WooCommerce - en to ro_RO translation catalogue (1185 entries)

en: Afghanistan
ro_RO: Afganistan

en: &#197;land Islands
ro_RO: Insulele &#197;land

en: Antigua and Barbuda
ro_RO: Antigua și Barbuda

en: Azerbaijan
ro_RO: Azerbaidjan

en: Belgium
ro_RO: Belgia

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ro_RO: Bonaire, Saint Eustatius și Saba

en: Bosnia and Herzegovina
ro_RO: Bosnia și Herzegovina

en: Bouvet Island
ro_RO: Insula Bouvet

en: Brazil
ro_RO: Brazilia

en: British Indian Ocean Territory
ro_RO: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: British Virgin Islands
ro_RO: Insulele Virgine Britanice

en: Cambodia
ro_RO: Cambodgia

en: Cameroon
ro_RO: Camerun

en: Cape Verde
ro_RO: Cap Verde

en: Cayman Islands
ro_RO: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro_RO: Republica Central African

en: Chad
ro_RO: Ciad

en: Christmas Island
ro_RO: Insula Crăciun

en: Cocos (Keeling) Islands
ro_RO: Insulele Cocos (Keeling)

en: Colombia
ro_RO: Columbia

en: Cook Islands
ro_RO: Insulele Cook

en: Cyprus
ro_RO: Cipru

en: Czech Republic
ro_RO: Republica Ceh

en: Denmark
ro_RO: Danemarca

en: Dominican Republic
ro_RO: Republica Dominican

en: Egypt
ro_RO: Egipt

en: Equatorial Guinea
ro_RO: Guineea Ecuatorial

en: Falkland Islands
ro_RO: Insulele Falkland

en: Faroe Islands
ro_RO: Insulele Feroe

en: Finland
ro_RO: Finlanda

en: France
ro_RO: Franța

en: French Guiana
ro_RO: Guyana Francez

en: French Polynesia
ro_RO: Polinezia Francez

en: French Southern Territories
ro_RO: Teritoriile Franceze de Sud

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Greece
ro_RO: Grecia

en: Greenland
ro_RO: Groenlanda

en: Guadeloupe
ro_RO: Guadelupe

en: Guinea
ro_RO: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro_RO: Guineea-Bissau

en: Heard Island and McDonald Islands
ro_RO: Insula Heard și Insula McDonald

en: Hungary
ro_RO: Ungaria

en: Iceland
ro_RO: Islanda

en: Republic of Ireland
ro_RO: Irlanda

en: Isle of Man
ro_RO: Insula Man

en: Italy
ro_RO: Italia

en: Ivory Coast
ro_RO: Coasta de Filde

en: Japan
ro_RO: Japonia

en: Jordan
ro_RO: Iordan

en: Latvia
ro_RO: Letonia

en: Lebanon
ro_RO: Liban

en: Lithuania
ro_RO: Lituania

en: Marshall Islands
ro_RO: Insulele Marshall

en: Martinique
ro_RO: Martinica

en: Mexico
ro_RO: Mexic

en: Montenegro
ro_RO: Muntenegru

en: Morocco
ro_RO: Maroc

en: Mozambique
ro_RO: Mozambic

en: Netherlands
ro_RO: Olanda

en: Netherlands Antilles
ro_RO: Antilele Olandeze

en: New Caledonia
ro_RO: Noua Caledonie

en: New Zealand
ro_RO: Noua Zeelanda

en: Norfolk Island
ro_RO: Insula Norkfold

en: North Korea
ro_RO: Coreea de Nord

en: Norway
ro_RO: Norvegia

en: Palestinian Territory
ro_RO: Teritoriile Palestiniene

en: Papua New Guinea
ro_RO: Papua Noua Guinee

en: Philippines
ro_RO: Filipine

en: Poland
ro_RO: Polonia

en: Portugal
ro_RO: Portugalia

en: Romania
ro_RO: România

en: Russia
ro_RO: Rusia

en: Saint Helena
ro_RO: Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro_RO: Saint Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro_RO: Sfânta Lucia

en: Saint Martin (French part)
ro_RO: Saint Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
ro_RO: Saint Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro_RO: Sfântul Vincențiu și Grenadine

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ro_RO: S&atilde;o Tom&eacute; și Pr&iacute;ncipe

en: Saudi Arabia
ro_RO: Arabia Saudită

en: Slovakia
ro_RO: Slovacia

en: Solomon Islands
ro_RO: Insulele Solomon

en: South Africa
ro_RO: Africa de Sud

en: South Georgia/Sandwich Islands
ro_RO: Georgia de Sud / Insulele Sandwich

en: South Korea
ro_RO: Coreea de Sud

en: South Sudan
ro_RO: Sudanul de Sud

en: Spain
ro_RO: Spania

en: Suriname
ro_RO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ro_RO: Svalbard și Jan Mayen

en: Sweden
ro_RO: Suedia

en: Switzerland
ro_RO: Elveția

en: Tajikistan
ro_RO: Tajdikistan

en: Thailand
ro_RO: Thailanda

en: Trinidad and Tobago
ro_RO: Trinidad și Tobago

en: Turkey
ro_RO: Turcia

en: Turks and Caicos Islands
ro_RO: Insulele Turk și Caicos

en: Ukraine
ro_RO: Ukraina

en: United Arab Emirates
ro_RO: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom (UK)
ro_RO: Regatul Unit (UK)

en: United States (US)
ro_RO: Statele Unite ale Americii (SUA)

en: Wallis and Futuna
ro_RO: Wallis și Futuna

en: Western Sahara
ro_RO: Sahara de Vest

en: Western Samoa
ro_RO: Samoa de Vest

en: Tasmania
ro_RO: Tazmania

en: Cox's Bazar
ro_RO: Magazinul lui Cox

en: Prince Edward Island
ro_RO: Insula Prince Edward

en: Hong Kong Island
ro_RO: Insula Hong Kong

en: Andaman and Nicobar Islands
ro_RO: Insulele Andaman și Nicobar

en: Khuzestan  (خوزستان)
ro_RO: Khuzestan (خوزستان)

en: Tehran  (تهران)
ro_RO: Tehran (تهران)

en: Nevada
ro_RO: Nebraska

en: Armed Forces (AA)
ro_RO: SUA, Forțele Armate

en: Armed Forces (AE)
ro_RO: SUA, Forțele Armate

en: Armed Forces (AP)
ro_RO: SUA, Forțele Armate

en: American Samoa
ro_RO: Samoa American

en: Northern Mariana Islands
ro_RO: Insula Mariana de Nord

en: Puerto Rico
ro_RO: Porto Rico

en: US Minor Outlying Islands
ro_RO: SUA, Insulele Minore Îndepărtate

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Backordered
ro_RO: Pus pe lista de așteptare

en: &nbsp;<small>%svia %s</small>
ro_RO: &nbsp;<small>%s via %s</small>

en: Free!
ro_RO: Gratis!

en: Discount:
ro_RO: Reducere:

en: Shipping:
ro_RO: Transport:

en: Fee
ro_RO: Taxă

en: Payment Method:
ro_RO: Modalitate de Plată:

en: Download %d
ro_RO: Descarcă %d

en: Download
ro_RO: Descarcă

en: Order status changed from %s to %s.
ro_RO: Status comandă modificat de la %s la %s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
ro_RO: Stocul articolului #%s a fost redus de la %s la %s.

en: Card Number
ro_RO: Număr Card

en: Expiry (MM/YY)
ro_RO: Expirare (LL/AA)

en: MM / YY
ro_RO: LL / AA

en: Card Code
ro_RO: Cod Card

en: Add to cart
ro_RO: Adaugă în Coș

en: Read more
ro_RO: Citește mai mult

en: In stock
ro_RO: În stoc

en: Only %s left in stock
ro_RO: Doar %s rămase în stoc

en: (can be backordered)
ro_RO: (poate fi comandat în așteptare)

en: %s in stock
ro_RO: %s în stoc

en: Available on backorder
ro_RO: Disponibil pentru Comandă în Așteptare

en: Out of stock
ro_RO: Stoc epuizat

en: Rated %s out of 5
ro_RO: Evaluat la %s stele din 5

en: out of 5
ro_RO: din 5

en: Consumer Secret is invalid
ro_RO: Cheia secretă este invalidă

en: %s parameter is missing
ro_RO: Parametrul %s lipsește

en: Consumer Key is invalid
ro_RO: Cheia consumator este invalidă

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
ro_RO: Semnătură invalidă - nu am putut să sortez parametrii

en: Invalid Signature - signature method is invalid
ro_RO: Semnătură invalidă - metoda semnături este invalidă

en: Invalid Signature - provided signature does not match
ro_RO: Semnătură invalidă - semnătura furnizată nu se potrivește

en: Invalid timestamp
ro_RO: Timstamp-ul este invalid

en: Invalid nonce - nonce has already been used
ro_RO: Nonce invalid - nonce a fost deja utilizat

en: The API key provided does not have read permissions
ro_RO: Cheia API furnizată nu are permisiuni de citire

en: The API key provided does not have write permissions
ro_RO: Cheia API furnizată nu are permisiuni de scriere

en: Invalid coupon ID
ro_RO: Identificatorul Codului Promoțional este invalid

en: You do not have permission to read the coupons count
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de cupoane

en: Invalid coupon code
ro_RO: Cod Promoțional invalid

en: You do not have permission to create coupons
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a creea cupoane

en: Missing parameter %s
ro_RO: Lipsește parametrul %s

en: The coupon code already exists
ro_RO: Codul cuponului exista deja

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
ro_RO: Cupon invalid - tipul cuponului trebuie sa fie orice dintre acestea: %s

en: Failed to update coupon
ro_RO: Nu s-a reușit actualizarea cuponului

en: Invalid customer Email
ro_RO: Adresa de email a clientului este invalidă.

en: You do not have permission to read the customers count
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de clienți

en: You do not have permission to create this customer
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a crea acest client

en: Invalid customer ID
ro_RO: ID-ul clientului este invalid

en: Invalid customer
ro_RO: Client Invalid

en: You do not have permission to read this customer
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza acest client

en: You do not have permission to edit this customer
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a modifica acest client

en: You do not have permission to delete this customer
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a șterge acest client

en: JSONP support is disabled on this site
ro_RO: Suportul JSONP este dezactivat pe acest site

en: The JSONP callback function is invalid
ro_RO: Funcția JSONP pentru apelul invers (callback) este invalidă

en: You do not have permission to read the orders count
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de comenzi

en: You do not have permission to create orders
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a crea comenzi

en: Customer ID is invalid
ro_RO: ID-ul Clientului este nevalid

en: Cannot create order: %s
ro_RO: Comanda nu poate fi creată: %s

en: Payment method ID and title are required
ro_RO: Sunt necesare ID-ul modalitati de plata si titlu

en: Provided order currency is invalid
ro_RO: Moneda furnizată pentru comandă este invalidă

en: Order ID is invalid
ro_RO: Numărul de identificare ID al comenzii este invalid

en: Order item ID is required
ro_RO: Numărul de identificare ID al articolului comandat este obligatoriu

en: Order item ID provided is not associated with order
ro_RO: ID-ul articolului comandat nu este asociat cu nici o comanda

en: Product ID provided does not match this line item
ro_RO: ID-ul produsului furnizat, nu se potriveste cu elementul din acest rand

en: The product variation is invalid
ro_RO: Variatia de produse este invalida

en: Product is invalid
ro_RO: Produsul este invalid

en: Product quantity must be a positive float
ro_RO: Cantitatea produsului trebuie să fie o valoare cu zecimale pozitiva

en: Product quantity is required
ro_RO: Se solicita cantitatea produsului

en: Cannot create line item, try again
ro_RO: Nu se poate crea rândul articolului, încercați din nou

en: Cannot update line item, try again
ro_RO: Nu se poate actualiza rândul articolului, încercați din nou

en: Shipping total must be a positive amount
ro_RO: Totalul costurilor de livrare trebuie să fie pozitiv

en: Shipping method ID is required
ro_RO: Este solicitată numărul de identificare ID al metodei de livrare

en: Cannot create shipping method, try again
ro_RO: Nu poate fi creată metoda de livrare, te rog să încerci înca odată

en: Cannot update shipping method, try again
ro_RO: Nu poate fi actualizată metoda de livrare, te rog să încerci înca odată

en: Fee title is required
ro_RO: Este solicitat titlul taxei

en: Fee tax class is required when fee is taxable
ro_RO: Este solicitată clasa taxei de impozitare atunci când taxa este impozabilă

en: Cannot create fee, try again
ro_RO: Nu poate fi creată taxa, încearcă încă odată

en: Cannot update fee, try again
ro_RO: Nu poate fi actualizată taxa, încearcă încă odată

en: Coupon discount total must be a positive amount
ro_RO: Totalul discountului cuponului trebuie să fie pozitiv

en: Coupon code is required
ro_RO: Este solicitat codul cuponului

en: Cannot create coupon, try again
ro_RO: Nu poate fi creat cuponul, încearcă încă odată

en: Cannot update coupon, try again
ro_RO: Nu poate fi actualizat cuponul, încearcă încă odată

en: Invalid order note ID
ro_RO: Numărul de identificare ID al observațiilor la comandă este invalid

en: An order note with the provided ID could not be found
ro_RO: Observația la comandă nu a putut fi găsită după numarul de identificare ID

en: You do not have permission to create order notes
ro_RO: Nu aveți permisiunea pentru a crea obeservații la comandă

en: Order note is required
ro_RO: Este solicitată obeservația la comandă

en: Cannot create order note, please try again
ro_RO: Nu poate fi creată observația la comandă, te rog să încerci încă odată

en: The order note ID provided is not associated with the order
ro_RO: ID-ul notitei furnizat nu este asociat cu o comanda

en: This order note cannot be deleted
ro_RO: Această notă a comenzii nu poate fi ștearsă

en: Permanently deleted order note
ro_RO: Observațiile comenzii au fost ștearse definitiv

en: Invalid order refund ID
ro_RO: ID-ul pentru rambursare comanda este nevalid

en: An order refund with the provided ID could not be found
ro_RO: O restituire comanda cu ID-ul furnizat nu a putut fi găsit

en: You do not have permission to create order refunds
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a crea o comandă de rambursare

en: Refund amount is required
ro_RO: Este solicitată valoarea rambursării

en: Refund amount must be positive
ro_RO: Valoarea rambursării trebuie sa fie pozitivă

en: Cannot create order refund, please try again
ro_RO: Nu poate fi creată o comandă de rambursare, te rog să încerci încă odată

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API
ro_RO: A apărut o eroare în timpul procesului de creare a comezii de rambursare utilizând portalul de plată API

en: The order refund ID provided is not associated with the order
ro_RO: ID-ul restituire comanda furnizat nu este asociat cu comanda

en: You do not have permission to read the products count
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza numărul de produse

en: You do not have permission to create products
ro_RO: Nu aveți permisiunea pentru a crea produsele

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
ro_RO: Tip de produs nevalid - tipul de produs trebuie să fie oricare dintre acestea: %s

en: You do not have permission to read product categories
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a citi categoriile de produse

en: Invalid product category ID
ro_RO: ID-ul categoriei de produse este invalid

en: A product category with the provided ID could not be found
ro_RO: O categorie de produse cu ID-ul furnizat nu a putut fi găsită

en: The SKU already exists on another product
ro_RO: SKU există deja la un alt produs

en: Variation #%s of %s
ro_RO: Variația nr. %s din %s

en: Placeholder
ro_RO: Imagine Implicită

en: Invalid URL %s
ro_RO: URL invalid %s

en: Error getting remote image %s
ro_RO: Eroare preluare imagine de la distanță %s

en: Zero size file downloaded
ro_RO: Fișier descărcat cu dimensiune 0

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ro_RO: Numele scurt "%s" este prea lung (maxim 28 de caractere). Vă rugăm scurtati-l.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ro_RO: Numele scurt "%s"  nu este permis pentru că este un termen rezervat. Vă rugăm schimbati-l.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
ro_RO: Numele scurt "%s" este deja folosit. Vă rugăm schimbati-l.

en: Deleted %s
ro_RO: Șterse %s

en: You do not have permission to read this report
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a viazualiza acest raport

en: Invalid %s ID
ro_RO: ID-ul %s este invalid

en: No %s found with the ID equal to %s
ro_RO: Nu a fost gasit %s cu ID-ul egal cu %s

en: You do not have permission to read this %s
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza acest %s

en: You do not have permission to edit this %s
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a modifica acest %s

en: You do not have permission to delete this %s
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a șterge acest %s

en: Permanently deleted customer
ro_RO: Client șters definitiv

en: The customer cannot be deleted
ro_RO: Clientul nu poate fi șters

en: This %s cannot be deleted
ro_RO: Acest %s nu poate fi șters

en: Permanently deleted %s
ro_RO: Șterse permantent %s

en: Invalid authentication method
ro_RO: Metodă de autentificare invalidă

en: Unsupported request method
ro_RO: Metoda de cerere este neacceptata

en: The handler for the route is invalid
ro_RO: Ruta pentru acest manipulant este invalidă

en: No route was found matching the URL and request method
ro_RO: Nu a fost găsită nicio rută pentru URL și cererea de metodă

en: You do not have permission to read the webhooks count
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a citi numărul de webhooks

en: You do not have permission to create webhooks
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a crea webhooks

en: Webhook topic is required and must be valid
ro_RO: Este nevoie de subiect Webhook și trebuie să fie valid

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
ro_RO: Livrare URL pentru Webhook trebuie să fie o adresă URL valabilă începând cu http:// sau https://

en: Webhook created on %s
ro_RO: Webhook creat la %s

en: Cannot create webhook: %s
ro_RO: Nu se poate crea webhook: %s

en: Webhook topic must be valid
ro_RO: Subiectul Webhook trebuie să fie valid

en: Invalid webhook delivery ID
ro_RO: Livrare webhook ID nevalid

en: Invalid webhook delivery
ro_RO: Livrare webhook nevalida

en: Consumer Key is missing
ro_RO: Cheia consumator lipsește

en: Consumer Secret is missing
ro_RO: Cheia secretă lipsește

en: Invalid product SKU
ro_RO: SKU Produs nevalid

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
ro_RO: Ne pare rău dar a fost o problemă la stergerea acestui cupon.

en: Coupon has been removed.
ro_RO: Cuponul a fost sters.

en: Sorry, your session has expired.
ro_RO: Ne pare rău, sesiunea dvs. a expirat.

en: Return to homepage
ro_RO: Întoarcere la Pagina Principală

en: Do not allow
ro_RO: Nu permite

en: Allow, but notify customer
ro_RO: Permite, dar notifică clientul

en: Allow
ro_RO: Permite

en: File %d
ro_RO: Fișier %d

en: No products had their stock reduced - they may not have stock management enabled.
ro_RO: Nu a fost redus stocul niciunui produs - este posibil să nu aibă opțiunea de gestionare a stocurilor activată

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
ro_RO: Stocul articolului #%s a fost crescut de la %s la %s.

en: No products had their stock increased - they may not have stock management enabled.
ro_RO: Nu a fost crescut stocul niciunui produs - este posibil să nu aibă opțiunea de gestionare a stocurilor activată

en: Name
ro_RO: Nume

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Delete note
ro_RO: Șterge mențiunea

en: Invalid refund amount
ro_RO: Suma rambursata este nevalida

en: Refund failed
ro_RO: Rambursarea a eșuat

en: Read
ro_RO: Citire

en: Write
ro_RO: Scriere

en: Read/Write
ro_RO: Citire/Scriere

en: View products
ro_RO: Vezi produse

en: Error 404
ro_RO: Eroare 404

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Produse etichetate &ldquo;%s&rdquo;

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Articole etichetate &ldquo;%s&rdquo;

en: Author: %s
ro_RO: Autor: %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Rezultate căutări pentru &ldquo;%s&rdquo;

en: Page %d
ro_RO: Pagina %d

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add <code>_wc_session_</code> to the "Ignored Query Strings" option in W3 Total Cache settings <a href="%s">here</a>.
ro_RO: Pentru ca <strong> cache-ul  bazei de date </ strong> să lucreze cu WooCommerce trebuie să adăugați <code> _wc_session_ </ code> la opțiunea  " Interogări ignorate ( Ignored Query Strings ) " în setările W3 Total Cache <a href = "% s"> aici </ a>.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
ro_RO: %s a fost eliminat din coșul dvs., deoarece acesta nu mai poate fi achiziționat. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
ro_RO: Un articol care nu mai este disponibil a fost șters din coșul dvs.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro_RO: Ne pare rău, însă produsul "%s" nu este în stoc. Vă rugăm să modificați Coșul de Cumpărături și să încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro_RO: Ne pare rău însă nu avem suficiente produse "%s" în stoc pentru a vă onora comanda. Doar %s produse sunt în stoc. Vă rugăm editați Coșul de Cumpărături și să încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order right now. Please try again in %d minutes or edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro_RO: Ne pare rău însă nu avem suficient din produsul "%s" în stoc pentru a vă onora comanda. Doar %s produse sunt în stoc. Vă rugăm editați Coșul de Cumpărături și încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
ro_RO: Get cart nu ar trebui să fie apelată înainte de acțiunea wp_loaded.

en: View Cart
ro_RO: Vezi Coș

en: You cannot add another &quot;%s&quot; to your cart.
ro_RO: Nu puteți adăuga un alt &quot;%s&quot; în Coșul dvs.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
ro_RO: Ne pare rău, acest produs nu poate fi achiziționat.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
ro_RO: Nu puteți adăuga acest produs (&quot;%s&quot; ) în Coșul dvs., deoarece produsul nu mai este în stoc.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
ro_RO: Numărul de &quot;%s&quot; introdus nu poate fi adăugat în Coș, deoarce mai avem doar %s produse în stoc.

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
ro_RO: Nu poți adăuga cantitatea respectivă în coș &mdash; avem %s în stoc și ai deja %s în coșul tău de cumpărături.

en: Cheatin&#8217; huh?
ro_RO: Trișezi huh?

en: Account username
ro_RO: Cont Utilizator

en: Account password
ro_RO: Parolă Cont

en: Order Notes
ro_RO: Mențiuni Comandă

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
ro_RO: Eroare %d: Nu se poate crea comanda. Te rugăm să încerci încă odată.

en: We were unable to process your order, please try again.
ro_RO: Momentan nu va putem procesa comanda, va rugam incercati mai tarziu.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to homepage</a>
ro_RO: Ne pare rău, sesiunea a expirat.<a href="%s" class="wc-backward">Reveniti la pagina de start</a>

en: is a required field.
ro_RO: este un câmp obligatoriu.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un cod poștal valid.

en: is not a valid phone number.
ro_RO: nu este un număr de telefon valid.

en: is not a valid email address.
ro_RO: nu este o adresă de email validă.

en: is not valid. Please enter one of the following:
ro_RO: nu este valid. Introdu una dintre următoarele:

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
ro_RO: Trebuie să acceptați Termenii și Condițiile noastre.

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
ro_RO: Din păcate <strong>noi nu livrăm %s</strong>. Te rog să introduci o altă adresă de livrare.

en: Invalid shipping method.
ro_RO: Metodă de transport necorespunzătoare.

en: Invalid payment method.
ro_RO: Metodă de plată necorespunzătoare.

en: Please rate the product.
ro_RO: Vă rugăm evaluați produsul.

en: to the
ro_RO: către (?)

en: to
ro_RO: la

en: VAT
ro_RO: TVA

en: Tax
ro_RO: Taxă

en: (incl. VAT)
ro_RO: (include TVA)

en: (incl. tax)
ro_RO: (include Taxe)

en: (ex. VAT)
ro_RO: (exclude TVA)

en: (ex. tax)
ro_RO: (exclude taxe)

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Company Name
ro_RO: Nume Companie

en: Country
ro_RO: Țară

en: Address
ro_RO: Adresă

en: Town / City
ro_RO: Oraș

en: State / County
ro_RO: Stat / Județ

en: Postcode / Zip
ro_RO: Cod Poștal

en: Suburb
ro_RO: Cartier

en: Postcode
ro_RO: Cod poștal

en: State
ro_RO: Stat

en: District
ro_RO: Județ

en: Province
ro_RO: Provincie

en: Region
ro_RO: Regiune

en: Town / District
ro_RO: Oraș / Sector

en: County
ro_RO: Județ

en: Prefecture
ro_RO: Zonă

en: Municipality
ro_RO: Municipalitate

en: Zip
ro_RO: Cod Poștal

en: Email Address
ro_RO: Adresă email

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Coupon code applied successfully.
ro_RO: Codul Promoțional a fost aplicat cu succes.

en: Coupon code removed successfully.
ro_RO: Codul promoțional a fost eliminat cu succes.

en: Coupon is not valid.
ro_RO: Codul Promoțional nu este valid.

en: Coupon "%s" does not exist!
ro_RO: Cuponul "%s" nu există!

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
ro_RO: Ne pare rău, cuponul "%s" este invalid - a fost eliminat din comanda dvs.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
ro_RO: Ne pare rău, cuponul "%s" nu vă aparține - a fost eliminat din comanda dvs.

en: Coupon code already applied!
ro_RO: Codul Promoțional a fost deja aplicat!

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ro_RO: Ne pare rău, dar cuponul "%s" a fost deja folosit și nu poate fi folosit împreună cu alte cupoane

en: Coupon usage limit has been reached.
ro_RO: Limita de utilizare a Codului Promoțional a fost atinsă.

en: This coupon has expired.
ro_RO: Acest cupon a expirat.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
ro_RO: Valoarea minimă a facturii pentru a utiliza acest cupon este de %s.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
ro_RO: Cheltuiala maximă pentru acest cupon este %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
ro_RO: Ne pare rău dar acest cupon nu se aplică pentru produsele aflate în Coș în momentul de față.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
ro_RO: Scuze, acest cupon nu poate fi folosit cu acest produs: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
ro_RO: Scuze, acest cupon nu poate fi aplicat acestor categorii: %s.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
ro_RO: Ne pare rău, dar acest cupon nu este valabil pentru produsele reduse.

en: Coupon does not exist!
ro_RO: Codul Promoțional nu există!

en: Please enter a coupon code.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un cod de promoție.

en: Invalid download link.
ro_RO: Acesta nu este link-ul tău pentru descărcări.

en: Invalid order.
ro_RO: Comandă invalidă.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ro_RO: Ne pare rău ai atins limita permisă de descărcări pentru acest fișier.

en: Sorry, this download has expired
ro_RO: Ne pare rău acest fișier descărcabil nu mai este disponibil

en: You must be logged in to download files.
ro_RO: Trebuie să fi autentificat pentru a descărca fișiere.

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Log in to Download Files
ro_RO: Autentificați-vă pentru a descărca Fișierele

en: This is not your download link.
ro_RO: Acesta nu este link-ul tău pentru descărcări.

en: No file defined
ro_RO: Nici un fișier definit

en: File not found
ro_RO: Fișierul nu a fost găsit

en: Go to homepage
ro_RO: Mergi la prima pagină

en: Note
ro_RO: Notiță

en: Customer details
ro_RO: Detalii Client

en: Your details
ro_RO: Detaliile dvs.

en: Product low in stock
ro_RO: Produs cu stoc redus

en: %s is low in stock.
ro_RO: %s este in stoc limitat.

en: Product out of stock
ro_RO: Produsul nu mai este pe stoc

en: %s is out of stock.
ro_RO: %s  nu mai este pe stoc.

en: Product Backorder
ro_RO: Produs pe Lista de Așteptare

en: %s units of %s have been backordered in order #%s.
ro_RO: %s bucăți din %s au fost precomandate în comanda #%s.

en: Address changed successfully.
ro_RO: Adresa a fost schimbată cu succes

en: Please enter your name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele dvs.

en: Please provide a valid email address.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o adresă de email validă

en: This email address is already registered.
ro_RO: Această adresă de e-mail este deja înregistrată.

en: Your current password is incorrect.
ro_RO: Parola actuală este incorectă.

en: Please fill out all password fields.
ro_RO: Vă rugăm să completați toate câmpurile de parolă.

en: Please enter your current password.
ro_RO: Vă rugăm introduceți parola actuală.

en: Please re-enter your password.
ro_RO: Vă rugăm să reintroduceți parola dvs.

en: Account details changed successfully.
ro_RO: Detaliile contului au fost schimbate cu succes.

en: Payment method added.
ro_RO: Metoda de plata a fost adaugată.

en: %s removed. %sUndo?%s
ro_RO: %s sterse. %sAnulare?%s

en: Item
ro_RO: Produs

en: You can only have 1 %s in your cart.
ro_RO: Puteți avea în Coș doar 1 %s.

en: Cart updated.
ro_RO: Coș actualizat.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
ro_RO: Coșul de Cumpărături a fost umplut cu produse comandate anterior.

en: Order cancelled by customer.
ro_RO: Comandă anulată de către client.

en: Your order was cancelled.
ro_RO: Comanda dvs. a fost anulată.

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ro_RO: Comanda dvs. nu mai poate fi anulată. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ro_RO: Vă rugăm să alegeţi cantitatea de produse pe care doriți să le adăugați în coş&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ro_RO: Vă rugăm selectați un produs pentru a-l adăuga în coș &hellip;

en: %s is a required field | %s are required fields
ro_RO[0]: % este un câmp obligatoriu
ro_RO[1]: % sunt câmpuri obligatorii
ro_RO[2]: % sunt câmpuri obligatorii

en: Please choose product options&hellip;
ro_RO: Vă rugăm selectați opțiunile produsului &hellip;

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Username is required.
ro_RO: Numele de utilizator este necesar.

en: Password is required.
ro_RO: Parola este necesară.

en: A user could not be found with this email address.
ro_RO: Nu a fost găsit nici un cont de utilizator înregistrat cu această adresă de e-mail.

en: You are now logged in as <strong>%s</strong>
ro_RO: Acum sunteți autentificat ca <strong>%s</strong>

en: Please enter your password.
ro_RO: Vă rugăm introduceți parola.

en: Passwords do not match.
ro_RO: Parolele nu se potrivesc.

en: Anti-spam field was filled in.
ro_RO: Câmpul anti-spam a fost completat.

en: Please select a rating
ro_RO: Vă rugăm selectați o notă

en: required
ro_RO: obligatoriu

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ro_RO: Ne pare rău, dar nu avem produse care sa corespundă criteriilor dvs. Vă rugăm încercați o altă combinație.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ro_RO: Ne pare rău, acest produs nu este disponibil. Te rugăm să alegi o altă combinație.

en: Select an option&hellip;
ro_RO: Selectează o opțiune&hellip;

en: Customer
ro_RO: Client

en: Shop Manager
ro_RO: Manager Magazin

en: View WooCommerce Settings
ro_RO: Vezi setările WooCommerce

en: View WooCommerce Documentation
ro_RO: Vezi documentația WooCommerce

en: Docs
ro_RO: Documentație

en: View WooCommerce API Docs
ro_RO: Vezi documentația API WooCommerce

en: API Docs
ro_RO: Documentație API

en: Visit Premium Customer Support Forum
ro_RO: Vizitează centrul de ajutor pentru clienții premium

en: Premium Support
ro_RO: Suport Premium

en: Failed to install/update the translation:
ro_RO: Nu sa reușit instala / actualiza traducerii:

en: Seems you don't have permission to do this!
ro_RO: Se pare că nu aveți permisiunea de a face acest lucru!

en: An authentication error occurred while updating the translation. Please try again or configure your %sUpgrade Constants%s.
ro_RO: O eroare de autentificare a avut loc in timpul actualizării traducerii. Vă rugăm să încercați din nou sau configurati-va %sConstantele de Actualizare%s.

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
ro_RO: Ne pare rau dar nu există nici o traducere disponibilă pentru limba dvs.  =/

en: Translations installed/updated successfully!
ro_RO: Traducerile instalate/actualizate cu succes!

en: (Includes %s)
ro_RO: (Include %s)

en: Product Categories
ro_RO: Categorii de Produse

en: Product Category
ro_RO: Categorie Produs

en: Search Product Categories
ro_RO: Caută prin Categoriile de Produs

en: All Product Categories
ro_RO: Toate Categoriile de Produs

en: Parent Product Category
ro_RO: Categorie Principală de Produs

en: Parent Product Category:
ro_RO: Categorie Principală de Produs:

en: Edit Product Category
ro_RO: Modifică Categorie Produs

en: Update Product Category
ro_RO: Actualizează Categorie Produs

en: Add New Product Category
ro_RO: Adaugă Categorie Nouă de Produs

en: New Product Category Name
ro_RO: Adaugă nume nou pentru Categorie de produs

en: Product Tags
ro_RO: Etichete Produs

en: Product Tag
ro_RO: Etichetă Produs

en: Search Product Tags
ro_RO: Caută prin Etichetele de Produs

en: All Product Tags
ro_RO: Toate Etichetele de Produs

en: Edit Product Tag
ro_RO: Modifică Etichetă de Produs

en: Update Product Tag
ro_RO: Actualizează Etichetă de Produs

en: Add New Product Tag
ro_RO: Adaugă Etichetă de Produs (?)

en: New Product Tag Name
ro_RO: Adaugă Etichetă Principală Produs

en: Popular Product Tags
ro_RO: Cele mai populare etichete

en: Separate Product Tags with commas
ro_RO: Separă etichetele de produs cu virgulă

en: Add or remove Product Tags
ro_RO: Adaugă sau elimină etichete de produs

en: Choose from the most used Product tags
ro_RO: Alege dintre cele mai folosite etichete de produs

en: No Product Tags found
ro_RO: Nu au fost găsite etichete de produs

en: Shipping Classes
ro_RO: Clase de Expediere

en: Shipping Class
ro_RO: Clasă de Expediere

en: Search Shipping Classes
ro_RO: Caută în Clasele de Expediere

en: All Shipping Classes
ro_RO: Toate Clasele de Expediere

en: Parent Shipping Class
ro_RO: Clasă Principală de Expediere

en: Parent Shipping Class:
ro_RO: Clasă Principală de Expediere:

en: Edit Shipping Class
ro_RO: Modfică Clasă de Expediere

en: Update Shipping Class
ro_RO: Actualizează Clasă de Expediere

en: Add New Shipping Class
ro_RO: Adaugă Clasă de Expediere

en: New Shipping Class Name
ro_RO: Adaugă nume nou pentru Clasă de Expediere

en: Search %s
ro_RO: Caută %s

en: All %s
ro_RO: Toate %s

en: Parent %s
ro_RO: Părinte %s

en: Parent %s:
ro_RO: Părinte %s:

en: Edit %s
ro_RO: Modifica %s

en: Update %s
ro_RO: Actualizează %s

en: Add New %s
ro_RO: Adaugă nou %s

en: New %s
ro_RO: Nou %s

en: Products
ro_RO: Produse

en: Product
ro_RO: Produs

en: Add Product
ro_RO: Adaugă Produs

en: Add New Product
ro_RO: Adaugă un Produs nou

en: Edit
ro_RO: Modifică

en: Edit Product
ro_RO: Editează Produs

en: New Product
ro_RO: Produs Nou

en: View Product
ro_RO: Vizualizează Produs

en: Search Products
ro_RO: Caută Produse

en: No Products found
ro_RO: Nu a fost găsit nici un produs

en: No Products found in trash
ro_RO: Nu a fost găsit nici un produs la Gunoi

en: Parent Product
ro_RO: Produs mamă

en: Product Image
ro_RO: Imagine produs

en: Set product image
ro_RO: Alege imagine produs

en: Remove product image
ro_RO: Șterge imagine produs

en: This is where you can add new products to your store.
ro_RO: De aici poți adăuga produse noi pentru magazin.

en: Variations
ro_RO: Variații

en: Orders
ro_RO: Comenzi

en: Order
ro_RO: Comandă

en: Add Order
ro_RO: Adaugă Comandă

en: Add New Order
ro_RO: Adaugă Comandă Nouă

en: Edit Order
ro_RO: Editează Comandă

en: New Order
ro_RO: Comandă Nouă

en: View Order
ro_RO: Vezi Comandă

en: Search Orders
ro_RO: Caută prin Comenzi

en: No Orders found
ro_RO: Nu a fost găsită nici o comandă

en: No Orders found in trash
ro_RO: Nu a fost găsită nici o comandă la Gunoi

en: Parent Orders
ro_RO: Părinte Comandă

en: This is where store orders are stored.
ro_RO: Aici sunt stocate Comenzile Magazinului

en: Refunds
ro_RO: Rambursări

en: Coupons
ro_RO: Cupoane

en: Coupon
ro_RO: Cupon

en: Add Coupon
ro_RO: Adaugă Cupon

en: Add New Coupon
ro_RO: Adaugă Cupon Nou

en: Edit Coupon
ro_RO: Modifică Cupon

en: New Coupon
ro_RO: Cupoane Nou

en: View Coupons
ro_RO: Vezi Cupoane

en: View Coupon
ro_RO: Vezi Cupoane

en: Search Coupons
ro_RO: Caută prin Cupoane

en: No Coupons found
ro_RO: Nici un Cupon nu a fost găsit

en: No Coupons found in trash
ro_RO: Nici un Cupon nu a fost găsit la Gunoi

en: Parent Coupon
ro_RO: Părinte Cupon

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ro_RO: De aici se pot adăuga cupoane ce pot fi utilizate de clienții magazinului.

en: Webhooks
ro_RO: Webhook-uri

en: Add Webhook
ro_RO: Adaugă Webhook

en: Add New Webhook
ro_RO: Adaugă Webhook nou

en: Edit Webhook
ro_RO: Editează Webhook

en: New Webhook
ro_RO: Webhook nou

en: View Webhooks
ro_RO: Vizualizează Webhook-uri

en: View Webhook
ro_RO: Vizualizează Webhook

en: Search Webhooks
ro_RO: Caută Webhook-uri

en: No Webhooks found
ro_RO: Nu s-au găsit Webhook-uri

en: No Webhooks found in trash
ro_RO: Nu s-au găsit Webhook-uri in gunoi

en: Parent Webhook
ro_RO: Webhook părinte

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: În procesare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: În procesare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: În procesare <span class="count">(%s)</span>

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Completă <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Complete <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Completă <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Anulată <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Anulate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Anulată <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Returnată <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Returnate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Returnată <span class="count">(%s)</span>

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Eșuată <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Eșuată <span class="count">(%s)</span>

en: Buy product
ro_RO: Cumpără produsul

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

en: Select options
ro_RO: Selectează opțiuni

en: This variable product has no active variations so cannot be published. Changing status to draft.
ro_RO: Acest produs variabil nu are variații active, implicit nu poate fi publicat. Statusul a fost schimbat in ciorna.

en: Pay for Order
ro_RO: Plătește pentru Comandă

en: Order Received
ro_RO: Comanda Primită

en: Order #%s
ro_RO: Comanda #%s

en: Edit Account Details
ro_RO: Editeaza Detalii Cont

en: Edit Address
ro_RO: Modifică Adresa

en: Add Payment Method
ro_RO: Adaugă o Modalitate de Plată

en: Lost Password
ro_RO: Ai uitat parola

en: Cancelled order
ro_RO: Comenzi anulate

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
ro_RO: [{site_title}] Comanda anulata ({order_number})

en: Enable/Disable
ro_RO: Activează / Dezactivează

en: Enable this email notification
ro_RO: Activează această notificare de e-mail

en: Recipient(s)
ro_RO: Destinatar(i)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
ro_RO: Introduceți desitanatarii (separați prin virgulă). Implicit către <code>%s</code>.

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
ro_RO: Această setare controlează Subiectul Emailului.Lasă cîmpul gol pentru a utiliza forma setată implicit: <code>%s</code>.

en: Email Heading
ro_RO: Antet Email

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
ro_RO: Aceasta controlează Antetul principal conținut în notificările prin email. Lăsaţi liber pentru a utiliza Antetul implicit: <code>%s</code>.

en: Email type
ro_RO: Tip email

en: Choose which format of email to send.
ro_RO: Alege formatul folosit pentru trimiterea e-mailurilor.

en: Completed order
ro_RO: Comandă finalizată

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
ro_RO: E-mailuri "Comandă completă" sunt trimise către client atunci când comanda este marcată ca completă / finalizată și de obicei înseamnă că articolele din comandă au fost expediate.

en: Your order is complete
ro_RO: Comanda dvs. a fost completă.

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
ro_RO: Comanda ta de la {site_title} din data {order_date} este finalizată

en: Your order is complete - download your files
ro_RO: Comanda dvs. este completă - descărcați fișierele dvs.

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete - download your files
ro_RO: Comanda ta de la {site_title} din data {order_date} este finalizată - descarcă fișierele tale

en: Defaults to <code>%s</code>
ro_RO: Implicit la <code>%s</code>

en: Subject (downloadable)
ro_RO: Subiect (Descărcabil)

en: Email Heading (downloadable)
ro_RO: Antet Email (Produs Descărcabil)

en: Customer invoice
ro_RO: Factură Client

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
ro_RO: Emailurile "Factura Client" sunt trimise catre client atunci cand plaseaza o comanda si includ detaliile comenzii și un link-uri pentru plata acesteia.

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
ro_RO: Factura pentru comanda {order_number} din {order_date}

en: Invoice for order {order_number}
ro_RO: Factură pentru Comanda {order_number}

en: Your {site_title} order from {order_date}
ro_RO: Comanda ta de la {site_title} din data {order_date}

en: Order {order_number} details
ro_RO: Detalii Comandă {order_number}

en: New account
ro_RO: Cont Nou

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
ro_RO: Emailurile "Client Nou" sunt trimise atunci când un client se înregistrează în Pagina Finalizare Comandă sau Pagina Contul Meu

en: Your account on {site_title}
ro_RO: Contul tău la {site_title}

en: Welcome to {site_title}
ro_RO: Bine ai venit la {site_title}

en: Customer note
ro_RO: Mențiune Client

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
ro_RO: Emailurile pentru Notițe Client - sunt trimise atunci când adaugi o notită la o comandă

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
ro_RO: Comentariu adăugat la comanda ta de la {site_title} din data {order_date}

en: A note has been added to your order
ro_RO: A fost adăugată o notiță comenzii tale

en: Processing order
ro_RO: Comanda în curs de procesare

en: This is an order notification sent to customers containing their order details after payment.
ro_RO: Aceasta este o notificare care este trimisă la client care conține detaliile comenzii după efectuarea plății.

en: Thank you for your order
ro_RO: Mulțumim pentru comanda dvs.

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
ro_RO: Chitanța ta pentru comanda de la {site_title} din data {order_date}

en: Reset password
ro_RO: Resetează parola

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
ro_RO: Emailurile "Resetare Parola" sunt trimise atunci când un client își resetează parola.

en: Password Reset for {site_title}
ro_RO: Resetare parolă pentru {site_title}

en: Password Reset Instructions
ro_RO: Instrucțiuni pentru Resetarea Parolei

en: New order
ro_RO: Comandă Nouă

en: New customer order
ro_RO: Comandă client nou

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
ro_RO: [{site_title}] Comandă nouă de la client ({order_number}) - {order_date}

en: Plain text
ro_RO: Text Simplu

en: Multipart
ro_RO: Mai multe părţi

en: Could not write to template file.
ro_RO: Nu am putut scrie în fișierul șablon.

en: Template file copied to theme.
ro_RO: Fișier șablon copiat în directorul temei.

en: Template file deleted from theme.
ro_RO: Fișier șablon șters din temă.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ro_RO: Acţiunea a eşuat. Te rugăm reîmprospătează pagina şi încearcă din nou.

en: HTML template
ro_RO: Șablon - format HTML

en: Plain text template
ro_RO: Șablon - format text simplu

en: Delete template file
ro_RO: Șterge fișierul șablon

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
ro_RO: Acest șablon a fost înlocuit de tema dvs. și poate fi găsit la în: <code>%s</code>.

en: Copy file to theme
ro_RO: Copiază fișierul în directorul temei curente

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
ro_RO: Pentru a înlocui şi edita acest şablon de e-mail, copiază <code>%s</code> în directorul: <code>%s</code> din interiorul temei active.

en: File was not found.
ro_RO: Fișierul nu a fost găsit.

en: View template
ro_RO: Vizualizează șablon

en: Hide template
ro_RO: Ascunde șablon

en: Are you sure you want to delete this template file?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest șablon?

en: Allows payments by BACS, more commonly known as direct bank/wire transfer.
ro_RO: Permite plăti prin intermediul BACS, mai comun cunoscut ca transfer bancar.

en: Enable Bank Transfer
ro_RO: Activează opțiunea de Transfer Bancar

en: Title
ro_RO: Titlu

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ro_RO: Această opțiune controlează titlul pe care utilizatorul îl vede în timpul procesării comenzii.

en: Direct Bank Transfer
ro_RO: Transfer Bancar direct

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
ro_RO: Descrierea metodei de plată care va fi afișată clientului în momentul finalizării comenzii.

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order won't be shipped until the funds have cleared in our account.
ro_RO: Efectuază transferul bancar direct în contul nostru. Folosește numărul comenzi ca referință de plată. Comandă nu va fi expediată până nu vom avea confirmarea transmiterii fondurilor în contul nostru.

en: Instructions
ro_RO: Instrucțiuni

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
ro_RO: Instrucțiuni ce vor fi adăugate pe pagina de comandă finalizată și în e-mailuri.

en: Sort Code
ro_RO: Cod Sortare

en: Account Details
ro_RO: Detalii Cont

en: Account Name
ro_RO: Titular Cont

en: Account Number
ro_RO: Număr Cont

en: Bank Name
ro_RO: Bancă

en: + Add Account
ro_RO: + Adaugă cont bancar

en: Remove selected account(s)
ro_RO: Șterge contul/conturile selectate

en: Our Bank Details
ro_RO: Detaliile noastre bancare

en: Awaiting BACS payment
ro_RO: Așteaptă confirmare plată Transfer Bancar

en: Bank Transit Number
ro_RO: Numar Transactie Bancara

en: Branch Sort
ro_RO: Numar De Sucursala

en: Routing Number
ro_RO: Număr de rutare

en: Branch Code
ro_RO: Codul Sucursalei

en: Cheque
ro_RO: CEC

en: Allows cheque payments. Why would you take cheques in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
ro_RO: Permite efectuarea de plăți prin cec-uri. De ce ați accepta plata prin cec-uri în ziua de astăzi?! Probabil nu ai accepta, însă această opțiune îți permite să faci teste de cumpărare a unui produs și să verifici redirecționările către restul paginilor după plasarea unei comenzi.

en: Enable Cheque Payment
ro_RO: Acceptă plăți cu cecuri

en: Cheque Payment
ro_RO: Cec de plată

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
ro_RO: Vă rugăm să trimiteți cecu-ul dvs. către Nume Magazin, strada Magazin, oraș Magazin, județ Magazin, cod poștal Magazin

en: Awaiting cheque payment
ro_RO: Plata prin cec este așteptată

en: Cash on Delivery
ro_RO: Plata la Destinație » Ramburs

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
ro_RO: Clienții plătesc numerar, la livrare.

en: Enable COD
ro_RO: Plata Ramburs

en: Enable Cash on Delivery
ro_RO: Activează Plata Ramburs?

en: Payment method description that the customer will see on your website.
ro_RO: Descrierea metodei de plată pe care clientul o vede pe site.

en: Pay with cash upon delivery.
ro_RO: Platește cu numerar la Livare.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
ro_RO: Instrucțiunile vor fi adăugate pe pagina MULŢUMIM.

en: Enable for shipping methods
ro_RO: Activează pentru Metodele de Livrare

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
ro_RO: Dacă această metodă (Plată Ramburs) este disponilbilă numai pentru anumite metode de livrare, introduceţi-le aici. Lăsaţi gol pentru a activa pentru toate metodele.

en: Select shipping methods
ro_RO: Selectează modalitatea de expediere

en: Payment to be made upon delivery.
ro_RO: Plata va fi efectuată la livrarea comenzii.

en: Proceed to PayPal
ro_RO: Continuă la PayPal

en: PayPal Acceptance Mark
ro_RO: Aceeptarea de logouri de catre Paypal (PayPal logos, grafica si butoane.)

en: What is PayPal?
ro_RO: Ce este PayPal ?

en: Gateway Disabled
ro_RO: Portal Dezactivat

en: PayPal does not support your store currency.
ro_RO: PayPal nu suportă moneda setată implicit pentru magazinul tău.

en: Refunded %s - Refund ID: %s
ro_RO: Rambursat %s - ID Rambursare: %s

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
ro_RO: Eroare de validare: monedele PayPal nu corespund (cod %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
ro_RO: Eroare în timpul Validării: Sumele PayPal nu se potrivesc (brut %s ).

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
ro_RO: Eroare în timpul Validării: Răspunul PayPal IPN este de la o adresă de email diferită (%s).

en: IPN payment completed
ro_RO: Plată IPN finalizată

en: Payment pending: %s
ro_RO: Plată în așteptare: %s

en: Payment %s via IPN.
ro_RO: Plata %s prin IPN

en: Payment for order #%s refunded/reversed
ro_RO: Plata pentru comanda #%s a fost rambursată / inversată

en: Payment for order #%s reversed
ro_RO: Plata pentru comanda #%s a fost  inversată

en: Reversal cancelled for order #%s
ro_RO: Inversare anulată pentru comanda #%s

en: Order #%s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %s
ro_RO: Comanda #%s a avut o inversare anulată. Vă rugăm să verificați statutul de plată și actualizați starea comenzii în consecință aici: %s

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
ro_RO: Eroare de validare: Sumele PayPal nu se potrivesc (sumă %s).

en: PDT payment completed
ro_RO: Plată PDT finalizată

en: Shipping via %s
ro_RO: Expediere prin intermediul %s

en: Enable PayPal standard
ro_RO: Activează PayPal standard

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ro_RO: Aceasta opțiune controlează ceea ce utilizator va vedea în timpul plasării comenzii.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
ro_RO: Plătește prin PayPal; Nu poți plăti cu cardul tău de credit dacă nu ai un cont PayPal.

en: PayPal Email
ro_RO: Adresa contului de PayPal

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
ro_RO: Adresa de email cu care a fost creat contul de PayPal; Această adresă de email este necesară pentru ca plățile să fie procesate direct în contul tău de PayPal.

en: Enable PayPal sandbox
ro_RO: Activează Modul de Testare pentru PayPal

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
ro_RO: Modul de Testare PayPal poate fi utilizat pentru verificarea stării de funcționare a magazinului. Pentru a putea utiliza acest mod trebuie să vă înregistrați creați un cont dezvoltator <a href="%s">de aici</a>.

en: Debug Log
ro_RO: Jurnal Depanare

en: Enable logging
ro_RO: Activează înregistrarea informațiilor

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>%s</code>
ro_RO: Jurnalul de evenimente PayPal, cum ar fi solicitările IPN, în interiorul <code>%s</code>

en: Advanced options
ro_RO: Opțiuni avansate

en: Receiver Email
ro_RO: Adresa la care se vor primi emailurile

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
ro_RO: În cazul în care adresa de e-mail principală a contului PayPal diferă de e-mail PayPal introdus mai sus, introduceti adresa de e-mail principală pentru primit a contul dvs. PayPal aici. Acesta este utilizată pentru a valida cererile IPN.

en: PayPal Identity Token
ro_RO: Cheie identitate PayPal

en: Invoice Prefix
ro_RO: Prefix Factură

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un prefix pentru numerele de facturi. Dacă utilizați contul dvs. de PayPal pentru mai multe magazine, asigurați-vă că acest prefix este unic, deoarece PayPal nu va permite comenzi cu același număr al facturii.

en: Shipping Details
ro_RO: Detalii Livrare

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
ro_RO: În locul informațiilor de facturare, trimite informațiile de livrare.

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
ro_RO: Activează "suprascriere_adresa" pentru a preveni modificarea informației.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
ro_RO: PayPal verifică adresele, de aceea aceasă setare poate cauza erori, recomandăm să o păstrați dezactivată.

en: Payment Action
ro_RO: Acțiune plată

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ro_RO: Alege dacă dorești să se efectueze plata imediat sau să doar autorizezi suma de plată.

en: Capture
ro_RO: Plată imediată

en: Authorize
ro_RO: Autorizare sumă

en: Page Style
ro_RO: Stil pagină

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
ro_RO: Opțional, introduceți numele paginii pe care doriți să o folosiți ca șablon. Aceste tipuri de pagină sunt definite în contul dvs. PayPal.

en: Optional
ro_RO: Opțional

en: API Credentials
ro_RO: Date de acces API

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your PayPal API Credentials %shere%s.
ro_RO: Introduceți datele de acces la PayPal API pentru a procesa rambursarile prin PayPal. Aflați cum puteți accesa datele dvs. de acces pentru PayPal API %saici%s.

en: API Username
ro_RO: Nume utilizator API

en: Get your API credentials from PayPal.
ro_RO: Obtine date de acces la API de la PayPal

en: API Password
ro_RO: Parola API

en: API Signature
ro_RO: Semnătura API

en: Please make sure your card details have been entered correctly and that your browser supports JavaScript.
ro_RO: Te rog să te asiguri că detaliile cardului au fost introduse corect și că browserul tău suportă JavaScript.

en: Developers: Please make sure that you're including jQuery and there are no JavaScript errors on the page.
ro_RO: Dezvoltatori: Vă rog să va asigurați că ați inclus jQuery și că nu aveți erori JavaScript în pagină.

en: Error creating user in Simplify Commerce.
ro_RO: Eroare creare utilizator in aplicația Simplify Commerce.

en: Sorry, the minimum allowed order total is 0.50 to use this payment method.
ro_RO: Ne pare rău dar minimul alocat pentru o comandă este 0.50 utilizând această metodă de plată.

en: Customer not found
ro_RO: Clientul nu a fost găsit

en: %s - Order #%s
ro_RO: %s - Comanda #%s

en: Simplify payment approved (ID: %s, Auth Code: %s)
ro_RO: Plată prin Simplify aprobată (ID: %s, Cod Autorizare: %s)

en: Simplify payment declined
ro_RO: Aplicația Simplify refuză plata

en: Payment was declined - please try another card.
ro_RO: Plata a fost refuzată - te rog să încerci cu un alt card.

en: Simplify Transaction Failed (%s)
ro_RO: Tranzacția prin aplicația Simplify a eșuat (%s)

en: %s - Pre-order for "%s"
ro_RO: %s - Pre-comandă pentru "%s"

en: (Order #%s)
ro_RO: (Comanda #%s)

en: Payment was declined - the customer need to try another card.
ro_RO: Plata a fost refuzată - clientul este solicitat să încerce cu un alt card.

en: Payment was declined by Simplify Commerce.
ro_RO: Plata a fost refuzată de către sistemul simplificat de plata

en: Simplify Commerce
ro_RO: Aplicația Simplify Commerce

en: Take payments via Simplify Commerce - uses simplify.js to create card tokens and the Simplify Commerce SDK. Requires SSL when sandbox is disabled.
ro_RO: Accepta plăți prin Simplify Commerce - folosește simplify.js a crea token-uri de acces pentru carduri și Simplify Commerce SDK. Necesită SSL când modul de testare este dezactivat.

en: Simplify Commerce by Mastercard
ro_RO: Aplicația Simplify Commerce de la Mastercard

en: Getting started
ro_RO: Primii pași

en: Simplify Commerce is your merchant account and payment gateway all rolled into one. Choose Simplify Commerce as your WooCommerce payment gateway to get access to your money quickly with a powerful, secure payment engine backed by MasterCard.
ro_RO: Simplify Commerce este contul dvs. de comerciant și gateway-ul de plată, toate la un loc. Alege Simplify Commerce ca gateway-ul de plată WooCommerce pentru a avea acces la banii rapid, cu un motor puternic de plată, securizat susținută de MasterCard.

en: Sign up for Simplify Commerce
ro_RO: Înregistrați-vă pentru Simplify Commerce

en: Learn more
ro_RO: Află mai multe

en: Simplify Commerce Error: Simplify commerce requires PHP 5.3 and above. You are using version %s.
ro_RO: Eroare Simplify Commerce: Simplify commerce necesită PHP 5.3 și mai sus. Utilizați versiunea %s.

en: Simplify Commerce Error: Please enter your public and private keys
ro_RO: Eroare Simplify Commerce: Vă rugăm să introduceți cheile publice și private

en: Simplify Commerce is enabled, but the <a href="%s">force SSL option</a> is disabled; your checkout may not be secure! Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate - Simplify Commerce will only work in sandbox mode.
ro_RO: Simplify Commerce este activată, dar <a href="%s"> opțiunea forteaz SSL </a> este dezactivată; finalizarea comenzii poate să nu fie sigură! Vă rugăm să activați SSL și asigurați-vă serverul dvs. are un certificat SSL valabil - Simplify Commerce va funcționa doar în modul de testare.

en: Enable Simplify Commerce
ro_RO: Activează Simplify Commerce

en: Credit card
ro_RO: Card de credit

en: Payment Mode
ro_RO: Modalitate de Plata

en: Enable Hosted Payments
ro_RO: Activează Plaţi Găzduite

en: Hosted Payments
ro_RO: Plaţi Găzduite

en: Set the color of the buttons and titles on the modal dialog.
ro_RO: Setați culoarea butoanelor și titlurile din dialogul modal.

en: Sandbox
ro_RO: Testare

en: Enable Sandbox Mode
ro_RO: Activează modul de testare

en: Place the payment gateway in sandbox mode using sandbox API keys (real payments will not be taken).
ro_RO: Mutați gateway-ul de plată în modul de testare folosind codurile API de testare (nu vor fi procesate plăți reale).

en: Sandbox Public Key
ro_RO: Cheie Publică pentru Modul de Testare

en: Get your API keys from your Simplify account: Settings > API Keys.
ro_RO: Obtineti cheile API din contul dvs. Simplify: Setări> Chei API.

en: Sandbox Private Key
ro_RO: Cheie Privată  pentru Modul de Testare

en: Public Key
ro_RO: Cheie publică

en: Private Key
ro_RO: Cheie privată

en: TEST MODE ENABLED. Use a test card: %s
ro_RO: MOD TEST ACTIVAT. Utilizeaza cardul de test: %s

en: Expiry Month
ro_RO: Luna expirării

en: Expiry Year
ro_RO: Anul expirării

en: is invalid
ro_RO: este invalid

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with credit card using Simplify Commerce by MasterCard.
ro_RO: Vă mulțumim pentru comanda dumneavoastră, vă rugăm să faceți clic pe butonul de mai jos pentru a plăti cu cardul de credit / debit, folosind Simplify Commerce de la MasterCard.

en: Pay Now
ro_RO: Plateste Acum

en: Cancel order &amp; restore cart
ro_RO: Anulează comand &amp; restaurează Coșul

en: Refund was declined.
ro_RO: Rambursarea a fost refuzată.

en: %s - Subscription for "%s"
ro_RO: %s - Abonament pentru "%s"

en: Flat Rate
ro_RO: Cost Fix

en: Enable this shipping method
ro_RO: Activează această Metodă de Livrare

en: Method Title
ro_RO: Titlu Metodă

en: Availability
ro_RO: Disponibilitate

en: All allowed countries
ro_RO: Toate țările permise

en: Specific Countries
ro_RO: Anumite țări

en: Select some countries
ro_RO: Selectează țări

en: Tax Status
ro_RO: Status Taxe

en: Taxable
ro_RO: Taxabil

en: N/A
ro_RO: N / A

en: Additional Rates
ro_RO: Taxe Adiționale

en: One per line: Option Name | Additional Cost [+- Percents] | Per Cost Type (order, class, or item) Example: <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
ro_RO: Câte unul pe fiecare rând: Nume Opțiune | Cost Suplimentar [+ - Procente] | Cost per Tip (comanda, clasa, sau articol) Exemplu: <code>PRIORIPOST | 6,95 [+ 0,2%] | comanda</ code>.

en: Option Name | Additional Cost [+- Percents%] | Per Cost Type (order, class, or item)
ro_RO: Numele Opțiune | Costuri Suplimentare [+ - Procente%] | Per Cost tip (comanda, clasa, sau element)

en: Free Shipping
ro_RO: Livrare Gratuită

en: Enable Free Shipping
ro_RO: Activează Livrare Gratuită

en: Method availability
ro_RO: Disponibilitate metodă

en: Free Shipping Requires...
ro_RO: Livrare Gratuită Necesită ...

en: A valid free shipping coupon
ro_RO: Cupon Valid pentru Livrare Gratuită

en: A minimum order amount (defined below)
ro_RO: O Valoare minimă a Comenzii (definită mai jos)

en: A minimum order amount OR a coupon
ro_RO: O Valoare minimă a Comenzii  (definită mai jos) SAU cupon

en: A minimum order amount AND a coupon
ro_RO: O Valoare minimă a Comenzii (definită mai jos) ȘI cupon

en: Minimum Order Amount
ro_RO: Comandă minimă

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
ro_RO: Pentru a beneficia de Livrare Gratuită, vizitatorii trebuie să aibă o comandă cu această valoare minimă (dacă este activată mai sus).

en: Selected countries
ro_RO: Țări selectate

en: Excluding selected countries
ro_RO: Excluzând țările selectate

en: Local Delivery
ro_RO: Livrare Locală

en: Local delivery is a simple shipping method for delivering orders locally.
ro_RO: Livrare locală este o metodă simplă de expediere locală a comenzilor.

en: Enable
ro_RO: Activează

en: Enable local delivery
ro_RO: Activează Livrare Locală

en: Fee Type
ro_RO: Tip Comision

en: How to calculate delivery charges
ro_RO: Cum se calculează costurile de livrare

en: Fixed amount
ro_RO: Sumă Fixă

en: Percentage of cart total
ro_RO: Procent din totalul Coșului

en: Fixed amount per product
ro_RO: Sumă fixă per produs

en: Delivery Fee
ro_RO: Taxă de Livrare

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
ro_RO: Cât costă Livrarea Locală? (Suma introdusă este ignorată dacă se alege Gratuit). Lasă câmpul gol pentru a dezactiva.

en: Allowed Zip/Post Codes
ro_RO: Coduri Poștale Acceptate

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
ro_RO: Codurile separate cu o virgulă. Acceptă metacaractere, de exemplu, <code>P*</code> se va potrivi cu un cod poștal ca PE30. De asemenea, acceptă un model, de exemplu, <code>NG1 ___</code> se potriveste NG1 1AA dar nu NG10 1AA

en: Local Pickup
ro_RO: Ridicare de la Sediu

en: Local pickup is a simple method which allows customers to pick up orders themselves.
ro_RO: Ridicarea de la Sediu este o metodă simplă prin care clientul își ridică singur comanda.

en: Enable local pickup
ro_RO: Activează preluare locală

en: What zip/post codes are available for local pickup?
ro_RO: Ce coduri zip/poștale sunt disponibile pentru livrare locală?

en: Shipping costs updated.
ro_RO: Costuri de livrare actualizate.

en: Invalid order. If you have an account please log in and try again.
ro_RO: Comandă invalidă. Dacă aveți un cont conectați-vă și încercați din nou.

en: My Account
ro_RO: Contul Meu

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ro_RO: Statutul acestei comenzi este &ldquo;%s&rdquo;&mdash; si nu poate fi plătită. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de asistență.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
ro_RO: Ne pare rău, această comandă este invalidă și nu se poate efectua o plată pentru aceasta.

en: Order Number:
ro_RO: Număr Comandă:

en: Date:
ro_RO: Data:

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
ro_RO: Totalul comenzii a fost actualizat. Vă rugăm confirmați comanda dvs. prin apăsarea butonului "Plasare Comandă" de la sfârșitul paginii.

en: Your password has been reset.
ro_RO: Parola dvs. a fost resetată

en: Log in
ro_RO: Autentificare

en: Enter a username or e-mail address.
ro_RO: Introduceți un nume de utilizator sau o adresă de email.

en: Invalid username or e-mail.
ro_RO: Nume Utilizator sau Email Incorect.

en: Password reset is not allowed for this user
ro_RO: Ne pare rău,dar din păcate, resetarea parolei nu este permisă pentru acest utilizator.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ro_RO: Vă rugăm verificați-vă e-mailul pentru link-ul de confirmare.

en: Invalid key
ro_RO: Cheie invalidă.

en: Add a new payment method.
ro_RO: Adaugă o nouă metodă de plată.

en: Please enter a valid order ID
ro_RO: Vă rugăm introduceți un ID (Cod Identificare) comandă valid

en: Please enter a valid order email
ro_RO: Vă rugă introduceți o adresă de email validă pentru comandă.

en: Sorry, we could not find that order ID in our database.
ro_RO: Ne pare rău, nu am putut găsi ID-ul acelei comenzi în baza de date.

en: Select
ro_RO: Selectează

en: This product is protected and cannot be purchased.
ro_RO: Acest produs este protejat și nu poate fi achiziționat.

en: Continue Shopping
ro_RO: Continuați Cumpărăturile

en: Coupon:
ro_RO: Cupon:

en: Free shipping coupon
ro_RO: Cupon Livrare Gratuită

en: [Remove]
ro_RO: [Șterge]

en: Free
ro_RO: Gratis!

en: Order &ndash; %s
ro_RO: Comanda &ndash; %s

en: Invalid order status
ro_RO: Stare invalidă comandă

en: Invalid order ID
ro_RO: ID-ul comenzii este invalid

en: United Arab Emirates Dirham
ro_RO: Emiratele Arabe Unite Dirham

en: Australian Dollars
ro_RO: Dolari australieni

en: Bangladeshi Taka
ro_RO: Taka Bangladesh

en: Brazilian Real
ro_RO: Real brazilian

en: Bulgarian Lev
ro_RO: Leva bulgărească

en: Canadian Dollars
ro_RO: Dolari Canadieni

en: Chilean Peso
ro_RO: Peso chilian

en: Chinese Yuan
ro_RO: Yuan chinezesc

en: Colombian Peso
ro_RO: Peso columbian

en: Czech Koruna
ro_RO: Coroană cehească

en: Danish Krone
ro_RO: Coroană daneză

en: Dominican Peso
ro_RO: Peso Dominican

en: Euros
ro_RO: Euro

en: Hong Kong Dollar
ro_RO: Dolar Hong Kong

en: Croatia kuna
ro_RO: Kuna croată

en: Hungarian Forint
ro_RO: Forint unguresc

en: Icelandic krona
ro_RO: Coroană islandeză

en: Indonesia Rupiah
ro_RO: Rupie indoneziană

en: Indian Rupee
ro_RO: Rupie Indiană

en: Nepali Rupee
ro_RO: Rupie Nepal

en: Israeli Shekel
ro_RO: Shekel israelian

en: Japanese Yen
ro_RO: Yen japonez

en: South Korean Won
ro_RO: Woni sud-coreeni

en: Malaysian Ringgits
ro_RO: Ringiti Malaizieni

en: Mexican Peso
ro_RO: Peso mexican

en: Nigerian Naira
ro_RO: Naira nigeriană

en: Norwegian Krone
ro_RO: Coroană norvegiană

en: New Zealand Dollar
ro_RO: Dolar nou-zeelandeez

en: Philippine Pesos
ro_RO: Peso filipineze

en: Polish Zloty
ro_RO: Zlot polonez

en: Pounds Sterling
ro_RO: Lire Sterline

en: Romanian Leu
ro_RO: Lei

en: Russian Ruble
ro_RO: Rublă rusească

en: Singapore Dollar
ro_RO: Dolar singaporean

en: South African rand
ro_RO: Rand Sud African

en: Swedish Krona
ro_RO: Coroană suedeză

en: Swiss Franc
ro_RO: Franc Elvețian

en: Taiwan New Dollars
ro_RO: Dolari noi Taiwan

en: Thai Baht
ro_RO: Baht thailandez

en: Turkish Lira
ro_RO: Liră turcească

en: US Dollars
ro_RO: Dolar American

en: Vietnamese Dong
ro_RO: Dong vietnamez

en: Egyptian Pound
ro_RO: Liră egipteană

en: Cart Discount
ro_RO: Reducere Coș

en: Cart % Discount
ro_RO: Reducere % Coș

en: Product Discount
ro_RO: Reducere Produs

en: Product % Discount
ro_RO: Reducere % Produs

en: The shop_order_status taxonomy is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
ro_RO: Taxonomia shop_order_status nu mai este in WooCommerce 2.2! Ar trebui să folosiți noul WooCommerce post_status în schimb, <a href="%s"> citește mai mult ... </a>

en: The "publish" order status is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
ro_RO: Statusul de "publica" comanda nu mai este in WooCommerce 2.2! Ar trebui să folosiți noul WooCommerce post_status în schimb, <a href="%s"> citește mai mult ... </a>

en: This function should not be called before woocommerce_init.
ro_RO: Această funcție nu ar trebui să fie apelată înainte de woocommerce_init.

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
ro_RO: Comenzile neachitate au fost anulate - Limita de timp în care se putea efectua plata a fost atinsă.

en: Refund &ndash; %s
ro_RO: Rambursarea &ndash; %s

en: Simple product
ro_RO: Produs Simplu

en: Grouped product
ro_RO: Produs Grupat

en: External/Affiliate product
ro_RO: Produs Extern / Afiliat

en: Variable product
ro_RO: Produs Variabil

en: New products
ro_RO: Produse noi

en: New products added to %s
ro_RO: Produse noi adăugate la %s

en: New products tagged %s
ro_RO: Produse noi etichetate cu %s

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ro_RO: Acesta este un magazin demo pentru testare &mdash; nici o comandă nu va fi onorată.

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Rezultatele Căutării &ldquo;%s&rdquo;

en: &nbsp;&ndash; Page %s
ro_RO: &nbsp;&ndash; Pagina %s

en: Default sorting
ro_RO: Sortare implicită

en: Sort by popularity
ro_RO: Sortează după popularitate

en: Sort by average rating
ro_RO: Sortează după Nota Medie

en: Sort by newness
ro_RO: Sortează după noutate

en: Sort by price: low to high
ro_RO: Sortează după preț: Mic la Mare

en: Sort by price: high to low
ro_RO: Sortează după preț: Mare la Mic

en: Additional Information
ro_RO: Informații adiționale

en: Reviews (%d)
ro_RO: Recenzii (%d)

en: Use $args argument as an array instead. Deprecated argument will be removed in WC 2.2.
ro_RO: Folosește argument $args într-un array ca înlocuitor. Acest argument învechit va fi înlăturat în WC 2.2.

en: Place order
ro_RO: Plasează Comanda

en: Select a country&hellip;
ro_RO: Selectează țara&hellip;

en: Update country
ro_RO: Actualizează țara

en: Select a state&hellip;
ro_RO: Selectează Stat&hellip;

en: Choose an option
ro_RO: Alegeți o opțiune

en: Select a category
ro_RO: Selectează o categorie

en: Uncategorized
ro_RO: Fără Categorie

en: An account is already registered with your email address. Please login.
ro_RO: Există deja un cont înregistrat cu această adresă de email. Vă rugăm să vă autentificați.

en: Please enter a valid account username.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un nume de utilizator valid.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ro_RO: Există deja un cont înregistrat cu acest nume utilizator. Alegeți altul.

en: Please enter an account password.
ro_RO: Vă rugăm introduceți o parolă pentru cont.

en: ERROR
ro_RO: EROARE

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
ro_RO: Nu te putem înregistra&hellip; Mai încearcă odată, nu ezita să ne contactezi dacă problemele continuă.

en: Active
ro_RO: Activ

en: Paused
ro_RO: In asteptare

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Display the user's Cart in the sidebar.
ro_RO: Afișează Coșul de Cumpărături în Bara Laterală.

en: WooCommerce Cart
ro_RO: WooCommerce Coş

en: Cart
ro_RO: Coș

en: Hide if cart is empty
ro_RO: Ascunde în cazul în care Coșul este gol

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
ro_RO: Afişează filtrele active, astfel încât utilizatorii le pot vede şi dezactiva.

en: Active Filters
ro_RO: Filtre active

en: Remove filter
ro_RO: Șterge filtru

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
ro_RO: Afișează un widget cu atribute ce permite filtrarea produsele atunci când este vizualizată o pagină de categorie.

en: Filter by
ro_RO: Filtrează după

en: Attribute
ro_RO: Atribut

en: Display type
ro_RO: Mod de afisare

en: List
ro_RO: Listă

en: Dropdown
ro_RO: Selecție

en: Query type
ro_RO: Mod interogare

en: AND
ro_RO: ŞI

en: OR
ro_RO: SAU

en: Any %s
ro_RO: Orice %s

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
ro_RO: Afișează un filtru de preț într-un widget ce permite micșorarea listei de produse afișate, în funcție de minimul și maximul ales.

en: WooCommerce Price Filter
ro_RO: WooCommerce Filtrează după Preţ

en: Filter by price
ro_RO: Filtrează după preț

en: Min price
ro_RO: Preț Minim

en: Max price
ro_RO: Preț Maxim

en: Filter
ro_RO: Filtrează

en: Price:
ro_RO: Preț:

en: A list or dropdown of product categories.
ro_RO: O listă cu selector de categorii de produse.

en: WooCommerce Product Categories
ro_RO: WooCommerce Categorii de Produse

en: Order by
ro_RO: Ordonează după

en: Category Order
ro_RO: Sortează după Categorie

en: Show as dropdown
ro_RO: Afișează ca selectție

en: Show product counts
ro_RO: Afișează numărul de produse

en: Show hierarchy
ro_RO: Afișează ierarhie

en: Only show children of the current category
ro_RO: Arată numai subcategoriile din categoria curentă

en: No product categories exist.
ro_RO: Nu există nici o categorie de produs.

en: A Search box for products only.
ro_RO: O căsuță de căutare doar pentru produse.

en: WooCommerce Product Search
ro_RO: WooCommerce Caută Produs

en: Your most used product tags in cloud format.
ro_RO: Cele mai utilizate produse în format nor.

en: WooCommerce Product Tags
ro_RO: WooCommerce Etichete Produs

en: Display a list of your products on your site.
ro_RO: Afișează o listă de produse pe site-ul tău.

en: WooCommerce Products
ro_RO: Produse WooCommerce

en: Number of products to show
ro_RO: Numărul produselor care vor fi afișate

en: Show
ro_RO: Afiseaza

en: All Products
ro_RO: Toate Produsele

en: Featured Products
ro_RO: Produse Recomandate

en: On-sale Products
ro_RO: Produse Reduse

en: Date
ro_RO: Data

en: Price
ro_RO: Preț

en: Random
ro_RO: Aleator

en: Sales
ro_RO: Vânzări

en: Hide free products
ro_RO: Ascunde produsele gratuite

en: Show hidden products
ro_RO: Afișează produsele ascunse

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
ro_RO: Afișează o listă cu cele mai noi recenzii despre produse pe site.

en: WooCommerce Recent Reviews
ro_RO: Recenzii recente WooCommerce

en: Recent Reviews
ro_RO: Recenzii Recente

en: Number of reviews to show
ro_RO: Numărul recenziilor care va fi afișat

en: Display a list of recently viewed products.
ro_RO: Afișează o listă cu ultimele produse vizitate:

en: WooCommerce Recently Viewed
ro_RO: Produse vizualizate recent WooCommerce

en: Recently Viewed Products
ro_RO: Produse recent vizualizate

en: Display a list of your top rated products on your site.
ro_RO: Afișeaza o listă cu produsele cele mai votate de pe site-ul tău.

en: WooCommerce Top Rated Products
ro_RO: WooCommerce Cele mai bine cotate produse

en: Top Rated Products
ro_RO: Cele mai bine cotate produse

en: Logout
ro_RO: Ieși din Cont

en: Username or email address
ro_RO: Nume de utilizator sau adresa de e-mail

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Your cart is currently empty.
ro_RO: Coșul tău este gol.

en: Return To Shop
ro_RO: Înapoi la magazin

en: Shipping #%d
ro_RO: Livrare #%d

en: Shipping
ro_RO: Livrare

en: Please use the shipping calculator to see available shipping methods.
ro_RO: Vă rugam să folosiți calculatorul de transport pentru a vedea metodele de transport disponibile.

en: Please continue to the checkout and enter your full address to see if there are any available shipping methods.
ro_RO: Vă rugăm să continuați până la casă și introduceți adresa dvs. completă pentru a vedea dacă există metode de transport disponibile.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
ro_RO: Vă rugăm introduceți datele mai sus pentru a vedea modalitățile de livrare.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ro_RO: Se pare că nu este disponibilă nici o metodă de transport. Vă rugăm să verificați din nou adresa dvs., sau contactați-ne dacă aveți nevoie de ajutor.

en: Cart Totals
ro_RO: Totaluri Coș

en:  (taxes estimated for %s)
ro_RO: (taxe estimate pentru %s)

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
ro_RO: Notă: Costurile de livrare sunt estimative, %s și vor fi actualizate în timpul Finalizării Comenzii în funcție de informațiile de Facturare și Livrare.

en: Quantity
ro_RO: Cantitate

en: Remove this item
ro_RO: Șterge Acest articol

en: Coupon code
ro_RO: Cod Promoțional

en: Apply Coupon
ro_RO: Aplică Cupon

en: Update Cart
ro_RO: Actualizează Coș

en: You may be interested in&hellip;
ro_RO: Ai mai putea fi interesat de:

en: No products in the cart.
ro_RO: Nu este nici un produs în coș.

en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

en: Proceed to Checkout
ro_RO: La finalizare comandă

en: Calculate Shipping
ro_RO: Calculează Costuri de Livrare

en: State / county
ro_RO: Stat / Județ

en: City
ro_RO: Oraș

en: Update Totals
ro_RO: Actualizează Totaluri

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
ro_RO: Au fost semnalate câteva probleme cu produsele din coșul dvs. - Vedeți informații mai sus. Vă rugăm să vă întoarceți la pagina de Coș și să remediați aceste probleme înainte de Finaliza Comanda.

en: Return To Cart
ro_RO: Înapoi la coș

en: Billing &amp; Shipping
ro_RO: Facturare &amp; Livrare

en: Billing Details
ro_RO: Detalii de facturare

en: Create an account?
ro_RO: Creați un cont?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
ro_RO: Creează un cont prin completarea formularului de mai jos. Dacă ai deja cont, te rugăm să te autentifici.

en: You must be logged in to checkout.
ro_RO: Trebuie să fiți logat pentru a Finaliza Comanda.

en: Your order
ro_RO: Comanda dvs.

en: Have a coupon?
ro_RO: Aveți un Cupon de Promoție?

en: Click here to enter your code
ro_RO: Click aici pentru a introduce codul cuponului

en: Returning customer?
ro_RO: Client existent?

en: Click here to login
ro_RO: Click aici pentru a vă autentifica.

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
ro_RO: Dacă ai mai cumpărat de la noi, te rugăm să te autentifici. Dacă ești client nou, continuă la pagina de Facturare &amp; Livrare.

en: Qty
ro_RO: Cantitate

en: Totals
ro_RO: Totaluri

en: Payment
ro_RO: Plată

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău dar se pare că nu există metode de acceptare a plății în locația dvs. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de mai multe informații.

en: Pay for order
ro_RO: Plătește pentru comandă

en: Ship to a different address?
ro_RO: Livrati la o altă adresă?

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ro_RO: Vă rugăm să vă introduceți datele mai sus pentru a vedea modalitățile de plată.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău dar se pare că nu există metode de plată activate pentru statul dvs. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de mai multe informații

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ro_RO: Având în vedere că browser-ul dvs. nu suportă JavaScript sau cel mai probabil JavaScript-ul este dezactivat, vă rugăm să apăsați butonul <em>Actualizare Totaluri</em> înainte de plasa comanda. Există riscul să vi se factureze mai mult decât ar trebui dacă uitați să apăsați butonul <em>Actualizare Totaluri</em>.

en: Update totals
ro_RO: Actualizează Totaluri

en: I&rsquo;ve read and accept the <a href="%s" target="_blank">terms &amp; conditions</a>
ro_RO: Am citit și sunt de acord cu <a href="%s" target="_blank">termenii &amp; condițiile</a>

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
ro_RO: Din păcate comanda dvs. nu poate fi procesată deoarece banca de origine sau comerciantul a refuzat tranzacția.

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
ro_RO: Încercați să efectuați comanda din nou sau mergeți la pagina dvs. de cont.

en: Please attempt your purchase again.
ro_RO: Vă rugăm să efectuați comanda din nou.

en: Pay
ro_RO: Plătește

en: Thank you. Your order has been received.
ro_RO: Vă mulțumim! Comanda dvs. a fost recepționată.

en: The order #%d from %s has been cancelled. The order was as follows:
ro_RO: Comanda #%d de la %s a fost anulata. Comanda a fost urmatoarea:

en: Order: %s
ro_RO: Comanda: %s

en: You have received an order from %s. The order is as follows:
ro_RO: Ai primit o comadă de la %s. Comanda este următoarea:

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
ro_RO: Comanda dvs. pe site-ul %s este completă. Detalii comenzii sunt afișate mai jos:

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
ro_RO: O comandă a fost creeată pentru dvs. pe site-ul &ldquo; %s &rdquo;. Pentru a achita această comandă vă rugăm să urmați link-ul următor: %s

en: pay
ro_RO: plătește

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>.
ro_RO: Vă mulțumim pentru creeare unui cont la magazinul %s. Numele de utilizator este: <strong> %s </strong>.

en: Your password has been automatically generated: <strong>%s</strong>
ro_RO: Parola dvs. a fost generat automat: <strong>%s</strong>

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
ro_RO: Puteți accesa contul dvs. pentru a vizualiza comenzile dvs. și schimba parola aici: %s.

en: Hello, a note has just been added to your order:
ro_RO: Bună! A fost adăugată o notiță la comanda dvs.:

en: For your reference, your order details are shown below.
ro_RO: Detaliile despre comandă sunt afișate mai jos.

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
ro_RO: Comanda dvs. a fost primită şi este în curs de procesare. Detaliile dvs. de comandă sunt prezentate mai jos pentru referinţă:

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ro_RO: Cineva a cerut ca parola să fie resetată pentru următorul cont:

en: Username: %s
ro_RO: Nume Utilizator: %s

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ro_RO: În cazul în care acest lucru a fost o greșeală, pur şi simplu ignoraţi acest e-mail și nimic nu se va întâmpla.

en: To reset your password, visit the following address:
ro_RO: Pentru a vă reseta parola, vă rugăm să vizitaţi următoarea adresă:

en: Click here to reset your password
ro_RO: Click aici pentru a vă reseta parola

en: Billing address
ro_RO: Adresa de Facturare

en: Shipping address
ro_RO: Adresa de Livrare

en: Order number: %s
ro_RO: Număr Comandă: %s

en: jS F Y
ro_RO: j F Y

en: View order: %s
ro_RO: Vezi comenzile: %s

en: You have received an order from %s.
ro_RO: Ati primit o comanda de la %s.

en: Your password is <strong>%s</strong>.
ro_RO: Parola dumneavoastră este <strong>%s</strong>.

en: Quantity: %s
ro_RO: Cantitate: %s

en: Username or email
ro_RO: Nume de Utilizator sau E-mail

en: Remember me
ro_RO: Ține-mă minte

en: Lost your password?
ro_RO: Ați uitat parola?

en: No products were found matching your selection.
ro_RO: Nu au fost găsite produse care să corespundă criteriilor selectate de dvs.

en: Showing the single result
ro_RO: Se afișează singurul rezultat

en: Showing all %d results
ro_RO: Se afișează toate cele %d de rezultate

en: Sale!
ro_RO: Reducere!

en: Sorry, it seems that there are no payment methods which support adding a new payment method. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău, dar se pare că nu există metode de plată care să permită adăugarea unei noi metode de plată. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor sau doriți să faceți aranjamente alternative.

en: First name
ro_RO: Prenume

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Email address
ro_RO: Adresa de email

en: Password Change
ro_RO: Schimbarea parolei

en: Current Password (leave blank to leave unchanged)
ro_RO: Parola curentă (lăsați gol pentru a ramâne neschimbată)

en: New Password (leave blank to leave unchanged)
ro_RO: Noua parolă (lasați gol pentru a rămâne neschimbată)

en: Confirm New Password
ro_RO: Confirmați noua parolă

en: Save changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Billing Address
ro_RO: Adresă de Facturare

en: Shipping Address
ro_RO: Adresă de Livrare

en: Save Address
ro_RO: Salvează Adresa

en: Register
ro_RO: Înregistrează

en: Username
ro_RO: Nume Utilizator

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ro_RO: V-aţi uitat parola? Vă rugăm să introduceţi numele de utilizator sau adresa de e-mail folosită la înregistrare. O să primiţi link-ul pentru resetarea parolei pe adresa de e-mail respectivă.

en: Enter a new password below.
ro_RO: Introduceți o parolă nouă mai jos.

en: New password
ro_RO: Parola Nouă

en: Re-enter new password
ro_RO: Re-introduceti noua parolă.

en: Reset Password
ro_RO: Resetează Parola

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Hello <strong>%1$s</strong> (not %1$s? <a href="%2$s">Sign out</a>).
ro_RO: Salutare <strong>%1$s</strong> (nu ești %1$s? <a href="%2$s">Ieși din cont</a>).

en: From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">edit your password and account details</a>.
ro_RO: Din contul tău poți vizualiza comenzile recente, modificare adresele de expediere și facturare și <a href="%s">schimba parola și detaliile contului</a>.

en: My Addresses
ro_RO: Adresele Mele

en: My Address
ro_RO: Adresa Mea

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ro_RO: Următoarea adresă va fi utilizată în mod implicit pe pagina de Finalizare a Comenzii.

en: You have not set up this type of address yet.
ro_RO: Încă nu ai setat acest tip de adresă.

en: %s download remaining | %s downloads remaining
ro_RO[0]: %s descărcare rămasă
ro_RO[1]: %s descărcări rămase
ro_RO[2]: %s descărcări rămase

en: Recent Orders
ro_RO: Comenzi Recente

en: Order Number
ro_RO: Număr Comandă

en: %s for %s item | %s for %s items
ro_RO[0]: %s pentru %s produs
ro_RO[1]: %s pentru %s produse
ro_RO[2]: %s pentru %s produse

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: View
ro_RO: Vizualizare

en: Order #<mark class="order-number">%s</mark> was placed on <mark class="order-date">%s</mark> and is currently <mark class="order-status">%s</mark>.
ro_RO: Comanda #<mark class="order-number">%s</mark> a fost plasată pe data de <mark class="order-date">%s</mark> și are in prezent statusul <mark class="order-status">%s</mark>.

en: Order Updates
ro_RO: Actualizări Comandă

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
ro_RO: Pentru a urmări comanda dvs. vă rugăm introduceți Codul de Identificare a Comenzii în căsuța de mai jos și apăsați butonul "Urmărire". Codul de Identificare a comenzii a fost trimis odată cu factura și emailul de confirmare a plasării comenzii.

en: Order ID
ro_RO: Cod Identificare Comandă

en: Found in your order confirmation email.
ro_RO: Se află în emailul de confirmare a comenzii.

en: Billing Email
ro_RO: Adresa de email utilizată pentru Facturare.

en: Email you used during checkout.
ro_RO: Adresa de email utilizată la plasarea comenzii.

en: Track
ro_RO: Urmărește

en: Order Again
ro_RO: Comandă din Nou

en: Note:
ro_RO: Nota:

en: Telephone:
ro_RO: Telefon:

en: Order Details
ro_RO: Detalii Comandă

en: Order #%s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Comanda #%s  care a fost facuta %s are statusul &ldquo;%s&rdquo;

en: ago
ro_RO: în urmă

en: and was completed
ro_RO: și a fost finalizată

en:  ago
ro_RO: în urmă

en: Search for:
ro_RO: Caută:

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ro_RO: Acest produs nu este prezent în stoc și este indisponibil.

en: Clear selection
ro_RO: Șterge selecția

en: SKU:
ro_RO: Cod Produs:

en: Category: | Categories:
ro_RO[0]: Categorie:
ro_RO[1]: Categorii:
ro_RO[2]: Categorii:

en: Tag: | Tags:
ro_RO[0]: Etichetă:
ro_RO[1]: Etichete:
ro_RO[2]: Etichete:

en: Weight
ro_RO: Greutate

en: Dimensions
ro_RO: Dimensiuni

en: out of %s5%s
ro_RO: din %s5%s

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
ro_RO[0]: pe baza ratingului unui client
ro_RO[1]: pe baza ratingurilor a %s clienti
ro_RO[2]: pe baza ratingurilor a %s clienti

en: %s customer review | %s customer reviews
ro_RO[0]: %s recenzie ale clientilor
ro_RO[1]: %s recenzii ale clientilor
ro_RO[2]: %s recenzii ale clientilor

en: Related Products
ro_RO: Produse similare

en: Rated %d out of 5
ro_RO: Evaluat la %d din 5

en: Your comment is awaiting approval
ro_RO: Comentariul tău este în curs de aprobare

en: verified owner
ro_RO: proprietar verificat

en: Product Description
ro_RO: Descriere Produs

en: You may also like&hellip;
ro_RO: Ați putea dori, de asemenea&hellip;

en: %s review for %s | %s reviews for %s
ro_RO[0]: %s recenzie pentru %s
ro_RO[1]: %s recenzii pentru %s
ro_RO[2]: %s recenzii pentru %s

en: Reviews
ro_RO: Opinii

en: There are no reviews yet.
ro_RO: Nu există încă recenzii.

en: Add a review
ro_RO: Adaugă un comentariu

en: Be the first to review
ro_RO: Fii primul care scrie un comentariu

en: Leave a Reply to %s
ro_RO: Lasa un raspuns la %s

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Your Rating
ro_RO: Evaluarea dvs.

en: Rate&hellip;
ro_RO: Notează&hellip;

en: Good
ro_RO: Bun

en: Average
ro_RO: Potrivit

en: Not that bad
ro_RO: Nu e chiar asa de rău

en: Very Poor
ro_RO: Foarte slab

en: Your Review
ro_RO: Recenzia ta

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ro_RO: Numai clienți autentificați care au cumpărat acest produs pot scrie o recenzie.

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
ro_RO: Un set de instrumente e-commerce care vă ajută să vindeți orice. Minunat.

[ctx: min_price]
en: From:
ro_RO: De la:

[ctx: placeholder]
en: Username
ro_RO: Nume Utilizator

[ctx: placeholder]
en: Password
ro_RO: Parolă

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ro_RO: Notițe despre comanda ta, ex.: detalii de livrare, etc...

[ctx: placeholder]
en: Street address
ro_RO: Stradă

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
ro_RO: Bloc, Etaj, Numar Apartament (dacă este cazul)

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
ro_RO: Cauta Produse&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
ro_RO: Un rezultat este disponibil, apăsați enter pentru a selecta.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ro_RO: Sunt disponibile %qty% rezultate, utilizați tastele săgeți în sus sau în jos  pentru a naviga.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ro_RO: Nu a fost găsit

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ro_RO: Încarcăre eșuată

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ro_RO: Vă rugăm să introduceți 1 sau mai multe caractere

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ro_RO: Vă rugăm să introduceți %qty% sau mai multe caractere

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ro_RO: Vă rugăm să ștergeți 1 caracter

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ro_RO: Vă rugăm să ștergeți %qty% caractere

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ro_RO: Puteți selecta doar 1 produs

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ro_RO: Puteți selecta doar %qty% produse

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ro_RO: Se încarcă mai multe rezultate&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ro_RO: Căutare&hellip;

[ctx: Page slug]
en: shop
ro_RO: magazin

[ctx: Page slug]
en: cart
ro_RO: cos

[ctx: Page slug]
en: checkout
ro_RO: finalizare-comanda

[ctx: Page slug]
en: my-account
ro_RO: contul-meu

[ctx: Page title]
en: Shop
ro_RO: Magazin

[ctx: Page title]
en: Cart
ro_RO: Coș

[ctx: Page title]
en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

[ctx: Page title]
en: My Account
ro_RO: Contul Meu

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
ro_RO: Categorii

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ro_RO: Etichete

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
ro_RO: Clase de Expediere

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ro_RO: Produse

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ro_RO: Comenzi

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ro_RO: Cupoane

[ctx: Admin menu name]
en: Webhooks
ro_RO: Webhook-uri

[ctx: slug]
en: product-category
ro_RO: categorie-produs

[ctx: slug]
en: product-tag
ro_RO: eticheta-produs

[ctx: slug]
en: product
ro_RO: produs

[ctx: slug]
en: uncategorized
ro_RO: fara-categorie

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
ro_RO: Plată în așteptare

[ctx: Order status]
en: Processing
ro_RO: Prelucrare

[ctx: Order status]
en: On Hold
ro_RO: În așteptare

[ctx: Order status]
en: Completed
ro_RO: Finalizată

[ctx: Order status]
en: Cancelled
ro_RO: Anulată

[ctx: Order status]
en: Refunded
ro_RO: Rambursată

[ctx: Order status]
en: Failed
ro_RO: Esuată

[ctx: Tax status]
en: None
ro_RO: Nici unul

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
ro_RO: Facturare

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
ro_RO: Expediere

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ro_RO: Acasă

[ctx: Sorting order]
en: Order
ro_RO: Comandă

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
ro_RO: de către %1$s

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
ro_RO: Cantitate

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
ro_RO: Se afișează %1$d&ndash;%2$d din cele %3$d rezultate

[ctx: label]
en: Search for:
ro_RO: Caută:

[ctx: submit button]
en: Search
ro_RO: Cautare
