downloaded.
ro: Fișier de dimensiune zero descărcat.

en: Zone
ro: Zonă

en: Zone Name
ro: Nume zonă

en: Zone does not exist!
ro: Zona nu există!

en: [Remove]
ro: [Șterge]

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
ro: [{site_title}] Comanda anulata ({order_number})

en: [{site_title}] Failed order ({order_number})
ro: [{site_title}] Comandă eșuată ({order_number})

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
ro: [{site_title}] Comandă nouă de la client ({order_number}) - {order_date}

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
ro: un grup de regiuni care poate fi atribuit diferitelor metode de livrare și rate.

en: added on %1$s at %2$s
ro: adăugat pe %1$s la %2$s

en: and
ro: și

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
ro[0]: pe baza evaluării a %s client
ro[1]: pe baza evaluării a %s clienți
ro[2]: pe baza evaluării a %s de clienți

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ro: Acasă

en: by %s
ro: de %s

[ctx: by author]
en: by %s
ro: de %s

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
ro: de către %1$s

en: cURL Version
ro: Versiune cURL

en: customer orders
ro: comenzi client

[ctx: date and time]
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

[ctx: default-slug]
en: product
ro: produs

[ctx: default-slug]
en: shop
ro: magazin

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
ro: Facturare

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
ro: livrare

en: ending in %s
ro: se încheie în %s

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ro: Sunt disponibile %qty% rezultate, utilizați tastele săgeți în sus sau în jos  pentru a naviga.

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ro: Încarcăre eșuată

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ro: Se încarcă mai multe rezultate&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ro: Nu a fost găsit

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
ro: Un rezultat este disponibil, apăsați enter pentru a selecta.

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ro: Vă rugăm să ștergeți %qty% caractere

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ro: Vă rugăm să ștergeți 1 caracter

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ro: Vă rugăm să introduceți %qty% sau mai multe caractere

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ro: Te rog introdu 1 sau mai multe caractere

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ro: Căutare&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ro: Puteți selecta doar %qty% produse

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ro: Puteți selecta doar 1 produs

en: estimated for %s
ro: estimat pentru %s

en: guest orders
ro: comenzi vizitator

en: h
ro: o

en: is a required field.
ro: este un câmp obligatoriu.

en: is invalid
ro: este invalid

en: is not a valid email address.
ro: nu este o adresă de email validă.

en: is not a valid phone number.
ro: nu este un număr de telefon valid.

en: is not valid. Please enter one of the following:
ro: nu este valid. Introdu una dintre următoarele:

en: jS F Y
ro: j F Y

en: key
ro: cheie

en: keys
ro: chei

[ctx: label]
en: Search for:
ro: Caută:

[ctx: min_price]
en: From:
ro: De la:

en: new users
ro: utilizatori noi

[ctx: number of pages]
en: of
ro: din

[ctx: on date at time]
en: on %s @ %s
ro: pe %s @ %s

en: orders
ro: comenzi

en: out of %s5%s
ro: din %s5%s

en: out of 5
ro: din 5

en: oz
ro: oy

en: pay
ro: plătește

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
ro: Bloc, Etaj, Numar Apartament (dacă este cazul)

[ctx: placeholder]
en: Apply to all qualifying items in cart
ro: Aplica la toate articolele eligibile din cos

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ro: Cumpără produsul

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
ro: De la&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ro: Notițe despre comanda ta, ex.: detalii de livrare, etc...

[ctx: placeholder]
en: Password
ro: Parolă

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
ro: Cauta Produse&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Street address
ro: Stradă

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
ro: La&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
ro: Utilizare nelimitată

[ctx: placeholder]
en: Username
ro: Nume utilizator

[ctx: placeholder]
en: YYYY-MM-DD
ro: AAAA-LL-ZZ

en: plus %d other note | plus %d other notes
ro[0]: încă %d alt comentariu
ro[1]: încă %d alte comentarii
ro[2]: încă %d alte comentarii

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Toate <span class="count">(%s)</span>

en: product
ro: produs

en: required
ro: obligatoriu

en: reviewed by
ro: review scris de

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
ro: Comandă

[ctx: slug]
en: product
ro: produs

[ctx: slug]
en: product-category
ro: categorie-produs

[ctx: slug]
en: product-tag
ro: eticheta-produs

[ctx: slug]
en: uncategorized
ro: fara-categorie

[ctx: submit button]
en: Search
ro: Cautare

en: to
ro: la

en: to the
ro: către (?)

en: variation added
ro: variaţie adăugată

en: variations added
ro: variaţii adăugate

en: verified owner
ro: proprietar verificat

en: via %s
ro: prin %s

en: wc_get_order should not be called before the woocommerce_init action.
ro: wc_get_order nu trebuie apelat înainte de acțiunea woocommerce_init.

en: wc_get_product should not be called before the woocommerce_init action.
ro: wc_get_product nu trebuie apelat înainte de acțiunea woocommerce_init.

en: webhook
ro: agățătoare web

en: webhooks
ro: agățători web

en: wp_remote_get() failed. The WooCommerce plugin updater won't work with your server. Contact your hosting provider.
ro: wp_remote_get() a eșuat. Actualizarea modulului WooCommerce nu va funcționa cu serverul tău. Contactează-ți furnizorul de găzduire.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider.
ro: wp_remote_post() a eșuat. IPN PayPal nu va funcționa cu serverul tău. Contactează-ți furnizorul de găzduire.

en: Ήπειρος
ro: Ήπειρος (Ípeiros)

en: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
ro: Macedonia de Est și Tracia

en: Αττική
ro: Attica

en: Βόρειο Αιγαίο
ro: Nordul Mării Egee

en: Δυτική Ελλάδα
ro: Δυτική Ελλάδα (Grecia de Vest)

en: Δυτική Μακεδονία
ro: Macedonia de Vest

en: Θεσσαλία
ro: Θεσσαλία (Thessalía)

en: Ιόνιοι Νήσοι
ro: Ιόνιοι Νήσοι (Insulele Ionice)

en: Κεντρική Μακεδονία
ro: Macedonia centrală

en: Κρήτη
ro: Creta

en: Νότιο Αιγαίο
ro: South Aegean

en: Πελοπόννησος
ro: Πελοπόννησος (Peloponez)

en: Στερεά Ελλάδα
ro: Στερεά Ελλάδα (Grecia Centrală)

en: — No Change —
ro: — Nicio schimbare —
